Homosexuální orientace dítěte

Anonymní
14.1.21 22:37

Homosexuální orientace dítěte

Zdravím všechny,
zajímal by mě váš názor, jak to lidé vnímají. Jak na vás působí situace, kdy dítě, kterému nebylo 18 (16,17 například) si najde přítele/přítelkyni stejného pohlaví a rodiče mu dělají ze života peklo? Mám v mem okolí situaci, kdy si slečna našla přítelkyni, ale její rodina se s tím absolutně nemůže srovnat, zakazuje jí chodit ven, protože ví, za kým, a když jde, tak nastane psychické deptání, někdy i nadávky a především zesměšňování typu buzna, bukvice, všichni si na tebe ukazují atd a to bohužel nepřeháním :? A těmto zesměšňováním jsem byla svědkem občas i když se jednalo o nějakou vyostřenou situaci kdy slečna třeba jen zapomněla udělat nějakou povinnost doma…
Děje se to v mem okolí, slečně jsem řekla, ze ji to přeji ale to je asi tak vše co s tím muzu udělat, jsou to její rodiče a není plnoletá tak ani odejít nemůže… jen mě zajímá váš názor. Podle mě zkratka není takové chování rodičů správně a holku to musí strašně deptat… Jak byste se třeba zachovali vy, na místě rodičů a na místě mě? Při rozhovoru s jejími rodiči to bylo jak mluvit do zdi, jakoby mě neposlouchali.. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14921
14.1.21 22:49

No její rodiče ji minimálně psychicky týrají.

Dříve či později se potřebuje postavit na vlastní nohy.

Od tebe potřebuje předvším přijetá taková, jaká je, podporu v tom aby hledala svoje vlastní cesty, podporu v tom aby si zkoušela věřit.

Pokud ji můžeš nějak podpořit v tom aby našla cestu jak fungovat tak aby s tyrany měla minimální kontakt, tak to je taky to co potřebuje.

Protože to týrání nepřišlo samo od sebe - to tam bylo už dávno, teď se to jen celé zesílilo. A není příčinou její případná orientace, ale to že minimálně jeden z jejích rodičů je tyran a druhý to umožńuje a nebo se spolupodílí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
14.1.21 22:50

Zkus ji podpořit ve smyslu ať vydrzi, nez pujde na skolu. At jde do Prahy nebo Brna, tam si bude moct delat, co chce. Nabidni ji, at prijde na navstevu, nebo utociste, pokud je pribuzna, treba na vikend. Ať má miznost úniku. Musi to mit těžké, zvladne to, kdyz bude vedet, ze to neni naporad. Jsi hodna, rodice jsou staromodni burani. Zajima je vic co si reknou lidi, nez stesti vlastni dcery. Smutne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9779
14.1.21 22:50

Na místě rodičů.. Asi bych nadšená nebyla, ale spíš z toho důvodu, že bych měla obavy o budoucnost dítěte. Vím od kamarádky, jak to mají homosexuálové těžké ve všech životních směrech.
Na místě tvém-to je těžké, když člověk neví, v jakém vztahu k rodině jsi. Pokud bych byla rodinný příslušník, nabídla bych pomoc i útočiště. Klidně i za cenu řešení přes úřady.
Pokud jsi kamarádka, byla bych opatrná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 22:53
@Aduš8 píše:
Na místě rodičů.. Asi bych nadšená nebyla, ale spíš z toho důvodu, že bych měla obavy o budoucnost dítěte. Vím od kamarádky, jak to mají homosexuálové těžké ve všech životních směrech.
Na místě tvém-to je těžké, když člověk neví, v jakém vztahu k rodině jsi. Pokud bych byla rodinný příslušník, nabídla bych pomoc i útočiště. Klidně i za cenu řešení přes úřady.
Pokud jsi kamarádka, byla bych opatrná.

Právě, jsem jen kamarádka.. Když jí dají za něco sodu, když tam jsem, tak dělá jak jí to je jedno a že to s ní ani nehne, ale když jdem s ní mluvila, ze ji fandím, měla slzy v očích, je mi jí líto.. Přitom její mamka, moje kamarádka, je jinak opravdu fajn, o to víc mě tenhle postoj a chování překvapilo..

• Citovat
  • Nahlásit
6464
14.1.21 23:42
@Anonymní píše:
Právě, jsem jen kamarádka.. Když jí dají za něco sodu, když tam jsem, tak dělá jak jí to je jedno a že to s ní ani nehne, ale když jdem s ní mluvila, ze ji fandím, měla slzy v očích, je mi jí líto.. Přitom její mamka, moje kamarádka, je jinak opravdu fajn, o to víc mě tenhle postoj a chování překvapilo..

No a na tu mámu teda nemůžeš zkusit nějak zapůsobit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 23:43

Muzes ji dat přečíst příběh mého spolužáka.
Bohužel je moc krátký. Byl homosexuál.
Ve 20 letech spáchal sebevraždu protože ho jeho otec odsoudil a jeho orientaci
neprijal.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 23:45

Nebylo by pro tu holku lepsi odejit od rodicu do treba klokanku nebo proste treba k prarodicum nebo nejakym jinym pribuznym?
Osobne bych mozna tohle nahlasila i na ospod at si na ne posviti socialka… takovy rodice bych spraskala na hromadku a lyncovala po okoli… fakt v dnesni dobe a delat tole svymu vlasnimu diteti? homofobni hovada a kreteni.

Zkus ji co nejvic podporit a zeptat se jestli by ji proste ted nebylo nekde jinde lip a pomoc ji treba i kontektovat socialku..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 23:47

V tomto bych byla dost razna a kamarádce od plic řekla co si o jejím chovani - psychickem deptani myslím a nevím jestli bych o ni dal mluvila jako o kamaradce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 23:51

@Aduš8 promin, ale ja bych dite zabila za koureni…to je zivotu nebezpecny a u holek se to blbe pak u materstvi odnaucuje… ale za to ze se dite narodi jako gay nebo lesbicka?? jako fakt?? vlepit kazdemu homofobnimu rodici par facek at uz se konecne probudi z ty svy homofobie.

• Citovat
  • Nahlásit
15.1.21 06:47

Samozřejmě, že jednání rodičů je úplně špatně. Dívce můžeš sehnat kontakt na místní nízkoprahové centrum. Tam by jí mohlo být dobře, mohla by se svěřit a najít porozumění a bezpečné místo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9779
15.1.21 07:30
@Anonymní píše:
@Aduš8 promin, ale ja bych dite zabila za koureni…to je zivotu nebezpecny a u holek se to blbe pak u materstvi odnaucuje… ale za to ze se dite narodi jako gay nebo lesbicka?? jako fakt?? vlepit kazdemu homofobnimu rodici par facek at uz se konecne probudi z ty svy homofobie.

Prosím tě, kde píšu co o zabití, se prober. :roll: píšu, že bych nadšená nebyla, ale spíš kvůli obavám o jeho budoucnost. Z důvodu, že by mě jako mámu bolelo třeba to, jak těžké bude pro dítě najít si partnera za odsuzování okolí. Meleš blbosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61659
15.1.21 09:16

Její rodiče nejsou normální.. :? Chudák holka, tohle hranici s šikanou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.1.21 22:46

Pokud je slečně již 17 může zažádat o tzv. Emancipaci. Což znamená, že ji soud „zplnoletní“ před 18 narozeninama. Ale slečna by musela ukázat, že je schopna se finančně zabezpečit. Pokud máš zájem můžu ti o tom více napsat například do emailu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat