Hodnota hCG IU/l

78
18.5.16 21:30

hodnota HCG IU/l

Ahojky holky,
ráda bych jsem se zeptala jaký je rozdíl mezi jednotkou HCG IU/l a IU/ml včerejší HCG jsem měla 26,50 IU/l a dnes mi dr na UTZ potvrdil těhotenství. je to možné? děkuji :) dávám tu i fotečku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5186
18.5.16 21:43

HCG se vždy udává v IU/l. Na ultrazvuku bývá něco vidět až tak při hodnotách nad 1000 IU/l, takže že by bylo něco vidět při hCG 26 si moc možné není. Vždyt do 25 jednotek to ani není jasná pozitivita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
18.5.16 21:46

@histep děkuji no právě proto mě to zaráží. dr mi dnes řekl, že tam je vidět těhotenství a vytiskl mi tu fotečku. je tam právě úplně miniaturní tečka. takže to teď právě nechápu. na netu se ty jednotky právě uvádí v IU/ml

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
19.5.16 01:00

To hCG je nějaké divné, ale každopádně bych určitě věřila doktorovi :-) Když potvrdí těhotenství, určitě ví, co dělá…a když je těhotenství v děloze, hCH už bych neřešila ;) v kolikátém jsi týdnu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3136
19.5.16 07:24

Pokud je tak nízké hcg tak je to pár dní po zahnídění, to přece doktor nemůže nic vidět a už vůbec né v děloze, max zvětšenou sliznici :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
19.5.16 08:55

@SimPaM máš pravdu tu HCG je fakt nějak divné a já fakt raději budu věřit dr, on je super a má vždy pravdu. v kterém jsem tt dnes 3+4tt, ale byla jsem před 14 dny na IUI tak nevím jak se to počítá přes to IUI.
@Lamátko já právě vím přesně kdy jsem byla oplodněná a to před 14 dny pomocí IUI. hnízdění teda mohlo nastat třebas na druhý den takže před 13 dny se mimi uhnízdilo… takže to HCG mi přijde zase nízké. právě nejsem přirozeně oplodněná tak to bude asi i díky toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5186
19.5.16 09:09

@brouk12 Tak to fakt doktor nemůže v děloze nic vidět, 14 dní po IUI.
Co se týká hCG, já měla 12 DPO (přesný den ovulace potvrzen) hodnotu 54, takže 14 dní po IUI (ke spojení spermie a vajíčka mohlo dojít i o 1-2 dny déle) by ta tvoje hodnota mohla odpovídat, embryo se začíná uhnizďovat tak 5-6 dní po spojení, ale rozhodně to tedy nemůže být vidět na UTZ v děloze. Bůhví co tam viděl :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
19.5.16 09:14
@histep píše:
@brouk12 Tak to fakt doktor nemůže v děloze nic vidět, 14 dní po IUI.
Co se týká hCG, já měla 12 DPO (přesný den ovulace potvrzen) hodnotu 54, takže 14 dní po IUI (ke spojení spermie a vajíčka mohlo dojít i o 1-2 dny déle) by ta tvoje hodnota mohla odpovídat, embryo se začíná uhnizďovat tak 5-6 dní po spojení, ale rozhodně to tedy nemůže být vidět na UTZ v děloze. Bůhví co tam viděl :nevim:

jéva tak to taky nevím co tam mohl vidět, ale ještě jak mi dal tu fotečku tak mi ukazoval kde je mimi já jsem s toho fakt jelen teda.tady je ještě víc těch fotek, kde to jde vidět je to ta pidi midi černá tečka. na fotce to je fakt hodně malinké netroufnu si říct velikost toho váčku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
19.5.16 09:32

Tady foto :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
19.5.16 11:17

Já osobně bych prostě důvěřovala lékaři :-) Určitě ví, co dělá…sice je to divné, ale pokud vím, na některých pracovištích (zvlášť v CARech), mají hodně dobré ultrazvuky, které opravdu malinkou černou tečičku vidět můžou… :-) Takže pokud si je doktor jistý a přímo ti to takto potvrdil, asi bych už víc neřešila :-) Na kontrolu jdeš kdy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
19.5.16 19:03

@SimPaM já mu právě taky věřím, dnes jsem byla s kamarádkou u dr je taky těhu (chodíme ke stejnému) tak jsem se ptala sestry jak to teda je, že když jsem měla takové HCG tak jak je možné, že tam dr viděl už tu malinkou tečku a zda to fakt můžu brát za těhotenství. ona mi říká, že on je hodně dobrý doktor, pracoval i jako primář v nemocnici. a říkala, že je daleko lepší než ti mladí :-D :-D potom říkala, že zatím to těhu vypadá dobře, ale že se uvidí další středu jestli se vyvíjí mimíšek tak jak má :) :)
jinak jsem se ji ptala zda musí být HCG 1000 jednotek aby tam šlo něco vidět a ona mi říkala, že určitě ne :) :) taky si myslím, že má dost dobrý UTZ :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 05:48

No jo, ale při hcg 26 nemůže prostě nic být vidět  :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie