Hormonální vs. nehormonální tělísko

Anonymní
20.1.21 09:54

Hormonální vs. nehormonální tělísko

Ahojky VŠEM ŽENÁM ❤️
je mi 22 a začala jsem přemýšlet o nějákém druhu antikoncepce.. jsem si ale jistá, že prášky nechci.. jelikož mám kolem sebe pono lidí s embolkou, kterou jim zavinila HA… začala jsem tedy přemýšlet nad tělískem. Otázka zní, hormonální(může způsobit taky nějáké svinstvo?) nebo nehormonální? Nemám v plánu do pěti let něják miminko ❤️ Možná hloupý dotaz, ale chci vědět názor i o :srdce: statních žen
moc děkuji❤️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
418
20.1.21 10:01

Ahoj, úplně chápu že nechceš pilulky.
Já je brala 10 let a potom co mi udělaly po vysazení už bych do nich taky nešla.
Co se týká tělíska tak na to taky pozor. Většinou sedne až ženám po porodu.
Znám hodně žen co s nim měly problémy.
Muzes mít velké bolesti. Krvácet mimo cyklus a podobně. Ale tohle je individuální a možná budeš nejdřív muset ozkoušet co ti sedne a bude nejvíce vyhovovat. Rozhodne bych ale do hormonální antikoncepce nešla, na druhou stranu pokud máš problémy s MS, pleti nebo cystami, tak na to je naopak účinná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
20.1.21 10:15

@Markéta188
Moc děkuji Markét ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15495
20.1.21 10:30

Já osobně jsem před dětmi brala HA 8 let a nemůžu si jí vynachválit. Krásně mě srovnala, akné zmizelo (po vysazení se nevrátilo), totéž pravidelnost cyklu, otěhotněla jsem pokaždé hned. Strašně ráda bych našla antikoncepční metodu bez hormonů, na kterou nemusím myslet před/při sexu, ale nehormonálnímu tělísku moc nevěřím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
20.1.21 12:07

@unuděná s praskama žádnej cyklus nemáš, všechno je to umělý, řídí to ty pilulky, co spolknes. Všechno, co se ti dělo, bylo díky umělé dodaným hormonum.

Jinak já po svých zkušenostech doporučím určitě tělíčko hormonální. Mám. ho teď, a i když mám i tak normální ms, tak je to pohoda, hezky pravidelně, slabé, krátké.. s nehormonalnim jsem krvacela klidně 10 dní a za dalších 10 dní znovu, hrozně silně, s bolestmi. Ale každá na to reaguje jinak, to proste musíš zkusit. Každopádně větší šance je bude vše ok, je U hormonalniho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15495
20.1.21 12:12
@Midaku píše:
@unuděná s praskama žádnej cyklus nemáš, všechno je to umělý, řídí to ty pilulky, co spolknes. Všechno, co se ti dělo, bylo díky umělé dodaným hormonum.Jinak já po svých zkušenostech doporučím určitě tělíčko hormonální. Mám. ho teď, a i když mám i tak normální ms, tak je to pohoda, hezky pravidelně, slabé, krátké.. s nehormonalnim jsem krvacela klidně 10 dní a za dalších 10 dní znovu, hrozně silně, s bolestmi. Ale každá na to reaguje jinak, to proste musíš zkusit. Každopádně větší šance je bude vše ok, je U hormonalniho.

To já samozřejmě vím. Krom toho, že umím číst příbalový leták, jsem farmaceutka :P Kde jsem napsala něco jiného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
20.1.21 12:20

U zdravého člověka s pravidelnými cykly je vždy lepší volba nehormonalní. Proč dávat tělu uměle hormony, když je nepotřebuje že Jo? Já taky měla HA, ale jak jsem psala, neberu ji rok a pořad se tělo z toho vzpamatovává.
Tohle si každý musí posoudit individuálně co je pro něho lepší. Já ji začala brát kvůli bolestivé MS, v tom mi dost pomohla, ale na druhou stranu po 10 letech užívání do teď nemám MS jak mám mít, ovuluji sem tam, pleť jak puberták, vlasy mám všude jen ne na hlavě a jako bonus jsem přibrala. Pro někoho kdo vysadí HA kvůli těhotenství je tohle dost nepříjemný, ale na někoho to vůbec tento efekt mít nemusí.
Dávat rady je zbytečné, každý si musí vyzkoušet sám co mu sedne. Já celých 10 let s HA byla spokojena, až do vysazeni no, kdo to měl čekat :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
20.1.21 12:26

Ahoj! Já pracuji na onkologii a po porodu jsem už prášky taky nechtěla. Tak jsem zjišťovala… Prý nejšetrnější je hormonální tělísko. Že pry nehormonální bere tělo jako cizí těleso a tím dochází k chronickému dráždění a to zvyšuje riziko vzniku rakoviny v té oblasti. Jsou na to prý i studie. Takže mám hormonální a jsem spokojená. Akorát ho gynekologové nedoporučují ženám, které ještě nerodily. Já ho chtěla taky ještě před děckem a doktor mi řekl, že mi ho dát nemůže. Ale to už je strašně dlouho, třeba dnes už to nevadí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
20.1.21 12:30

@unuděná no psala jsi, že jsi měla pravidelný cyklus. Což jsi teda určitě neměla, měla jsi pravidelné umělé vyvolané krvácení. A jo nemusíme slovickarit, ja sama jsem tomu říkala cyklus, když jsem HA brala. Ale slečna se tu ptá na info, tak by bylo asi vhodné jí dávat info správné. Je dobře, že se o to zajímá, dnes to moc mladých neřeší. Buď zobe pilulky od 15 let a pak se ve 30 diví, co to s tělem udelalo, nebo naopak tvrdí „já HA nemuzu“ a nechápou, že existuje spousta jiných metod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
20.1.21 12:32

@Markéta188 já jsem z gynekologického hlediska zcela zdravá, menstruace vždy jak hodinky a nehormonalnim telisko mi vůbec nesedlo. To nelze nijak zobecnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15495
20.1.21 12:34

@Midaku Já psala, že mi to srovnalo cyklus, což bylo myšleno poté, co jsem opět vysadila :mavam: Nikde jsem nepsala, že jsem měla během užívání pravidlnou MS. Ale to je jedno, nebudeme slovíčkařit :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
20.1.21 12:38

@unuděná aha, tak tojsem špatně pochopila. Tak to pak jo. Promiň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
20.1.21 12:51

@Midaku jasný že nejde. Proto říkám že si to každá musí vyzkoušet sama. Ale z něčeho se vždycky musí vyplývat, aby ses k něčemu přiklonil :oops:
Dokud nevyzkoušíš tak nevíš.
Ale říkám, kdybych ještě brala HA tak si ji nemůžu vynachválit, bohužel jsem nečekala takové následky po vysazení, takže s tím musíš počítat u všeho.
Slečně můžeme předat jen naše zkušenosti, ale nikdo z nás jí nemůže říct co ji nejvíce sedne :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2961
20.1.21 23:01

Je to strašně individuální a rozhodně bych to v prvé řadě řešila s gyndou. No a například já mám druhé dítě tak nějak počaté i přes nehormonální tělísko. Si nevybereš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
20.2.21 21:17

Na nitroděložní tělíska obecně i na jejich druhy mají velmi rozdílné názory jak lékaři, tak ženy, které je mají zavedeno. Dříve se tělíska nedoporučovala ženám, které ještě nerodily a i dnes se někteří lékaři zdráhají jim je zavést, ale na druhé straně je zvláště v některých zemích řada mladých děvčat, které jsou s nimi spokojené, protože na rozdíl od HA nevyžadují každodenní pozornost. Faktem je, že některým ženám dělají tělíska potíže, ale ty řadě z nich po čase zmizí, když si děloha na tělísko přivykne. Je tedy třeba tělísko osobně vyzkoušet. Výhoda hormonálních tělísek není jasná, tato tělíska jsou ale podstatně dražší – asi 4000 proti 1500 Kč. Pokud by Ti tělísko nevyhovovalo a musela by ses ho zbavit, byla by to větší ztráta, než při klasickém tělísku, které je stejně spolehlivé. I nehormonální tělísko Ti může zajistit pravidelnou menstruaci a dovolí Ti plnohodnotný a ničím neomezovaný intimní život bez strachu z otěhotnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat