Průjem 10dní u malého miminka

612
3.2.10 12:59

Průjem 10dní

Ahojte,
nemáte některá zkušenost s průjmem u 2,5měsíčního miminka?

Malá má průjem dnes už desátý den, rýžový odvar nezabíral (ale moc jí chutnal a přibrala po něm), hylac taky ne, teď se zdá, že snad začala zabírat smecta, už nesrandí po každém jídle ale teď už ob jídlo, ale stejně, to má někdy se zdá že už konečně hustčí .. a z toho další je úplně vodový. A smectu můžu brát jen do pátku, pak už to prý nemá smysl, protože už jí berem od neděle. Malá naštěstí má apetit, pije mi z prsu dobře a ani ty léky jí z flašky nevadí … a ani nevypadá, že by jí to bříško bolelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

612
3.2.10 13:02

Jo a výtěr malé dělali a nic v něm nemám, tak nevím, jestli to teda mám řešit.
Mudr mi doporučila, ať nejím mléčné výrobky a nepiju mlíko, že někdy když nic nezabírá, tak třeba se to srovná po tom. :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
3.2.10 13:10

Pacinko, mám asi hloupý dotaz, ale jak se pozná průjem u takovéhleho miminka? Mám stejně starého chlapečka, kaká mi (vodově) prakticky po každém kojení (někdy žlutě, někdy dozelena), nespokojeně nevypadá a přibírá… Myslela jsem, že to je normální - jak se pozná, že je něco v nepořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
3.2.10 13:36

No takovouhle stolici měla, když byla úplně prťavá, ale pak jsme mívali celou dobu stolici žlutou jakoby zahuštěnou hořčici ;-) a maximálně 1×denně, většinou tak jednou za dva dny .. a najednou bum a smrdutá napěněná zelená stolice a při každém pití nebo po každém pití, teď už je to trochu lepší, už to není jakoby napěněné .. a už to možná i míń smrdí (nebo jsem si zvykla :-D ).

Jestli to máte pořád, tak to jsi mně zaskočila, tak že by prostě začala mít zpátky stolici, jako když byla miminečko a bylo to normální? A taky teda „kadíte“ po každým jídle? Jsem ráda, že jsi zareagovala, částečně jsi mně i uklidnila, jak jsme jí měli hustou, tak tohle byl šok a hlavně fakt i jinak smrděla,tak zkysle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6514
3.2.10 15:18

Lucka to měla taky asi ve třech měsících a měla to asi 14 dnů, taky jí nic nenašli, dávala jsem Smectu a Enterol (doufám že jsem to napsala dobře) pak to odeznělo samo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
3.2.10 16:06

Pacinko, já myslela, že dokud plně kojená miminka nemají příkrmy, tak je to normální…? Je fakt, že i dcerka měla „míchaná vajíčka“ až do půl roku, než prvně dostala kaši, a mladší je teď má taky. Občas je to hustší, občas vodovka, žluté, nazelenalé, nejspíš podle toho, co jím já, cítit je to taky různě, ale nic pevného a několikrát během dne, někdy fakt po každém kojení.
Malý je spokojený, bříško ho netrápí a přibral skoro kilo za měsíc…
Jestli Tvoje malá nepláče a evidentně ji nic netrápí ani jí nic nenašli, tak třeba taky prostě jenom tráví tímhle způsobem…?

Příspěvek upraven 25.05.17 v 08:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
3.2.10 17:01

Jé holky díky za uklidnění. Zítra jdem ještě na zvážení, tak pokud pěkně zas bude mít víc, tak to řešit přestanu. Jako myslím si, že ty 3-4dny to měla fakt určitě špatný, první dva dny hooodně i blila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6514
3.2.10 18:08

Mě tenkrát dr. řekla že je to něco ze vzduchu a Lucka kakala po každém kojení několikrát, takže už to fakt průjem byl, tak 15 za den třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
3.2.10 18:21

Tak držím palce, ať dobře dopadnete! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
3.2.10 20:03

Jo, tak mně ze začátku taky furt, plínek nepočítaje,třeba se vykadiala při kojení, po kojení a za hoďku ve spaní zase … a je pravda, že tady u nás teď střevní chřipky řádí, sice my jí nikdo nemáme, ale v okolí je spousta případů. Tak budu doufat v to.

Díky a mějte se!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
4.2.10 12:44

Díky za radu, ale píšou tam od tří let a malé je 2,5měsíce, to je asi pro trochu větší děti, ne? Tuhle jsem se na Alfu dívala právě pro to starší dítko na posílení imunity.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama