Hluk v noci

Anonymní
12.4.21 10:10

hluk v noci

Občas se tu objeví diskuze na téma,,hluk v bytě". Rád bych váš názor na následující situaci. Bydlíte v menším bytě (podkroví) a pod vámi je byt, kde bydlí 2 kluci - takže čas od času udělají nějakou párty - no proč ne. Ale hluk z hudby jde přímo nahoru do mého bytu, takže cca od 9 do 2 v noci tam takhle jedou. Jde hlavně o ty repráky, co si do toho pustí. Už delší čas se odhodlávám za nimi dojít a požádat je o vypnutí. Ale pořád to odkládám, říkám si byl víkend, tak ok…je to jen jednou… Bohužel si takhle hudbu pouští čím dál častěji - zase třeba od 9 do 12 v noci. Mám tu smůlu, že jsem přímo nad nimi. Ostatní neruší, jen já to dostávám naplno. Není to tak, že by skákaly skleničky na polici, ale když je všude ticho a slyšíte sice tlumeně ale TUC, TUC, TUC třeba 4 hodiny v kuse…no snad chápete.
Byt, kde jsem byl delší dobu prázdný, takže si asi zvykli, že tím nikoho neruší.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21077
12.4.21 10:12

No tak za nima jdi, pokud jsou normální, tak to aspoň ztlumi, možná si neuvědomují, ze to někoho ruší, když se nikdo neozve :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6351
12.4.21 10:40

Hrozný. K nám to šlo takhle slyšet ze sklepního bytu. Každou noc od 10 večer do 10 do rána. Nepomohlo nic. Ani měšťáci, ani pasivně agresivní vzkazy. Osobně zajít tam jsem si netroufla, daný obyvatel bytu byl pod vlivem asi alkoholu. Když už to bylo neúnosný, řešilo se to s domovníkem a od té doby je naštěstí klid. Už je to asi třičtvrtě roku, co je v noci ticho, ale i tak uléhám každou noc se staženýma půlkama a žaludkem, jestli zas bude diskotéka nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
12.4.21 10:44

Normálně bych za nima došla, myslim, ze když předtim v tom byte nikdo nebydlel, tak neví, že je to tam slyšet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46154
12.4.21 10:49

A to jste jediny sousedi? ze si nestezuje i nekdo jinej: vzdyt to musi byt slyset v celym baraku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
12.4.21 11:03

Nejdřív bych za nimi zašla a slušně poprosila, aby v době nočního klidu nepouštěli hudbu nahlas. Pokud je to z chodby a slyšíš to jen ty, možná by ti pomohly odhlučněné dveře. No a pokud by to nepomohlo, nezbude než volat PČR, pokud je tam hluk v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
12.4.21 11:04

Jen k doplnění: V domě jsme noví - cca od října. Takže tam mají,,vlastní„zavedený pořádek. Ti kluci takhle už fungují delší dobu a asi jin to prochází - nebo je to ostatním jedno. K nám ten zvuk jde nejvíc odvětráváním z kuchyně - je společná šachta s tím bytem pod námi. Nechci být v pozici prudiče. Jen poznamenám celý dům patří jednomu majiteli a je tu úžasný správce, který opravdu funguje a je velmi milý a ochotný pomoci. jen než,,rozjedeme“ nějakou akci, tak nás zajímal názor na problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
954
12.4.21 11:46

Já bych jim to řekla a slušně požádala aby po 10 nehrála nahlas hudba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
12.4.21 11:46

No tak to bych teda netolerovala.Ani náhodou do 22 ať si dělají co chtějí, ale potom ať je klid.Taky platíš nájem, máš na klid právo. Bych jim to tam zašla vysvětlit :roll: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1982
12.4.21 11:47

Tak nerozjizdej žádnou akci a zajdi se tam s nimi domluvit :lol: třeba budou úplně normální a bude to v pohodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
12.4.21 15:26

Na všem se dá domluvit, podle mě kluci nebudou mít problém, když za nimi dojdeš a řekneš, hele postě ty tvý party mě ruší, šlo by s tím něco dělat? Když to nebude v den, kdy už paří, pokud jsou normální tak to pochopí, pokud ne, pak přes správce domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.21 15:22

Hluk

Pokud je budova stara jeste pred dobou komunismu, nebude mit dobrou izolaci ve zdech, oknech, dverich a podlaze. Taky zalezi na decibelech pristroju, lednicky, cim vic mașin, tim se nasobi hluk. Takze od sousedu uslysite i konvici, kroky, klimatizaci, povidani. Septani ma 20 decibelu a je povoleno v noci okolo 25 decibelu. To meri hygiena. Deti kvuli vyvoji nesmi spat v hluku, kvuli srdecnim potizim v pozdejsim veku a rostla by dira na srdci! Plati pravidlo i pro dospele, kdo tak jeste neucinil, prosim navstevu u deti kardiologa a kontrolu oci, zda se nevyviji sikmo! Jinak take muze byt ochrnuti tela, mene glukozy, vice anemie a podobne! WHO to rika jasne i studie! Repraky nahlaste sprave ci obci, vubec nema cenu diskutovat se sousedy! Nocni klid je kvuli vaznym nemocem kvuli hluku, to neni stanoveno jen tak!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat