Nesestouplá varlátka u ročního chlapce

Anonymní
4.2.10 21:43

Nesestouplá varlátka u ročního chlapce

Kontrolovala jsem ročnímu synovi šourek při koupání a nějak nemohu nahmatat varlátka. Vlastně jsem je nenahmatala nikdy, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Můžete mi prosím poradit, kdy mají vlastně varlátka přirozeně sestoupit (všude čtu že už se má narodit se sestouplými), pokud se tak nestane, tak co synovi hrozí, jak se postupuje?
Na kontrolách jsem se ještě doktorce nezmínila, ale sama od sebe to taky nekontrolovala. Myslela jsem, že by mi to měli říct už v porodnici, že je problém, ale možná to nekontrolovali ani tam.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3138
4.2.10 21:47

Ahoj anonymní, po pláči nebo v zimě mu „utečou“ nahoru. Pokud je v teple, v pohodě, měl by je mít dole.
Zítra je pátek, nic ti nebrání zajít k praktikovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.2.10 23:06

Ahoj, byli jsme s varlátkama u doktora.Říkal, že děťátko se má prohlížet po koupání, kdy se varlátka sama „spouštějí“ do šourku a hlavně vleže. Moje doktorka dětská ho na 18. měsíční prohlídce kontrolovala ve stoje a nenahmatala levé. My doma po koupání ano. U doktora na chirurgii mi bylo řečeno, že je i u 18. měsíčního dítěte času dost na sestoupení, že se varlátka ještě ráda vrací jakoby do tělíčka. Ale nahmatal synovi obě dvě. Určitě se neznepokojuj, času je ještě dost :wink:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama