Hodnoty hormonalniho profilu

973
9.6.21 09:05

Hodnoty hormonalniho profilu

Ahoj holky, prosím můžete mi vysvětlit hodnoty HP? Zda je to hodně špatné?? Ani nevím zda tam mám hodnoty AMH přijde mi ze ne a přitom mi ho měli nabrat. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
150
9.6.21 16:01

Ahoj a můžu se zeptat kolik ti je let?
Podle toho co mi říkala moje dr., je důležitý pro funkci vaječníků hormon FSH a LH. Na jeho hodnotě závísí i odezva na stimulaci při IVF. Ty už máš hodnotu FSH přes 10 takže je už snížená, nemůžeš tedy čekat hromadu vajíček, ale pořád máš šanci mít vlastní mimčo :D
AMH tam nemáš, to se platí i v Caru, pojišťovna to neproplácí, to by ti dělali zvlášť. A jinak je důležitý pro otěhotnění a udržení plodu hormon prolaktin a štítná žláza a ty máš v normě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
9.6.21 16:35

@Maty35 ahoj dekuji za odpověď. Je mi 33. Ve zprávě mám právě napsáno..odběr HP, imuno a amh tak asi možná to bude v té imuno. Já si říkala ze to fsh bude vysoké, ale jak moc velký problém to je, netuším. Ve 2019 jsem měla fsh něco přes 9 a už jsem tak měla málo vajíček vždy zůstala jen 2 embrya. Ale folikulu jsem měla kolem 12. Tak to teda teď se bojím abych vůbec měla nějaké vajíčko a hlavně embryo. Je pravda že už na sobě nepozoruji tak pravidelnou a intenzivní ovulaci, tak to bude asi tim :( ach jo. Někde jsem četla ze fsh nad 15 už v caru nechtějí provádět ivf. Tak nevím jak rychle tahle hodnota muže růst, abych neměla za půl roku hodnotu 20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
9.6.21 18:21

Tak to AMH budeš mít teda napsáno jinde, v tom HP není. Nejlíp ti to řekne tvůj doktor, kdy jdeš k němu? Ale neboj, taková katastrofa to zase není, stačí jedno zdravý vajíčko. Ono při IVF vážně platí, že se nehraje na kvantitu, ale na kvalitu… A mě se to taky potvrdilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
9.6.21 18:41

@Maty35 Dekuju za útěchu. Já už po těch nezdarech mám obavy. Ty si to měla podobně? A povedlo se? Na konci měsíce jdu na imuno konzultaci a pak ke své tak uvidím co řekne, ale poslední rozhovor mě trochu vyděsil. Když se mnou mluvila jako bych byla stará a něco o darovaných vajíček a to ještě neviděla výsledky HP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
9.6.21 20:19

Prosím tě stará, ve 33 letech normálně ještě berou dárkyně.. A kam chodíš? Já bych to vážně tak beznadějně neviděla.
U nás je problém jinej, hlavně u partnera. Já mám HP v normě. Ale třeba při 1.IVF jsem měla 12 vajíček, 7 se oplodnilo a 5 embryí se posílala na genetiku a žádný zdravý. 2.IVF 6 vajíček, 2 nezralá, 4 se oplodňovali a oplodnilo se jen jedno, to to dotáhlo až na genetiku a ejhle je zdravý, ani jsme nedoufali. Proto říkám, že je lepší kvalita než kvantita :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
9.6.21 20:34

@Maty35 no opravdu, prý stará musím říct ze mě to taky zaskočilo, ale asi soudila podle starých výsledku. Chci vidět co řekne na ty nové. Chodím do Gennetu v lbc. Ale přemýšlím o změně. Tak to gratuluji a už jsi byla na transferu? Jinak držím moc moc palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat