Hospitalizace s batoletem, jak to probíhá?

jitul7
6.2.10 10:28

hospitalizace?!

Milé mamky, před časem jsem se tu radila ohledně EB viru. Náš roční Adam má už tři týdny zvýš. teploty, vyšetřilo se kde co, nic se nezjistilo, dokonce ani EB virus, na který bylo podezření. Zuby žádnný nevylezly a i podle mudr je to dost dlouhá doba, aby měl Adam teploty z toho. Tak nás prý bude muset odeslat k hospitalizaci, kde se všechna vyš. zopakují + nějaká další (UTZ apod.). Mám z toho už předem naprostou hrůzu. :cry: Má některá z Vás zkušenosti s hospitalizací s batoletem? Jak to probíhá? Můužu být pořád u něj, krmím ho jeho jídlem, můžem si spolu hrát na pokoji? Můžu mu donýst jeho hračky a oblečení? Asi se ptám naivně, navíc když jsem kdysi studovala zdravku, ale to je už dlouho a všechno bylo jinak. Díky za rady. jitul

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1853
6.2.10 10:41

Máš nárok jako doprovod do 6 let být s ním na pokoji.Stravovat se budete v nem.jestli pije Um.mlíko,řekneš jim jaký a oni ti ho v mléčné kuchynce vždy připraví(ale pro jistotu si vem menší zásobu.No když budeš potřebovat neměl by být problém zaběhnout do nem.bufetu.Hračky tam mít můžeš (někde mají dokonce i hernu.Oblečení pro sebe vem a pro malýho taky,jestli nosí plínky vem si taky svoje i látkový(většinou mají málo) ,já měla i lahvičky,misky i lžičky )většinou mají v nem.málo vlastního eráru.Vem si taky trochu jaru na nádobí a utěrku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
6.2.10 10:47

ahojky Jitul,přeji ,at je malému lépe a uzdraví se,bobíšek malinký :kytka:
já byla už dávno s Viki v nemocnici s lagyngitidou-je to 5 let,měla 11 měsíců,snad se toho moc nezměnilo :nevim:
v naší nemocnici byla herna s hračkama,jsem tam s ní chodila,kojila jsem ji a dostávala čaj na mé přání heřmánkový neslazený-sestřičky byly ochotné jí ho dělat,nějaké vlastní hračky mohla mít na pokoji,stravu měla nemocniční-byla přizpůsobena dětem,bo jsme ležely na dětském :-)
a pyžamko měla nemocniční-dupačky :palec: a samozřejmě plenky,krém,vhčené ubrousky vlastní z domu.
Na pokoji jsme byly ještě s jednou maminou a mimčem,bylo to v pohodě :-)
Oblečení pak přivezl tatínek na převoz domů.
Možná to má každá nemocnice jinak :nevim: navíc je to fakt už 5 let.
Jinak neboj, malý se uzdraví,držím pěsti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
6.2.10 10:51

:wink: jejda,jar ani utěrku jsem nepotřebovala 8-o ono asi jak která nemocnice :nevim: ,naše měla nádobí,a do které nemocnice byste šli?myslím město…jestli neva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15160
6.2.10 11:26

Jitul, to je mi líto, že máte takové trápení. Já byla začátkem roku s dvouletou Helenkou na Bulovce kvůli zápalu plic - byla jsem (až na některá vyšetření) pořád u ní, jídlo jsme obě dostávaly nemocniční + měla jsem pro ni nějaké vlastní přesnídávky, sušenky a tak, sunar nebo čaj připravily sestřičky na požádání. Byla tam herna pro děti, které už směly vstát, jinak jsem pro ni měla oblíbené hračky a spoustu knížek, když musela ležet. S sebou jsem potřebovala ubrousky a plenky papírové i látkové, doporučuju vlastní nádobí, pyžamo a ručníky pro malého i pro Tebe. Taky si vezmi pro sebe něco na zabavení, když bude malý spát nebo na vyšetření, jinak se tam ukoušeš… Držte se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29049
6.2.10 11:29

Je to v každé nemocnici trochu jinak..Pokud budete ležet na běžném pokoji,můžeš být s ním.U nás to na JIP není možné,nemocnice k tomu nemá kapacity..Pokud dítě leží na JIP a může být kojeno,maminka si ho chodí kojit,ale pak domů..

Je možné doprovázet dítě do 7 let věku.

U nás jsou pokoje většinou pro jednu maminku a jedno dítě.Já jsem kojila,ale když dítě pije UM,nahlásí se,jaké pije a dostane nemocniční mléko,na které je zvyklé.Nosit vlastní je u nás zakázáno,taktéž mléčné kaše,příkrmy ve skleničkách je možné si donést.

Strava je nemocniční pro maminku i batole,pokud mu nechceš dávat jejich jídlo,jsou možné skleničky..Plenky vlastní,oblečení pro dítě nemocniční,ale je lepší mít i pár kousků vlastních,ne vždy je poruce správná velikost..Hračky jsem si pro děti mohla půjčit ze společné místnosti,látkové pleny na cokoliv jsem nepotřebovala,měli jich tam dost.

U nás v nemocnici je pro dítě i kosmetika,vatové tamponky,čtverečky - ale já jsem si donesla vlastní,na kterou bylo dítě zvyklé.

V naší nemocnici jsem nepotřebovala žádný jar,utěrky,nádobí,desinfekce.Vše mají erární,mají toho dost a rádi půjčí.Naopak nemají rádi,když si někdo přinese něco svého neznámého obsahu,ať je to jídlo nebo cokoliv jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35923
6.2.10 11:30

Ahoj, záleží asi opravdu v jaké nemocnici. Syn byl hospitalizovaný 8 měsíců. Měli jsme tam pokoj sami pro sebe. A nic jsme z domu nepotřebovali. Všechno jsme měli k dispozici, plíny, mlíčko, čaj, jídlo, vlhké ubrousky, krémy, oblečení. Herna tam také byla, se spoustou hraček, ale syn byl celou dobu na kapačkách, takže jsme se nehli z pokoje. Personál byl skvělý. Není co vytknout. Jo a bylo to v Hradci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
6.2.10 11:51

Jitul, záleží od nemocnice, u nás jsem měla věci pro sebe svoje, terka dostala jejich, ale mohla mít i svoje, ale zvracela, tak lepší bylo jejich pro častou výměnu, hrníček jsem ji donesla její a hračky jsem ji vzala z domu. prvně mě s ní nechtěli přijmout, protože šla na jipku, ale byla jsem neodbytná, tak mě dali na jipkový pokoj pro kojící matky s tím, že kdyby přijímali kojící dítě, tak by jsme jim ho musely uvolnit, naštěstí dobrý, pak když nás daly na normální pokoj, tak už to bylo v poho. jídlo jsem teda měla taky jejich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
6.2.10 12:01

jo, jak píšou holky, plínky, ubrousky a vše, co používáš pro dítě normálně doma, jsem si taky brala svoje a taky tu utěrku a štětku na hrnek a jar jsem měla svoje, i terčin čaj a křupky. sice nemocnice má svoje, ale vlastní je vlastní, zvlášt když je dítě na svoje zvyklé, tak jsem si její nádobíčko myla sama na pokoji, proto ten jar a utěrku.na zábavu pro sebe jsem měla plno časopisů, tužku na křížovky, noťas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jitul7
6.2.10 15:21

Tak všem díky, moc. To je koukám horší, než zabalit se do porodnice, to je jasný… Třeba utěrka, jar, štětka, ani mi to nedošlo. Jsme z Prahy a nejblíž máme Bulovku, o který nemám dobrý zvěsti…Nemocniční jídlo bych asi nechtěla, ani pro mě, ani pro malýho, je to možný nechtít? Snad bysme šli jen na chvíli a mohl by mi to nosit manžel. Malýmu vařím, dělám mu i domácí přesnídávky a ty kupovaný příkrmy mu moc dávat nechci. Navíc jí ještě všechno mixovaný, takže si to ve špitále nedovedu představit… Aspoň od Vás všech vím, co nás zhruba čeká… ach jo.

• Nahlásit
  • Citovat
29049
6.2.10 16:35

U nás v nemocnici - Prostějov,vaří opravdu dobré jídlo a ve velkém množství :-) Vždycky jsem snědla druhý chod a polévku jsem odlila do misky,kterou jsem měla s sebou a pak do ledničky.A do další misky jsem dala ještě jídlo Adámka,které nedojedl,aby ho měl na později..Pro děti byla zeleninová polévka, bramborová kaše nebo rýže s pomletým masem,omáčkou,většinou ještě zelenina nebo kompot..Jídlo bylo opravdu dětské.Nepřišlo mi,že by byl např. vývar z kostky.

Na požádání nám sestřičky cokoliv ohřály v mikrovlnce..Maminkám i vlastní jídlo.Dětem jen skleničky,ne uvařené a donesené.

V nemocnici jsem byla celkem 4krát,třikrát s Adámkem a jednou s Emčou - to byla novorozenec,kojila jsem..Ale nemůžu si stěžovat.To je tak fajn jen v naší nemocnici?

Bych byla sama proti sobě,kdybych to jídlo odmítala :lol:

Ale jinak si tam maminky mohly jíst,co chtěly.

Děti,pokud nebyla součástí léčby nějaká dieta,tak si pro ně maminka mohla koupit skleničky s kojeneckou stravou.Navíc jen ovoce,zelenina,přesnídávka nebo jogurt.

U nás v nemocnici bylo přímo zakázané dávat dětem z domu vařené jídlo,potom otevřené mléčné kaše apod.K vůli hygieně :nevim: Jestli se někomu tento zákaz povedl obejít,nevím.Nad těmi kašemi přimhouřili oko,pokud byla koupená a ještě nerozbalená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jitul7
6.2.10 22:24

Já Vás obdivuju, holky. Nebýt toho, že to potřebuje synek, špitálu bych se vyhnula na sto honů. Možná je to paradoxně tím, že jsem původně zdravotní sestra, ale jak jsem psala, ono to tehdy za mých studií vypadalo dost jinak a od tý doby jsem chválabohu nemocnici (krom porodu) nepotřebovala. Každopádně mám z českýho zdravotnictví aktuálně dost smutnej pocit (neochota, arogance, únava, nespokojenost zdravotníků…), ale to je na jinou debatu. Tak proto se bojím, nemluvě samozřejmě o úzkosti z toho, co všechno najdou u Adámka. Protože když doktor nemůže najít, tak hledá tak dlouho, až najde, jak říkal můj děda. :-? jitul

• Nahlásit
  • Citovat
15672
6.2.10 22:40
jitul7 píše:
Jsme z Prahy a nejblíž máme Bulovku, o který nemám dobrý zvěsti…Nemocniční jídlo bych asi nechtěla, ani pro mě, ani pro malýho, je to možný nechtít?

Tak na Bulovce jsem s Anežkou byla před dvěma lety skoro týden. Přijali nás kvůli Anežčiným vysokým horečkám (nad 40°C) bez nějakých dalších příznaků, poslali nás tam z pohotovosti. Podezření na zánět ledvin se naštěstí neprokázalo, bylo to „jen“ zánět močových cest, šestá nemoc a viroza dohromady. Anežka byla skoro celý týden připojená na kapačku, protože odmítala pít a taky jí tak dávali ATB. Na pokoji jsem s ní mohla být (na rozdíl od zkušeností s maminkami, které byly s dětmi v jiné pražské nemocnici a mohli být na pokoji jen přes den - a to jen sedět na židli), na pokojích byly dvě postele pro děti a dvě pro doprovod. Co se týká jídla, neměla jsem problémy (ale uznávám, že jsem dost vděčný strávník) a i Anežka občas něco snědla - a to v té době byla nejedla skoro nic). Já jsem v té době ještě kojila, ale Anežka měla 1,5 roku, takže mě jako kojící nebrali a jídlo jsme měli obě - většinou každá jiné - to tam rozlišovali (a já často vyměnila, protože to moje Anežka jedla a to její ne). Až na jednu sestru, kvůli které jsem pobyt zvlášť ke konci nesla velmi špatně, jsem vůči personálu neměla žádné výhrady (ostatní sestry, lékaři, uklízečky, kuchařky), ale na takového člověka asi můžeš narazit všude. Na chodbě je herna pro děti, jak bylo Anežce líp (asi 4.den) a zrovna nebyla připojená na kapačku, tak jsme si tam chodili hrát - Anežka to všechno nesla rozhodně líp než já (k tomu všemu to bylo těsně před Vánocemi a já do poslední chvíle nevěřila, že nás na Štědrý den pustí domů). Dokonce tam přijela nějaká dvojice s loutkama a hráli dětem divadlo o Budulínkovi - to bylo moc hezké. Je to sice už dva roky, ale kdybys chtěla vědět něco konkrétního, klidně napiš SZ..

Hlavně držím pěstičky, ať všechno dobře dopadne a je vám dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jitul7
6.2.10 22:50

Moc díky hkac… Kdyby na hospitalizaci opravdu došlo, tak napišu o vic info, fakt děkuju, uklidnila jste mě na takové to maximum, na jaké mě uklidnit lze, což teda obecně není moc :-D . Já jsem totiž naopak nevděčný strávník a taky Adámkovi vařím „vybíravě“, abych věděla, že jí fakt čistý věci. Tak asi jsem moc upnutá na příjem. Jde o to vědět, co mu je, a snad nic vážnýho…

• Nahlásit
  • Citovat
15160
7.2.10 22:03

Hkac, mluvíš mi z duše, s Bulovkou mám zatím jen pozitivní zkušenosti - a nejen z toho dětského, jak jsem psala výše, ale i z porodnice, šestinedělí a gynekologie…
Jitul, neboj, to bude v pohodě - pokud budeš mít manžela v pohotovosti, donese chybějící a jsi za vodou :-) Hlavně ať je malý ok :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama