Dvouletému synovi nejde přetáhnout předkožka

gyty
2.2.10 10:27

predkozka

Prosím o radu.
Mam dvouleteho syna. Vubec mu nejde stahnout predkozka. K doktorce jsme sli proto bolesti pri jakemsi ztoporeni sulinka. Proste to vypada ze ho to hrozne boli, jako by se mu tam nevesel. Na urologii konstatovali fimozu, otvor na 2 mm. Doporucili stahovat a dali masticku s kortikoidy. Stav i po 3 nedelich stale stejny. Pouuze se stupnuje jeho strach z jakeholiv dotyku tam dole. Ted uz i pri koupani. Nevim co s stim. Pri nasich pokusech o jemne stahovani uplne sili. Na internetu jsem nasla doporucena na koupele ve slezu planem. Mate s tim nekdo zkusenosti?
Diky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

pavla konyová
2.2.10 10:47

předkožka

ahoj jsme na tom podobně ,doktorka nám doporučila,že pokud mu jde čůrat můžeme se ještě snažit přetahovat,ale pokud ne ,nebo by byl začervenalý ,je lepší obřízka,jinak může dojít k zjizvení a problémy tam budou pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
gyty
2.2.10 11:09

takze u vas je to taky bolest spojena se ztoporenim sulinka? ja mam i strach jestli neni problem nekde jinde kdyz je to tak bolestive. mozna se mu tam fakt jen nevejde…dnes jdu do lekarny jeste zkusit ty koupele v tech bylinkach.
nerada bych ho nechala rezat.ale kdyz to bude nezbytne tak ho zase nechci nechat zbytecne trapit.

• Nahlásit
  • Citovat
pavla konyová
2.2.10 11:27

no předkožka nejde přetáhnout,bolí ho to a došli jsme tak daleko,že si na něj nechce dát sáhnout.No tak jsem taky na vážkách jestli ho nechat říznout rovnou ,nebo ještě počkat .Manželův starší syn na to šel až v 7.ale popravdě si myslím,že tam taky skončíme,prostě proto,že když si na něj nedá sáhnout ,nemůžu přetahovat a dělat to na sílu mi přijde silný kafé.

• Nahlásit
  • Citovat
gyty
2.2.10 11:40

presne tak. ja chci jeste zkusit ty koupele ve slezu planem. nasla jsem to na slovenskych strankach se stejnou tematikou jako tady. je tam snad 50 maminek co to zkusily a zachranilo je to pred jistou obrizkou. nektere jiz byly objednana. pry v zavilosti na veku staci od 3 do 6 koupeli. jedna maminka tam psala o 2letem chlapeckovi tomu se to uvolnilo po druhe sedaci koupeli.a to se taky pry nemeli obrizce vyhnout. tak dnes jdu do lekarny a pak dam vedet.
rikam si ze bylinka snad neuskodi alespon ne tolik co treba ta masticka s kortikoidy co nam predepsali. asi se jeste zeptam doktorky zda to muze byt dohromady.
slovenky se to jmenuje sled nebadany, slez plany. louhuje se to prez celou noc ve studene vode. tak uvidime.

• Nahlásit
  • Citovat
23860
2.2.10 11:50

Ahoj holky, před časem mi tady někdo poradil přečíst tenhle článek, tak na něj mrkněte, třeba vám to pomůže.
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm
Náš prcek má nejspíš vrozenou fimózu, ale dokud to nedělá problémy, tak na něj nedám sáhnout. V našem případě to přetahování prostě nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35923
2.2.10 12:17

ahoj, můj názor na to je, že není kam spěchat. Synovi je 2,5 a moc mu nejde přehrnout. Nemá to taky rád, když mu na něj saháme, ale zkoušíme to. Měl jednou zánět, to bylo dost kruté, ale od té doby mi přijde, že mu to jde líp. Kdyby mě doktorka chtěla poslat na obřízku, tak bych nesouhlasila. Myslím, že to chce jen čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
gyty
2.2.10 12:18

to nam rekli taky, vrozena fimoza. jen se ptaji jestli se mu nenafukuje kdyz cura. s tim problem neni. jen ta bolestivost kdyz se mu sulinek napne. uvidim co ty koupele. kdyz najdu ty stranky kde o tom pisou tak je sem dam. procetla sem toho uz tolik ze nevim kde co je..

• Nahlásit
  • Citovat
gyty
2.2.10 12:21

tak tady je jedna stranka kde o tom pisou. cetla sem jich vic ale nevim ktery to byly.
nevim co si o tom myslet. ze by to takhle pomahalo a zadnej doktor o tom nevedel?
no nevim. ale zas na druhou stranu snad to nemuze uskodit, ne?

http://www.nanicmama.sk/…u-zachranila

• Nahlásit
  • Citovat
5784
2.2.10 12:22
Gina108 píše:
Ahoj holky, před časem mi tady někdo poradil přečíst tenhle článek, tak na něj mrkněte, třeba vám to pomůže.
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm
Náš prcek má nejspíš vrozenou fimózu, ale dokud to nedělá problémy, tak na něj nedám sáhnout. V našem případě to přetahování prostě nefunguje.

moc hezký článek.Děkuji za něj! Já nepřetahuji a nyní jsem za to ráda. Akorát když se mu ztopoří tak si „stěžuje“ že ho bolí, ale nevím jestli pozná tuhle bolest. tak mu vždy řeknu ať si na něj nešahá a je klid, tak snad to nebude žádný problém. Dr. mu ho asi v rámci kontroly 2× přetáhnul a šlo to. tak ho tím netrápím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavla konyová
2.2.10 13:20

taky to zkusím ,jak říkate Vy není co ztratit

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.2.10 13:24

Ahoj, my byli se synem na chirurgii, kde se mu na to pan doktor podíval (nejde mu přetáhnout, synovi je 22. měsíců, byli jsme tam na jeho 18. měsících) a povídal, že dřív jak v pěti letech nemá smysl cokoli podnikat a zbytečně děti obřezávat. že se to kolikrát hojí hůř než nechat kůžičku samotnou jakoby dozrát a pak se pomaličku přetáhne. Syn taky odmítá jakýkoli dotyk na pidníka. Takže to zatím necháváme být. Ale pan doktor povídal, že konkrétně u nás je kůžička pohyblivá, jen nemá dostatečný otvor na to,aby se přetáhla.Ale že u takhle malých dětí to asni moc nejde a nemáme ho zbytečně trápit pokusama o přetahování a už vůbec ne silou.

• Nahlásit
  • Citovat
gyty
2.2.10 13:43

a taky tak place kdyz se mu pindik zvetsi?
u nas je to horor tak 6× denne kdyz se mu napne. smeruje mu dolu a dokud mu zase neklesne tak place a drzi se dole az tecou mu slzy.

• Nahlásit
  • Citovat
5784
2.2.10 13:47
gyty píše:
a taky tak place kdyz se mu pindik zvetsi?
u nas je to horor tak 6× denne kdyz se mu napne. smeruje mu dolu a dokud mu zase neklesne tak place a drzi se dole az tecou mu slzy.

nevím jestli to je reakce na mě. Ale ne já si myslím že mu to je příjemný, ale prostě to ještě nedokáže vyjádřit :lol: nebrečí a jen toto vždy konstatuje (tipuji 1× za týden).
Pokud ti klučík brečí několikrát denně tak bych neváhala a zkusila všechno možné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.10 14:56

Nepláče, vůbec.....

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie