Reklama

Hodnoty CS v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 18.04.10 18:19
hodnoty CS v těhotenství

Ahoj holky,mám prosím vás dotaz,prohlížela jsem si těhotenskou průkazku a když jsem byla ve 13tt zatím naposledy na kontrole,tak mi tam doktor napsal CS6,no nedalo mi to a schválně jsem se podívala na internet,co to znamená,prý je to stav čípku a když je víc jak 7,tak hrozí předčasný porod nebo potrat.A já mám strašnej strach,abych nešla na potrat :cry: :cry: Doktor strašně škrábe,má tam ještě dopsaný nějaký D k tomu ještě nějaký písmenko a zase S:6 a já teď trnu,aby bylo všechno v pořádku,utěšuju se tím,že mi doktor nic neříkal,že by bylo něco v nepořádku,naopak minule mi dělali screening a dopadlo to v pohodě,nega­tivní,příští pondělí jdu na kontrolu,tak se na to chci zeptat,měly jste některá ve II.trimestru taky takovou hodnotu a nic to neznamenalo? :cry:
Moc děkuju za odpověď :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 18.04.10 18:49

no já ti nevím, není to spíš 0, když tak škrábe? já měla s Klárkou v 6. měsíci CS 3(4?) a ležela jsem s nohama nahoře… :roll: myslím, že kdyby to bylo tak vysoké CS, tak ti něco řekne.

smahulinka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 18.04.10 19:06

Já jsem měla v 7 měsíci CS 4 a valila jsem na kapačky.Taky si myslím, že to nebude 6, ale radši bych se na to zeptala. Držím palce, aby bylo vše v pohodě!!!

Crystal87
Generální žvanilka 23860 příspěvků 18.04.10 19:09

Kdyby to byla 6 tka určitě nepůjdeš od dr jen tka domů ale povalíš rovnou do nemocnice takže to bdue spíš 0 co díky škrabopisu vypadá na 6.

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 18.04.10 19:18

Holky,díky za odpovědi,no mně to přijde šestka jako vyšitá,ale možný třeba je,že je to nula a vypadá jako šestka :roll: No právě já si taky říkám,že kdyby to bylo takhle hrozný,tak mě rovnou pošle o patro výš,já chodím přímo do Mulačovy nemocnice,kde dole je gynekologie a nahoře lůžková část,takže by mě určitě neposlal domů s tím,že je všechno v pořádku a mám přijít za 4týdny,tímhle se utěšuju.Navíc nemám žádné problémy,nekrvácím nic,takže kdyby to bylo takhle hrozný,musela bych mít asi nějaké problémy,né? :nevim:

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 18.04.10 19:45

Jenny, problémy nemusíš mít žádné. já jsem byla jenom unavená po služební cestě, necítila se nějak dobře, tak jsem zaběhla pro klid duše k doktorce a ta mě poslala domů a pokynem ležet a chodit maximálně na záchod, pro jídlo a na kontroly…
ale jestli tě fakt poslal domů s tím, že je vše v pořádku, tak to tak určitě bude a doktor jenom škrábe! možná mu pro klid duše zítra zavolej, ať máš klid ;-)

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 18.04.10 20:54

No já vím že jsem tam měla zase celé těhotenství 2 a pak když se zkracoval šel postupně na nulu co doktor to jiné značení, kdyby byl problém řekl by ti to. :kytka:

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 18.04.10 22:05

Holky,díky za podporu,já si taky myslím,že kdyby byl někde nějaký problém,určitě by mi to doktor řekl,dělal mi 2× vaginální vyšetření,ten první to bylo sonografické vyšetření,kde něco měřil nějakým přístrojem a říkal,že je všechno v pořádku a pak mi ještě dělal UTZ a taky že je vše v pořádku a mám přijít za 4týdny,to už je teď příští pondělí,tak určitě jen plaším,ale stejně se pro klid duše zeptám příští pondělí na to,co to znamená.

akydo
Závislačka 2589 příspěvků 19.04.10 08:10

ahojky…já jsem šla ve 32. týdnu na kontrolu..byla jsem úplně v pohodě a z kontroly rovnou do nemocnice CS jsem měla 5. Tak se domnívám, že se asi Tvůj doktor upsal.....nejvýš je 10 a to už většinou před porodem. Minulý týden jsem byla na kontrole a měla jsem CS zas 5,ale už nic v pohodě/už ta hodnota odpovídala danému týdnu/…ono je to v průkazce dole i předtisknutý jaký CS bývá v jakém týdnu…tak se nestrachuj asi to bude fakt ta 0.Jinak přeji pohodové těhotenství.

Crystal87
Generální žvanilka 23860 příspěvků 19.04.10 10:57

Tak ted ajsem vykulená ted i já…dneska na KO ve 21tt a CS 3(před měsícem na KO 2) a dr na to nic neřekl ale čípek mám ok tka as to je rozhodující každopádně jsem z toho jelen..nebo ejstli je to tím že mi placenta zasahuje do DS netuším :nevim: :nevim: :nevim:

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 19.04.10 14:41

Můj dr taky píše 6 stejně jako 0 :cert: Ale pro klid suše se ho zeptej. Osobně si myslím, že kdyby to bylo tak zlé, tak už s tím ležíš. Držím palce, ať je to dobré!

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 19.04.10 17:53

Holky,díky za odpovědi,myslím si,že to určitě bude dobrý,asi se doktor upsal,že napsal 6,když mi říkal,že je všechno v pořádku,kdyby nebylo,určitě by mi to řekl.Jdu za týden na kontrolu,tak se ho zeptám a napíšu,zkusím se zeptat i na pohlaví,tak jsem moc zvědavá :-D :-D

oblacek
Echt Kelišová 8087 příspěvků 20.04.10 19:00

holky můžu se zeptat je normální ve 12tt CS 3? :nevim: dr říkal že čípek vypadá dobře, ale proč mám tedy CS 3?? při jakém CS je to problém?? :nevim:

akydo
Závislačka 2589 příspěvků 21.04.10 08:04
oblacek píše:
holky můžu se zeptat je normální ve 12tt CS 3? :nevim: dr říkal že čípek vypadá dobře, ale proč mám tedy CS 3?? při jakém CS je to problém?? :nevim:

CS 3 je v průkazce předtištěné až od 28.t.t., ale já si myslím, že to je fakt jen nějaký jejich orientační záznam a každý to nakonec zapisuje po svém. Včera jsem byla na těhotenském cvičení a tam je holčina už v termínu a v průkazce má CS vždycky přeškrtnuté ani jí to tam doktorka nepíše. Někdy je doktor který taky né pokaždé udělá vaginální vyšetření..ale prostě jukne jen na utz. Kdyby se něco dělo určitě Ti doktor řekne.

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 21.04.10 08:38

Holky ja myslím, že jste se tu zbytečně vyděsily jak říkám já jsem od začátku do konce měla CS 2 a před porodem psali v nálezu 1cm jako každý doktor si to píše sám podle sebe a pokud Vám řekne, že je vše oka, tak to tak určitě bude. Každý si to píše asi jak mu ruka narostla, nebo fakt nevím. Já jsem byla týden před porodem u doktora ten mi řekl, že se začínám otvírat a čípek je už jen 1cm a za 5 dní jsem šla a byl tam jiný to bylo den před porodem a on mi ten jíný řekl, že mám čípek 2cm a ať nepočítám s tím, že porodím moc brzy to byl pátek a v neděli 0:20 přišla první kontrakce a malá se narodila 7:55 v neděli. Takže co doktor to názor.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >