Renovace dveri v panelaku

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
48
12.4.21 07:18

Renovace dveri v panelaku

Zdravim!:) prestehovali jsme se do panelakoveho bytu a jsou tu t klasické staré dvere s kovovými futry a prosklenymi dveřmi ( foto prikladam). Částečně jsem je uz natrela na bílo a prokoukli, coz nam staci. Zijem v podnájmu a nechce se nam do toho cpát velké penize. Ale nevite nekdo co s tou prosklenou casti? Objednala jsem mléčnou fólii, ale neni vubec krycí takze ty bublinky jakoby prosvitaj. Neaky tip nemate nekdo?:) je to otřesny:D kolik by stala výměna skla? Kde sklo koupit atd?:) popripade klido e neaka průhledná folie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5577
12.4.21 07:47

A co ti na tom skle tak vadí? Vždyť to bude hnusny, když na to něco nalepis. A majitel bude mit taky jiste “radost”, když mu zničíš dvere. Zeptej se nejdříve jeho, zda na to vůbec můžeš něco lepit, jsou to jeho dvere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
12.4.21 07:54

Chapu, ze ti to muze vadit, ale proste jste sli (nejspis z financnich duvidu) do bytu, ktery nejspis neni zrekonstruovany, takze bych to tak nehrotila a neinvestivala penize do neceho, co si pak beztak neodneseš. Tve vylepseni stejne asi zadny rxtra zlepseni neprinese :nevim:…za me je lepsi nechat to tak, jak to, „zlepsovak“ to muze spis zhorsit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
12.4.21 07:57
@Anonym1059 píše:
Zdravim!:) prestehovali jsme se do panelakoveho bytu a jsou tu t klasické staré dvere s kovovými futry a prosklenymi dveřmi ( foto prikladam). Částečně jsem je uz natrela na bílo a prokoukli, coz nam staci. Zijem v podnájmu a nechce se nam do toho cpát velké penize. Ale nevite nekdo co s tou prosklenou casti? Objednala jsem mléčnou fólii, ale neni vubec krycí takze ty bublinky jakoby prosvitaj. Neaky tip nemate nekdo?:) je to otřesny:D kolik by stala výměna skla? Kde sklo koupit atd?:) popripade klido e neaka průhledná folie

Bez vědomí majiteli NIC nepředělávejte! Není to vaše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16475
12.4.21 07:59

Jak už je napsáno. Než začneš se skly cokoliv zásadního dělat, domluv se s majitelem. Jakákoliv folie bude hrbolatá a počítej s tím, že pak musíš být uvést do původního stavu. Jediným řešením by byla výměna skla, ale ta úplně levná nebude a bez souhlasu majitele bych to nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13700
12.4.21 08:05

@Anonym1059 chces aby zkrz to nešlo světlo nebo proč? Můžeš to zakrýt nějakým závěsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
12.4.21 08:14
@Cenarius píše:
@Anonym1059 chces aby zkrz to nešlo světlo nebo proč? Můžeš to zakrýt nějakým závěsem.
že jo, třeba tím hadrem, co na těch dveřích visí :mrgreen:
@Anonym1059 tak dveře vysaď, odlož bokem a kup si nové - apropó - dovolil ti majitel dveře natírat na bílo? Můžeš s tím mít problém, ty dveře nejsou tvoje
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
12.4.21 08:29

No vy mate dost:D, ano majitel nam samozrejme dovolil si to tu upravovat v ramci mezi:D nechapu tady ty komentare, clovek si prijde o radu jestli nahodou například neřešil nekdo podobnou neinvazivní renovaci a pusti se tu do nej hromada chytrolinu😂 😂 ja si neprisla pro radu jestli neco smím, ale jak na to :potlesk: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
12.4.21 08:39

A o co vlastně jde? Aby zevnitř nebyly vidět ty bublinky nebo z obou stran nebo aby z chodby vidět, co/kdo v pokoji je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17807
12.4.21 08:39

Ja teda myslim, že výměna skla by byla invazivnejsi a dražší nez nove dveře :think: Vypadaj docela dobře, co Ti vadí? Mléčný sklo by v tom vypadalo trochu nemocničně, obavam se. A zabednit to, to je úplná hruza (vyzkoušeno, když jsem stejné dvere jako mala rozbila :) ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4628
12.4.21 08:46

A dyť ten hrbolatý povrch je jen z jedné strany ne? Tak kup normálně bílou samolepící tapetu, ta je neprůhledná a nalep to z druhé strany. Anebo si za tisku kup svoje dveře a pak si je vem sebou. Barva a folie určitě taky něco stojí, tak by ty nové dveře možná vyšly nakonec levněji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
12.4.21 10:02

Nechápu, proč ti tam to sklo vadí, jestli je ošklivé, nebo jak, ale my přesklili troje dveře nedávno za 1200 i s prací. Takže zhruba 400 na jedny, ale byly to takové ty staré prvorepublikové a odvezli jsme je tam sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
12.4.21 11:52

Ty skla chci vymenit nebo neak prelepit z duvodu toho ze jsou od laku, asi bývalý nájemník moc nekoukal na to kam lakuje, na fotce to neni moc videt je to z druhé strany a hlavne na tech druhých… ty bublinky se mi taky moc nelibi, radsi bych hladký povrch, ale to bych ani neresila…
jsou to drobnosti a spousta lidi by to neresila, ale my tu planujem jeste par let idealne pobyt a chci se tu citit dobre, nechapu co se tu spustilo za lavinu nepříjemných komentářů:) docela me to zarazilo:D jen jsem se zeptala na docela normální dotaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5577
12.4.21 12:19

A proč ten lak z toho skla radši neodstranis? Já bych zkusila odlakovač, jestli je to vazne lak, nebo nějaké rozpouštědlo, jestli je to barva, případně googlit :nevim:

Mne to přišlo jako takový to “patlalství”, který z osobních důvodů vylozene nesnáším, tak možná byla z mého příspěvku trochu cítit nevole? To se kdyžtak omlouvam :lol: ale v podstatě mi to je jedno, ať si každý dela co chce :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat