Homeopatika Cocculine

542
10.6.06 19:11

Homeopatika Cocculine

Ahoj holky,

chtěla bych požádat o radu ty z vás, které mají zkušenost s homeopatiky, nejlépe konkrétně s cocculine.

Starší dcera trpí kinetozou (nevolností v autě) a známá nám doporučila tento přípravek. Bohužel v příbalovém letáku není uvedeno dávkování. Tak bych se chtěla zeptat, jak se dávkuje. Stačí užít jednu tabletu asi hodinu před jízdou? Jak dlouho účinkuje?

Děkuji za odpovědi. Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

329
10.6.06 19:19

Ahoj,
s těmito homeopatiky zkušenost nemám, ale když jsem si jedny kupovala, na příbalovém letáku byly uvedená internetová adresa a talefon, tam ti určitě dávkování rádi sdělí. Oni totiž podle nějákého zákona to dávkování na obal nemůžou uvádět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
10.6.06 19:26

Ahojky,

sama zkušenost nemám, ale našla jsem toto :

**Cocculine®

BALENÍ: Tablety. Krabička po 30 tabletách.

INDIKACE*: Nevolnost při cestování (kinetózy).

DÁVKOVÁNÍ* A ZPŮSOB POUŽITÍ
Preventivně: 2 tablety 3× denně den před odjezdem a v den cesty.
Léčebně: 2 tablety každou hodinu.
Interval prodlužovat v závislosti na zlepšení.
Dávkování u dětí je stejné jako u dospělých.
Tablety nechat rozpustit v ústech nebo v trošce vody.

Výdej v lékárnách. Volně prodejné.**

Zdroj : http://vois.boiron.cz/leky.php

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
10.6.06 20:33

Ahoj Peggi,

ja jsem Coculline kdysi brala, protoze jsem jinak po 10 minutach v autobuse zvracela a bylo mi strasne spatne. V lekarne mi tenkrat rekli, ze si mam pred jizdou dat 2 tablety do pusy pod jazyk a ony se behem jizdy rozpusti. Docela fungovaly, ale na pomerne kratkou dobu. Pri delsich jizdach, ktere byly vyjimence (dovolena apod.)jsem normlane brala Kinedryl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
10.6.06 20:49

Ahoj Peggi,

my cocculine s úspěchem používáme.
Jedna dávka = dvě tablety, nechat rozpustit v puse, nepolykat.

Naše osvědčené dávkování: Ráno, nebo nějaký čas před odjezdem první dávka, další při nástupu do auta. A potom opakovat podle potřeby.
U nás většinou stačily ty dvě dávky, ale občas, jako by to nezabralo, tak jsme zopákli a už bylo dobře. Ono taky záleží na cestě i na řidiči. Chce to ale podávat hned při prvních příznacích a nenechat to rozjet.

aaliana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
10.6.06 20:56

Já zase tyto homeopatika používala v I.trimestru v těhotenství. Docela se mi po nich ulevilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
10.6.06 21:26

Holky,
jste zlaté, děkuji moc. Zítra to vyzkoušíme, zatím jsem vždycky dávala jenom Kinedryl, tak doufám, že to zabere. Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
11.6.06 13:14

Ahoj,

tak tyhle homeopatika můžu jen doporučit. My je zatím tedy nepoužívali na cestování, ale na zastavení zvracení.
Když už jsme nebyli schopni zastavit zvracení žádným způsobem tak nám na pohotovosti doporučili tyto homeopatika, aby jsme malé nemuseli dávat léky co nejsou pro 1,5 roční dítě. (1 tabletu po hodině a opakovat tak 5-6× určitě)
Byla jsem překvapená, ale skutečně to zabíralo. Jak malá přes půl dne zvracela tak se dala rychle dohromady. Sice první dávka nezabrala, ale po druhé už to bylo OK.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
9.2.17 21:22

Máte prosím někdo čerstvější zkušenosti? Chtěla bych pro dvouletou dceru na nevolnost v autě. (COCCULUS INDICUS 9ch)
Děkuji,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6762
17.2.19 06:55

DObrý den, prosím o radu, mohu dceři tabletky rozpustit, jako osccillo, nebo je musí mít pod jazykem? Nevím, jestli jecelé hned nespolkne nebo nevyplivne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1794
17.2.19 09:21

@Pady2 Jo, můžeš rozpustit do 1dcl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6762
17.2.19 16:55

@zuzikka Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
24.7.20 17:15

Ahoj, chtěla bych se zeptat, od kolika let mohu dát dítěti cocculine? Dceři je 20mesicu a zvraci v autě a nikde jsem nenašla ani zmínku od kolika let je to vhodné. Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama