Deti a sauna

847
24.9.08 10:48

Deti a sauna

Chtela jsem se zeptat, jest-li mate nekdo zkusenost se saunovanim deti ? Mam deti 3 a 5 let a chteli bychom to s mini zkusit. Jsme celkem zkuseni saunari, ale s detmi nemame zkusenost. Pise se 5-10 min a pak mirne ochlazeni, sedet co nejnize. Ale mate nektera praktickou zkusenost nebo radu ??

Dik Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

549
24.9.08 16:16

Bubino, ja si dovolim prispet, protoze ziji v zemi saunovani, ve Finsku. Tady se zacina s detmi chodit do sauny v dobe, kdy uz umi samy sedet, tzn. v takovem pul roce. Na nejspodnejsi lavici si das skopik s chladnou vodou, do ni dite po:,–(is a jeste ho pravidelne ovlazujes ze skopicku. Lijes na zada, na hlavicku a tak. Do skopku muzes pridat i hracky. Ja jsem to taky tak delala u meho syna, vydrzel tak 10 min. Potom pod vlaznou sprchu, zchladit venku zabaleny v rucnicku (bylo leto) a zopakovat jeste jednou.
Ovsem dovolim si upozornit, ze nase sauna a ta finska jsou si hodne odlisne. Ta finska se vyhriva na max 60-70 stupnu a navic se kaminka polivaji v pravidelnych intervalech vodou, cimz se tvori para, ktera te jakoby oslehne (trva to jen par vterin), ale zacinas se potit velice rychle a prirozene. Navic se zvysi vlhkost vzduchu v saune. S tou ceskou, ktera je rozpalena na 100, lavice te pali do zadku a grilujes se jak spekacek, nez ze sebe vypotis prvni kapku…to se neda srovnat. Ta finska je pro male deti daleko prijemnejsi a vhodnejsi.

Preji pekne saunovani, Marketa od sobu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
24.9.08 17:20

Cekala jsem az se ozves.. Uz jsem si neco zjistila na internetu. Ale stejne to uvidime az jak se to detem bude nebo nebude libit. Ve finsku jsem byla, takze vim, ze se to neda srovnavat :?

Tak zatim B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama