Vánoční dárky 2020

10.8.20 15:24

Vánoční dárky 2020

Ahoj všem, vím že je ještě brzo řešit vánoční dárky.
Nevím jak říct bratrovi, že si dárky k vánocům dávat nebudeme a nemusíme. Minulý rok jsem mu to řekla a tvářil se uraženě a dotčeně, že jsem navrhla, že si jak dospěli bysme si k vánocům dárky nedali. Jen rodičům.
Tak měl řeči, že u jeho přítelkyně z její strany v rodině si dárky dávají a já řeknu, že si nic k vánocům dávat nemusíme.
Ja nechci řešit každý rok dárky.
Jak to udělat, abychom si prostě dárky nedali a nebyl urazeny? :think: Hodně si na dárkách zakládá, já zase ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18195
10.8.20 15:28

Prostě řekni že je dávat nechceš no, ale pokud nejsi v nějaké finanční tísni a jde ti jenom o tu pohodlnost a bratr si na tom hodně zaklada, tak bude zklamany no. Ja taky nekupuju veledary, ale malou pozornost jako symbol, že sem na toho člověka myslela, zvlášť když ty svatky prožívá, mi přijde jako slušnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.20 15:35

Domluvte se na kompromisu, když je to pro něj důležité. Třeba že si dárek vyberete každý sam, nebo si můžete dát poukaz do restaurace, lístky do divadla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.20 15:36

@Kriss Tina budu asi muset něco koupit. Jako já k vánocům nic nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.20 15:37
@Nafrněná pražanda píše:
Domluvte se na kompromisu, když je to pro něj důležité. Třeba že si dárek vyberete každý sam, nebo si můžete dát poukaz do restaurace, lístky do divadla.

O jeej, to by dopadlo. :lol: Dárky v hodnotě tisíc korun a výše. :roll: což já zase nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.20 15:38

Jako já nic k vánocům nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 15:39

Měla jsem to stejně. Když jsem sestře oznámila, že už nechci, aby jsme dárky nedávali sobě ani dětem, tak se jí to dotklo. Ale to už je hold jejich problém. Když to řekneš slušně, každý normální člověk by to měl pochopit a respektovat. To není o tom, že nechceš něco koupit, ale jsem už upřímně alergická na takové to „jen nějakou drobnost.“ To je co? Sprcháč? Ručník? Ponožky? O dárcích pro děti ani nemluvím. Ty mají všeho tolik, že sama nevím, co jim koupit. A upřímně nemám ráda dárky jen aby něco bylo. Dávám přednost rodinné pohodě a klidu, to je mi nad všechny dárky.

• Citovat
  • Nahlásit
10.8.20 15:41

@PetronelaMisa to je pak těžké. Co si místo dárků zajít na večeři společně, nebo nemate tak dobre vztahy? Pokud ne, tak buď jen symbolické dárky so nějaké hodnoty, nebo si trvej na svém. Víc řešení to nejspíš nema

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4192
10.8.20 15:44

Já to řekla ségram prostě narovinu. Že dáme dárky jen dětem… Jsou normalni, takže to pochopili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.20 15:46

@Nafrněná pražanda je fakt, že dobré vztahy nejsou, ale on všechno řeší :roll:
Jako už jsem i řekla, aby koupil nějakou drobnost teda, když už, na to odpověděl, ať to nechám na nich a koupili dárky jak na svatební dary :roll:
Nevím jak říct, abysme si nic nedávali aby nebyl zase dotčeny a uražený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.20 15:48

@mackA159 ty to máš dobré, že jsou normální a pochopili to. Tady se řeší, že u jeho přítelkyně v jejich rodině si dárky dávají.
Ale to jsou pak opravdu dary o které nestojím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50190
10.8.20 15:51

My to takhle mame se sestrou a svagrem domluvene. Ze detem vzajemne darky, nasim rodicum, ale my si nedavame, protoze to je tezke. Kazda mame jiny vkus a predavat si obalky penez nee. U jejich deti se muzu vyradit. Ona u nasich. Normalne se sejdeme mezi svatky nekolik dni u nasich nebo k nam prijedou na navstevu.
Zadny problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4192
10.8.20 15:53
@PetronelaMisa píše:
@mackA159 ty to máš dobré, že jsou normální a pochopili to. Tady se řeší, že u jeho přítelkyně v jejich rodině si dárky dávají.
Ale to jsou pak opravdu dary o které nestojím

Tak je neber. Ať je urazeny když nedokáže pochopit. Nic nedávej, a nic si neber.. Takhle bych to vyřešila. Přece nebudeš kupovat drahé nesmysli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.20 15:56

@Kelsey máte to taky fajn, škoda, že to tak není u nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.20 16:04

@PetronelaMisa pokud se chova takhle, urazeny bude stejne. Znovu bych to řekla jemu i před rodiči a přítelkyní, i proc si to nepřejes, a že pokud to nedodrží, nevezmeš si to. Tak nejpozději příští vánoce to snad pochopí :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama