Homeopatika na prdíky

2964
7.3.08 14:18

Homeopatika na prdiky

Ahojda,

prosim nevite, jak se jmenuji ta homeopatika, ktera by mela kojencum pomahat s prdiky?

Vim, ze jsou dvoje - jedny jsou NUX VOMICA a na ty druhe si nemuzu vzpomenout. Jedny jsou na to, kdyz se dite kolikou prohyba do luku a druhe na to, kdyz se naopak chouli do klubicka. Nevite, ktere jsou ktere? V jakem redeni se porizuji, jak davkuji a jak zabiraji? Mate nekdo zkusenost?

Predem dekuji za odpovedi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

460
7.3.08 14:28

Colothintis- ulevuje položení na bříško, jakmile se poloha změní začne plakat
Chamomilla vulgaris - břicho nafouklé, křeče,červené tváře, horké pocení, bolest se zlepšuje, horkem, tlakem, prohnutím
Magnesia phosphorica- zlepšení teplem a silným tlakem
Pulsatilla - kolika po té co matka jedla tučné
China - akutní kolika citlivost břichana dotek, zhoršení po jídle a požití mléka
Lycopodium clavatum - nadýmání v dolní části břicha, není žádné ulehčení při odříhnutí, nebo odchodů plynů Ředění u všech léků 9 Ch v 1 dcl vody rozpustit 10 kuliček a podávat po 10 minutách po lžičce dokud potíže nevymizí.
Přeji ať vás bříško netrápí, je to pro ty malá miminka hrozné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
7.3.08 19:48

Evo , dekuji, jsi uzasna!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
4.3.12 15:35

Ahoj, obnovuji diskusi. Nase 11ti denni holcicka trpi na prdiky, nejspis hlavne proto, ze hodne hltave pije. Sice ji zkousim kojit prerusovane, ale moc to asi nepomaha. Chtela bych zkusit homeopatika, ale nejsem si jista, ktera zvolit. Ze seznamu od Evi5511 bych vybrala asi Chamomilla vulgaris a/nebo China, prijde mi, ze mala ma kombinaci obou priznaku. V postylce se krouti a propyna, brisko miva nekdy nafoukle, ulevi ji noseni v tygrikovi (briskem lezi na pazi), sbaleni do klubicka, masaz pupikem (bohuzel vetsinou kratkodoba uleva).
Prosim zkusenejsi o radu, ktera homeopatika zvolit, popr. jestli muzu zkombinovat oboje.
Diky za rady, uz jsem docela zoufali :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8097
4.3.12 17:04

Já bych poradila laktobacílky baby, sice jsou psané až od měsíce, ale nám je doporučila dr. Zabírají ale až po 10 dnech. Dcerka hodně trpěla a to bylo jediné co pomáhalo. Když bylo hůř, dávala jsem dvě kapsle denně (rozmíchala jsem s mlíčkem na lžičce nebo dala s mlíčkem do stříkačky)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3287
4.3.12 17:44

ahoj Leno :mavam: třeba Ti poradím i já, my je dostali minulý týden od dr. jmenují se magnesia phosphorica 9ch a fungují :pankac: rány jako z děla… 3× denně 3 kuličky, rozpustit ve 2lžičkách vody a vypít…ale nevím, jestli nejsou jen na předpis :think: , každopádně dr. ti je určo předepíše :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.12 19:21

Ahojky, mohli byste mi prosím poradit? Dnes jsem od dr dostala homeopatika diocorea villosa 15ch na prdíky, malá se ohýbá do luku. Dr mi k tomu řekl jak to použít, ale já došla domů a zjistila, že to prostě nevím. Vím, že mám rozpustit 3 kuličky v lahvičce a podávat, ale úplně mi vypadlo kolik a jak často jí to dávat… :nevim: Máte s tím prosím někdo zkušenost? nechci volat dr ted večer a vypadát jak úplný hlupák. Děkuji moc za případné rekace…

• Nahlásit
  • Citovat
5137
22.3.12 23:37

Anonymko,
do injekční stříkačky dát vodu bez bublin a bez příchuti, do ní 2 nebo 3 kuličky z tuby. Nechat rozpustit. Jakmile začnou prdíky, tak obsah stříkačky protřepni a stříkni jí do pusy pár kapek. Pokud to do 10 minut nepomůže, znovu pár kapek.

Sleduj, zda se stav zlepšuje. To je důležité. Pokud by tři dávky po 10 minutách NIC, vůbec nic neudělaly, tak je nutno zvážit, zda je lék skutečně správný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
18.12.13 18:19

Ahoj, muže mi tu někdo pomoci jak pomoci homeopatiky synovi? budou mu 3 měsíce a od narození trpí na prdíky, zkoušela jsem vše a bez výsledku, pomáhá jen trubička do zadečku a jen na chvíli, pak tlačí, mává ručičkama, pláče, pomáhá mu jízda v autě, v kočáru, nošení na rameni, zkoušela jsem chamomillu 9CH, zabrala ihned, ale jen pouze na dva dny, kontaktovala jsem na netu homeopatku, ta mi poradila chamomillu 30CH, colocynthis 9CH a magnesii phosphoricu 9CH, magnesii ještě nemám, ale dávám ty dva léky a vubec žádná změna, podle mě jsou to špatné léky, popíjí to v kojenecké vodě a výsledek žádný, četla jsem, že pokud nezabere lék do několika hodin, je to špatný lék, pořád jen mává rukama a tlačí a škrábe se na obličeji, v noci krásně spí, jen se kroutí ze spaní, ale přes den hruza :( Muže mi nějaký odborník poradit nebo budu muset osobně vyhledat homeopata?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
18.12.13 19:07

@střepina
Budeš muset osobně vyhledat homeopata. Homeopata, který má zkušenosti s malými miminky. Nebo homeopata, který sice tak velké zkušenosti nemá, ale bude případně schopen přiznat, že si není lékem jistý a poslat vás hned za někým zkušenějším. Setkávám se totiž s tím, že homeopat neví, jak lék u mimina určit, má pocit, že tam nejsou žádné symptomy vedoucí k léku, tak prostě něco zkusí. Jenže takový přístup může pacientovi ublížit, zvláště když homeopat tímto způsobem zkouší jeden lék za druhým. Každý nesprávný lék totiž mění příznaky nemoci a ztěžuje zkušenějšímu homeopatovi nalézt pak správný lék. Já u miminek vyzkouším maximálně jeden lék a pokud by nezabral, tak bych je okamžitě poslala za Petrem Zachariášem, který má s miminky nesrovnatelně více zkušeností. Nemám potřebu si něco dokazovat, prioritou je pro mě neuškodit pacientovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
18.12.13 19:31

Jenže jsem z malého města a výběr homeopata skoro žádný, je tu jen jedna doktorka, to je tak těžké určit lék, když mimino celý den poplakává, mává rukama, kope nohama, přitahuje nožičky k bříšku a po, áhá jen nošení na rameni? Takže mám hned přestat mu podávat chamomillu a coílocynthis? Začala jsem mu to dávat teprve dnes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
18.12.13 19:38

@střepina
píšu ti SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
18.12.13 19:39

Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11372
18.12.13 19:56

Pokud muzu doporucit, tak kminove cipky Carum Carvi. Synovi bajecne zabraly, jediny problém je, ze tady se sehnat nedaji, jen v Nemecku.
http://www.docmorris.de/…roduktdetail

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
18.12.13 20:09

@Maki1970
v těch čípkách jsou homeo léky Belladonna, Chamomilla, Tabacum, plus kmín. Prostě další směska. U směsky je vždycky otázka, zda to zabere. A homeo léky jsou tam v potenci 33C, takže není vyloučený proving.
Chamomillu vyzkoušeli, Tabacum mi nezdá v tomto případě. Belladonna, no to je otázka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama