Homeopatika - opakovaná rýma

1687
16.10.08 12:36

Homeopatika - opakovaná rýma

Ahoj holky,

náš malý má v podstatě již 1,5 měsíce rýmu. Vždy to trvá tak 7-8 dní, pak 3-5 dní klid a jedeme nanovo. Jinak se cítí myslím dobře, jen je občas trošku víc ospalý. Nemá teplotu. Kašel měl 2×, ale bylo to jen z toho, jak mu rýma stékala do krčku.

Od narození jsme ho moc nenabalovali, v zimě i otužovali ve vaně. Ovoce i zeleniny sní dostatek, takže si myslím, že ani vitamíny by mu neměly chybět.

Chtěla jsem se poradit, zda by mu mohla pomoci nějaká homeopatika. Ať již v léčbě, nebo i v prevenci v tomto podzimním počasí.
Prosím, kdo s nimi máte zkušenosti - poraďte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

847
16.10.08 16:15

Homeopatika se jako prevence nepouzivaji, jako lecba rymy ano, ale asi by to v tomto pripade moc nepomohlo, jelikoz je to v podstate setrvaly stav. Urcite doporucuji konstitucni lecbu pod dohledem zkuseneho homeopata.

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.10.08 17:10

Ahojky,mela jsem se synem to same trapeni a jedinne,co nam pomohlo,byly homeopatika OSCILO.Vyzkosela jsem mnoho pripravku a tento opravdu zabral,takze celou zimu preventivne davam pulku te ampulky a kdyz se obevi nejaky priznak nachlazeni,dam celou ampuly a nachlazeni se nerozjede…Davam to synovi do vody,kterou pak zalevam na noc mleko…Nebo do caje,ani nevi,ze tam nejake leky ma.Hodne stesti,I.

• Nahlásit
  • Citovat
279
16.10.08 18:39

ahoj,
dcera má také často rýmy, naštívily jsme homeopatku a ta nám dala homeopatika přesně na míru. Jen je trochu problém, protože tyto rýmy jsou chronické a dlouho trvá než-li se vyléčí i s homeopatiky. Zatím zabraňují tomu, aby šel sekret do krku či uší (jak bylo v našem případě a dceři během 5 měsíců 3× píchali ouška)a tečou ven z nosu. Nikdy předtím jsem netušila, kolik toho takový malý človíček má…
Ale včera mi byli sděleny výsledky z alergologie, že má dcera chronickou rýmu přecházející v astma, takže každý den musí brát antihistaminika Aerius.
Takže co bych doporučila je naštívit ušní-krční-nosní, alergologii (kde zjistí mimojiné i to jak je na tom dítě s imunitním systémem atd.) a homeopat také není na škodu. Také je dobrý extrakt z Lichořeřišnice…
Tak hodně zdraví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
16.10.08 22:05
Anonymni píše:
Ahojky,mela jsem se synem to same trapeni a jedinne,co nam pomohlo,byly homeopatika OSCILO.Vyzkosela jsem mnoho pripravku a tento opravdu zabral,takze celou zimu preventivne davam pulku te ampulky a kdyz se obevi nejaky priznak nachlazeni,dam celou ampuly a nachlazeni se nerozjede…Davam to synovi do vody,kterou pak zalevam na noc mleko…Nebo do caje,ani nevi,ze tam nejake leky ma.Hodne stesti,I.

Homeopatika se mají dávat mimo jídlo či cokoli s chutí, takže se dost divím, že to dáváš do čaje či mléka. My jsme dávali rozpuštěné ve vodě na lžičce a s 20 min. odstupem od jídla a pití krom vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
17.10.08 10:08

Homeopatika se opravdu nesmi kombinovat s jidlem ci pitim, pouze s cistou vodou tak jak psala Luca. Ale kdyz to fugovalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
17.11.08 12:30

LucaLuca
prozradím Ti sladké tajemství ;-), u homeopatik nezáleží na počtu kuliček v jedné dávce (se zvýšením množství se prostě účinek nezvýší), ale na potenci a počtu opakování. U toho Oscilla úplně stačí, když podáš v jedné dávce 2, 3 kuličky. Výrobce sice udává celou ampuli… :roll: ale my klasičtí homeopaté jsme spořiví. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
17.11.08 13:17

To je na mě? My dáváme Oscilla v jedné dávce tak polovinu toho vršku, kterým je to zavřené - rozhodně ne celou ampuli na ex, jak se doporučuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama