Hosté na svatebním obědě

Anonymní
10.8.20 23:37

Hosté na svatebním obědě

Plánujeme svatbu a dost jsme se zasekli při výběru hostů na svatební oběd(hostinu).
Partner chce pozvat své kmotry (manželský pár, teta se strejdou) a jejich syna s rodinou (žijí samy) ale už nechce zvát jejich další děti (je jim víc jak 18 ale žijí v jedné domácnosti s rodiči)… Nejde o ten oběd ale o to, že se směna vůbec nevídáme a jsou nám značně nepříjemní. Tchýně nám říká ať je pozvedne všechny :roll: ( přece to vydržíme, a nedělejte ostudu, je to blbe když rodiče a bráchu pozvete a je necháš doma)… Jak to udělat? Nejspíš rozdělit pozvánky :think:… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26969
10.8.20 23:46
@Anonymní píše:
Plánujeme svatbu a dost jsme se zasekli při výběru hostů na svatební oběd(hostinu).
Partner chce pozvat své kmotry (manželský pár, teta se strejdou) a jejich syna s rodinou (žijí samy) ale už nechce zvát jejich další děti (je jim víc jak 18 ale žijí v jedné domácnosti s rodiči)… Nejde o ten oběd ale o to, že se směna vůbec nevídáme a jsou nám značně nepříjemní. Tchýně nám říká ať je pozvedne všechny :roll: ( přece to vydržíme, a nedělejte ostudu, je to blbe když rodiče a bráchu pozvete a je necháš doma)… Jak to udělat? Nejspíš rozdělit pozvánky :think::nevim:

Pozvala bych tedy jen kmotry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15828
11.8.20 00:04
@Anonymní píše:
Partner chce pozvat své kmotry (manželský pár, teta se strejdou) a jejich syna s rodinou (žijí samy) ale už nechce zvát jejich další děti (je jim víc jak 18 ale žijí v jedné domácnosti s rodiči)… Nejde o ten oběd ale o to, že se směna vůbec nevídáme a jsou nám značně nepříjemní. Tchýně nám říká ať je pozvedne všechny :roll: ( přece to vydržíme, a nedělejte ostudu, je to blbe když rodiče a bráchu pozvete a je necháš doma)… Jak to udělat? Nejspíš rozdělit pozvánky :think::nevim:

Pozvete toho, koho sami chcete. Můžete pozvat kmotry na oběd. A toho syna třeba potom na zábavu. A nebo jenom kmotry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18095
11.8.20 00:07

Pozvete si, koho tam chcete, je to vas den. Ale cekala bych, ze kdyz spolu všichni zijou a vy pozvete jen nekoho, tak tim jeste zhorsite rodinne vztahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16374
11.8.20 00:13

Pozvi si koho chceš. Já pozvala bráchu s manželkou, jeho první dva syny a třetího syna s rodinou jsem nepozvala. Osobních důvodů bylo dost. Bylo mi šumák, co si o tom kdo myslí, protože na svatbu nezvu ze slušnosti, zvu tam lidi, který mám ráda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60048
11.8.20 00:17
@Anonymní píše:

Vaše svatba, pozvěte jen toho, koho chcete..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
11.8.20 00:19

Nevim ja bych pro klid v rodine pozvala vsechny, taky jsem na svatbe mela lidi co jsem uplne nechtela, a nebo i neznala ale treba rozdelit par mi prijde neslusne. Pokud bydli vsichni pospolu tak jim posli jednotnou pozvanku s tim ze chces do toho a toho datumu vedet pocet osob, pokud jsou antisympatie vzajemne tak se treba neprijdou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91862
11.8.20 01:16

Pozvi koho chceš ty, je to tvoje svatba. Já pozvala jen nejoblíbenější pár - tetu a strejdu z matčiny strany, od otce nikoho…protože oba byli z hodně dětí a musela bych vykrást banku a velkou obrsvatbu jsme nechtěli. Jestli se někdo urazil nevím a bylo mi to jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.20 01:31
@Kriss Tina píše:
Pozvete si, koho tam chcete, je to vas den. Ale cekala bych, ze kdyz spolu všichni zijou a vy pozvete jen nekoho, tak tim jeste zhorsite rodinne vztahy.

Přesně… Mám s toho obavy. Už teď tchýně brblá a je na nás naštvaná. No ale z představy, že tam budou se mi zvedá žaludek.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.20 01:35
@Peggy54 píše:
Nevim ja bych pro klid v rodine pozvala vsechny, taky jsem na svatbe mela lidi co jsem uplne nechtela, a nebo i neznala ale treba rozdelit par mi prijde neslusne. Pokud bydli vsichni pospolu tak jim posli jednotnou pozvanku s tim ze chces do toho a toho datumu vedet pocet osob, pokud jsou antisympatie vzajemne tak se treba neprijdou

Kéž by to tak bylo. Bohužel jsou to vyžírky a touží být vždy středem pozornosti. Takže pochybuji, že by si to nechali ujít.

• Citovat
  • Nahlásit
2073
11.8.20 01:45
@Anonymní píše:
Kéž by to tak bylo. Bohužel jsou to vyžírky a touží být vždy středem pozornosti. Takže pochybuji, že by si to nechali ujít.
@Anonymní píše:
Kéž by to tak bylo. Bohužel jsou to vyžírky a touží být vždy středem pozornosti. Takže pochybuji, že by si to nechali ujít.

A taky zalezi jak mate velkou svatbu, pokud kolem 20ceti lidi, tak se da pochopit, ze chcete minimum lidi a i bych to do pozvanek napsala, ze pouze s nejblizsiml, ale jestli je to vetsi svatba treba v lepsi restauraci, tak to uz by vypadalo blbe a akorat by to skoncilo pomluvami, ze se chcete davit penezi. U nas by to takhle dopadlo no :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4775
11.8.20 06:06
@Anonymní píše:
Přesně… Mám s toho obavy. Už teď tchýně brblá a je na nás naštvaná. No ale z představy, že tam budou se mi zvedá žaludek.

Vidite. Takze nezvat a je to. A snad to casem vysumi. Ale je pravda, ze jsou lide, co si jakoukoliv krivdu hyckaji a opecovavaji jak nejvzacnejsi bonsai a pak to radi predhazuji, i po 10-20 letech :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
11.8.20 06:35

Nezvala bych, pokud jsou ty vztahy tak spatne a zveda se Vam zaludek tak rozhodne ne.
Svatbu delate pro sebe, zadnou povinnost nekoho zvat nemate.
Stejne se nezavdecite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
688
11.8.20 07:09

Pokud je tam takový odpor, tak nezvat. Já třeba zvala sestru s dětmi, ale bez manžela. Opravdu se nemůžeme vystát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14847
11.8.20 07:22

Taky jsme museli zvat, taky mě štvalo. Nejednalo se naštěstí o žádný asociály. Já bych tam radši kamarády nebo peníze vrazila do něčeho jiného, od svatby pár let, některý z nich jsme ani neviděli od ty doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama