Horecka...?

2114
23.3.06 21:00

Horecka...?

Ahoj,

mala je nemocna, doted mela teplotu, kasel, rymu ale ted ma horecku 38,8C. Snazila sem se ohledne horecky neco najit ale nic moc. Do kolika C to jeste jde :?: Tim myslim do kdy nemam stresovat. Taky sem slysela o krecich pri horeckach, jak to s tim je :?: A popr. co na ty krece :?: Horecku ma poprve od narozeni tak me to vydesilo. Taky nechce vubec pit (asi jak ma tu rymu) naposledy pila rano 210ml UM a ted si da kasi-270ml mleka :! Takze dalsi problem s dehydrataci :?: Jinak pres den byla cila akorat ted je takova ospala ale da se rict ze v pohode.

Snazila sem se neco vyhledat ale nic velkyho, a jeste mi to nejde normalne otevrit.

Diky. Sany. :arrow:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

868
23.3.06 21:05

Ahojky Sany,

my jsme měli horečky, když měl Pavlík nedávno šestou nemoc…

Takže vím, že normální zvýšená teplota je od 38st do 39st po odečtu a dávají se na ni pouze běžné léky jako Panadol a spol.

Febrilní křeče - s těmi zkušenosti nemám, ale hrozí právě až při teplotách nad 39st po odečtu… Nad 39st by se měla teplota i srážet zábaly a navštívit případně pohotovost.

Snad jsem Ti alespoň trochu pomohla.

Peťula + Pavlík 10měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
23.3.06 21:06

Ahoj, zkus teplotu srazet nejakym detskym Panadolem. Ty febrilni krece hrozi az pri teplotach kolem 40 °C a pomaha na ne jen Diazepam (nevim, jak se to presne pise), ktery je jen na predpis. Pokud nemas doma zadny prasek a je to krizovka, tak zkus malou nalozit do vany a postupne ochlazovat vodu. Pry to pomaha.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
23.3.06 21:20

Ahojky,
ještě jsme neměli, ale snad ti tohle pomůže:

http://www.miminka.cz/disp_art2.php?…

Jen poznámka k těm zábalů nemá to být studená, ale vlažná voda. A pozor kdyby začala mít ledové nožičky, ale při tom horečku tak raději volej doktorovi. Mohli by pak nastat křeče.
Držte se. Ahojky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.3.06 21:22

Tak u nás zabíral lépe dětský Nurofen v sirupu. Zabírá rychleji a působí i déle oproti Paralenu. Tak to aspoň já vyzkoušené na Honzíkovi. Jinak mám také vyzkoušený a osvědčený tvarohový zábal. Na chodila až po kotník dát vrstvu tvarohu, ten obložit mikrotenovým sáčkem, aby se to zapařilo a na to dát teplé ponožky. Tvaroh fakt odvádí horkost z těla. Nejlépe je to dávat na noc, kdy dítě spí nebo přes den, kdy je v postýlce. Tak to jsou jen mé zkušenosti v boji s teplotou.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
932
23.3.06 21:25

Ahoj,

bohužel máme teď s horečkami poměrně bohaté zkušenosti :( , konzultované s řadou lékařů a sestřiček. Takže: Teplota se začíná srážet, jestliže je vyšší než 38 stupňů po odečtu (tzn. 38,5 v konečníku). Do té doby je naopak lepší nedávat nic - teplotou totiž tělo bojuje s viry, které se právě při teplotě špatně množí. Nejprve se obvykle zkouší paralenový čípek, ale z vlastní zkušenosti musím říct, že nám nezabírá (potvrdily mi to i sestřičky v nemocnici - říkaly, že obvykle jen dokáže teplotu udržet, aby nelezla výš, ale ne ji srazit). Po čtyřech hodinách od paralenového čípku je možné dát lék s účinnou látkou Ibuprofen - např. Ibalgin sirup nebo Nurofen. Ten zabírá docela dobře. Pokud se horečka drží i dál a je fakt dost vysoká (Anička měla jednou po odečtu 39,5 stupňů), je možné dát zábaly - dávají se tak, že se dítě svlékne donaha a od podpaždí po třísla se obalí plenou namočenou v odražené vodě a pak ještě něčím suchým. Ta mokrá plena se nechává max. 3 - 5 minut a postup se může, tuším že po čtvrthodině, 3× opakovat.
K febrilním křečím - někteří doktoři (např. i moje) doporučují preventivně kousek Diazepamu při horečce 39 po odečtu, jiní říkají, že křeče by u dítěte, které je zatím nemělo, neměly hrozit. Pozor, Diazepam je samozřejmě jen na předpis.

Tak ať je brzo po nemoci.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
23.3.06 21:27

Určitě stačí vlažná voda. My jsme měli horečky už vícekrát. Vždycky vyšplhaly na 39,5 po odečtu. Byli jsme i na pohotovosti. Radili - střídat Nurofen sirup a čípek (co 4 hodiny). DIazepham mi tehdy nedali.
Jednou jsem pro něj šla sama do lékárny. Dali ho bez předpisu. Prý se v takových situacích dává a ani recept zpětně nechtěli.
Jinak zábaly jsem ještě nedávala. Vždycky nám na sražení stačil právě Nurofen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
23.3.06 21:31

Horečka

Ahojky,
nám pomohly octové ponožky
naředíš studenou vodu s octem tak asi jako na zálivku salátu(nesmí být moc koncentrované- to ohdadneš)
namočíš do této vody ponožky - nejl.bavlněné - a vyždímeš,aby to neteklo
navlékneš tyhle ponožky prckovi na nožky a převlékneš dalšími, tentokrát suchými ponožkami (nejlépe takové ty silnější žebrované - mám je ještě po sobě 25 let staré.-..) :?
Přikryješ peřinkou a čekáš tak 15 minut, pak zase vyměnit - tak 3× za sebou
Ocet by měl tu horečku vytáhnout
Přeju štěstí a napiš jestli to zabralo.
Papa
AILEENKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
23.3.06 21:32

Tak, čersvé info od mojí dr., zrovna podobné porblémy řešíme, oba moji synové mají 40 :-(

Horečka do 38 (po odečtu, měřená v zadečku) by se neměla srážet léky, necht telo zabojuje samo. pouze pokud tušíte, že do toho trápí dětátko nejaká bolest (zuby, hlavička…), můžeš podat panadol či něco podobného.

Nad 38 - srážet panadolem, dodržovat max. dávky podle váhy nebo věku, možno kombinovat s lékem jako např. Ibalgin (nějaký nový výzkum) - pokud by nešla dolů. Horečka nad 38 st. se MUSÍ za 24 podařit alespon na chvíli srazit pod 38, jinak hned k dr. nebo na pohotovost

Nad 39 - chladit tělíčko vodou (zábaly nebo vlažná koupel), my strčili Kubíka (10 měsíců) při 40 do kyblíku s vodou asi 34 st. a pomohlo to v kombinaci s paralenem na 39. Horečka by taky měla jít aspon na chvíli dolu. Matěj (2 a půl roku) to zvládnul jen za pomoci panadolu - on by se strašně bránil a v takovém případě se to prý nemá praktikovat, jen jsme ho otřeli studeným ručníkem.

Pokud horečky nad 38 st. trvají déle než 3 dny (i když se je daří srážet), určitě kontaktovat dr.

Tak at je uVás líp než u nás, my bojujeme už 3 dny, do toho kašel…:-(

martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
23.3.06 21:34

Jo, ještě, nám zabírá taky líp siru nž čípky, kombinujeme panadol a ibalgn.

Když má dítě studené ručičky, nedělat zábaly. Právě kvůli těm křečím.

m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
23.3.06 22:35

Mamky moc dekuju, strasne ste me uklidnili a taky uz mam jasno…

Martanka: octove ponozky zatim davat nebudu, zabaly bych popr. zacla praktikovat az kdyby teplota vystoupala na tech 39C jak tu bylo psano Martankou.

Jinak mala je nemocna od PO a horecka se dostavila az dnes a to tak ze rano teplota v poradku, odpoledne zvysena a vecer horecka.

A kdyz uz je tady rec o teplote i u starsich deti plati ze se pri zvysene teplote lek nepodava az pri horecce :?: (mam jeste 7l dceru ktera je ted taky nemocna). A u dospelych tez :?:

Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
6.5.06 20:12

Ahojky,

Viki mi teď horečkuje od rána, má nad 38. Ráno měla 38,2 v poledne 38,2 a teď večer 38,6 všechno po odečtu. Vždycky jí to srazím tak na pět hodin Nurofenem. Takže docela bojuje. Má k tomu ještě průjem. Nic jí nebolí, nepláče, normálně si hraje jen teda tu hodinu kdy má vyši teplotku a ještě nemůžem dát sirup tak je nešťastná. A teď k večeru už měla kakání tuhží už to nebyla jen voda. Tak snad se i průjem zlepšuje. Ale chtěla jsem se zeptat pokud by jsme v noci dejme tomu potřebovali jak se dá kombinovat ten Panadol s Nurofenem. Někdo tady psal, že střídat co čtyři hodiny. Máte s tím zkušenosti? Opravdu to můžu takto udělat, kdyby mi horečkovala a nešlo to srážet klasicky. Je mi jasné, že až tak nad těch 39 po odečtu. A dávat zábaly. Jen se jistím kdyby situace nastala.

Děkuji moc. Iva a Viki.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
6.5.06 21:56

Ahoj Ivi,

jasně - klidně střídej Nurofen s Panadolem, klidně můžeš podat druhý lék už i za 3 hodiny/ale lépe za 4/, kdyby se horečka pořád držela a nešlo ji srazit pod 38stC. Nemělo by se to takhle řešit více dnů po sobě, ale 1-2 dny by neměly vadit.
Hlavně moc malou nepřehřívej v lůžku, je lepší udržovat spíše chladnější prostředí.
Tak ať je zítra lépe!
Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
7.5.06 14:02

Tak sem z příspěvků udělala přehlednější seznam:

Horečka u dětí od 1 roku

Při měření teploty v konečníku se odečítá 0,5C (vždy).
Od 37C do 37,9C - zvýšená teplota
Od 38C - horečka

Zvýšená teplota se nesráží protože tělo bojuje s viry, které se právě při teplotě špatně množí, jen pokud je teplota z důvodu nějaké bolesti (zuby, hlava atd.) může se podat např. Paralen 100 čípek.

Horečka od 38C se nejprve sráží Paralenem (čípek), pokud nezabere tak např. Ibalginem SUS. Horečka nad 38C se musí za 24H podařit srazit pod 38C alespoň na chvíli nebo hned k Dr. popř. pohotovost. Je možné kombinovat Paralen čípek s Ibalginem SUS ve 4H odstupech. Pokud horečky nad 38C trvají déle než 3 dny i když se je daří srážet určitě kontaktovat Dr.

Při horečce od 39C je možné přidat zábaly, ty se mohou dělat jen v případě že je to dítěti příjemné a nemá studené ruce a nohy.

Jen poznámka k těm zábalům nemá to být studená, ale vlažná voda.

Tvarohový zábal. Na chodila až po kotník dát vrstvu tvarohu, ten obložit mikrotenovým sáčkem, aby se to zapařilo a na to dát teplé ponožky. Tvaroh fakt odvádí horkost z těla. Nejlépe je to dávat na noc, kdy dítě spí nebo přes den, kdy je v postýlce.

Dítě svlékneme donaha a od podpaždí po třísla se obalí plenou namočenou v odražené vodě a pak ještě něčím suchým. Ta mokrá plena se nechává max. 3 - 5 minut a postup se může po čtvrthodině opakovat, 3× opakovat.

Octové ponožky
naředíš studenou vodu s octem tak asi jako na zálivku salátu(nesmí být moc koncentrované)
namočíš do této vody ponožky - nejl.bavlněné - a vyždímeš,aby to neteklo
navlékneš tyhle ponožky prckovi na nožky a převlékneš dalšími, tentokrát suchými ponožkami (nejlépe takové ty silnější žebrované)
Přikryješ peřinkou a čekáš tak 15 minut, pak zase vyměnit - tak 3× za sebou
Ocet by měl tu horečku vytáhnout

Chladit tělíčko vodou (zábaly nebo vlažná koupel)

Při horečce od 40C mohou nastat Febrilní křeče na které pomáhá Diazepam. Příznak těchto možných křečí jsou horečka + ledové ruce nebo nohy, v těchto případech volat Dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
17.7.16 04:17

Snížení horecky

Studené obklady, nebo jsem taky slyšela dát jsi česnek na chodidla a zakrýt igelitem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama