Hoštění zahraničního studenta - máte zkušenost?

16247
22.7.13 21:38

Hoštění zahraničního studenta

Zakládám toto téma, protože jsem zde nic takového nenašla. Rozhodli jsme se s manželem hostit na 10 měsíců studentku z Thajska. Byla bych ráda, kdybych si mohla o hoštění popovídat s někým, kdo již takovou zkušenost zažil a nebo se na ní třeba teprve chystá. Ráda bych poznala i druhou stranu mince, takže pokud třeba někdo z vás byl jako výměnný student a má nějaké rady a tipy, tak budu taky ráda :D Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

chatwenna
22.7.13 21:42

Ja chodila na gympl s Josephem - kluk z Maine. Byl tady ale u nejake poblaznene katolicke rodiny, ortodoxni, praktikujici… Nikam nesmel, vsechno musel, bylo mu 19, kouril potaji, potaji s nama sel na pivo apod… Tak ho ta rodina poslala zpatky domu…

• Nahlásit
  • Citovat
16247
22.7.13 21:44

Tyjo, tak to si to chudák moc neužil co :( Tohle je řízené přes neziskovou organizaci… není to, že jsme si našli holčinu a řekli přileť k nám :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
22.7.13 21:48

@Saxana22 omlouvám se za OT, ale jak jste na takový nápad přišli? co to pro vás znamená? jak se připravujete na komunikaci se studentkou?

Jako nápad to zní skvěle, vím, že to existuje, ale nikdy jsem se o to blíže nezajímala… To tedy žije u Vás, platíte vše vy, chodí tam někam do školy a pak zase po 10měs odjede a už se neuvidíte? :?:

Jsem zvědavá vím :oops: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16247
22.7.13 21:52

Werunka: jen se ptej :D Jako holka na škole jsem zažila pár výměnných pobytů, ale nikdy ne na dlouho. Moji rodiče neměli dost peněz, abych mohla někam odcestovat, s manželem jsme pak koupili brzy pozemek, začali stavět, narodily se nám děti a nikam jsme se tedy už nedostali. No a když tedy nemůžeme do zahraničí my, pustíme zahraničí k nám :D Funguje to tak, že my ji poskytneme stravu a střechu nad hlavou, ona tady bude chodit do školy a učit se česky. Finančně z toho nic nemáme, pouze možnou slevu, pokud bychom chtěli poslat naše děti. Komunikujeme spolu už někdy od března v angličtině na FB, docela to jde, i když to občas skřípe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
22.7.13 21:54

@Saxana22 Ja vím. Ta rodina to zase mela pres nejakou krestanskou organizaci…

Tezko soudit. Ale fandim vam.

Ja bych do toho nesla, prijede pubertak, hotovy clovek se vsemi svymi zvyky a zlozvyky… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
16247
22.7.13 21:55

Chatwenna: ano, to máš pravdu, ale jede sem poznat novou kulturu, nové jídlo, zažít školu života…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15935
22.7.13 22:07

Kamaradcin syn ted přerušil na rok gympl a jede na rok do Ameriky k rodině a kamoska se přihlásila do vyměněno programu a místo něho bude hostit kluka z Venezueli.
Tak jsem ma něho strašně zvědavá… Hlavne me zajímá co takove lidi vede ke studiu českého jazyka :mrgreen:
Trebas se časem k něčemu takovému taky rozhodneme.

@Saxana22 :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16247
22.7.13 22:13

Hanapospis: jako s tou češtinou je mi to taky trochu záhadou. Ale zase vem si, kolik Thajců umí česky :D Ono je to pro ně hlavně rok, ve kterém se osamostatní, uvědomí si vlastní cenu a strašně dospějí… myslím si, že je asi jedno kde ten rok prožijí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8937
22.7.13 22:43

Nasi znami meli takhle na rok zahranicni studentku (no mozna taky na 10m, to uz nevim presne). Byla stejne stara jako jejich dcera (v te dobe 17 nebo 18 let). Oni maji velky dum, takze mela vlastni pokoj, ale nebyla to podminka. Jinak ji normalne davali najist, svacu do skoly, vyprat pradlo,… proste najednou meli misto dvou deti tri. Holka teda dostavala z domu nejake kapesne, takze treba na kino a jinou zabavu, nebo kdyz si chtela neco koupit tak mela sve penize. Vzpominaji na tom jen v dobrem, procvicili si anglictinu a bylo to prijembe rozptyleni.
Po nejake dobe co studentka odjela, tak dcera tech znamych jela za ni na navstevu (preste nevim stat, ale nekam do jizni ameriky), zamilovala se tam, vdala,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16247
22.7.13 22:49

Elchirk: jé tak to je hezká zkušenost :D Tedy až nato provdání dcery, tak daleko by mi tedy utíkat nemusela :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58700
23.7.13 01:00

@Saxana22 já měla doma němce :D nejdřív byla holka půl roku u nás, pak já půl roku u nich. A paráda. Jen takový dodatek, všeobecně, asiati jsou dost velký čuňata, tak se pak moc nediv. Pokud už bych někoho domu pustila, tak někoho více „kulturního“.. protože to jejich věčné pochrchlávání, natahování, krkání a pod, to je na mě moc :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16247
23.7.13 08:31

Martino: no uvidíme, o tomhle nám nikdo neříkal, říkali jsme si, že kdyžuž, takuž aspoň pořádnej odvaz :D Měli jsme na výběr i evropanky, ale nějak nám to přišlo málo zajímavé :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
23.7.13 09:54

No to je vážně paráda :potlesk: Ty sama musíš splňovat nějaké normy na to aby jsi si takhle někoho mohla vzít k sobě? Určitě za tu osobu zodpovídáš, že?

A když píšeš, že jste měli na výběr, chápu tedy správně, že v té organizaci ti dají na vybranou přímo koho chceš, na jak dlouho, apod.? Školu jim vybírají oni sami?

Já si totiž z pohledu té osoby vůbec neumím představit, přijet někam do jiného státu neznat nikoho, pak ještě bariéra v řeči, nová škola apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16247
23.7.13 10:53

Werunka: podmínka je pouze pár, ani děti doma mít nemusíš. Přijdou se k vám podívat a to je vše. Podepsali jsme dohodu o hoštění a ještě nějakej papír kvůli visu. Za studentku zodpovídáme „pouze“ morálně, právní odpovědnost mají stále její rodiče.
My jsme vyplnili přihlášku - psali jsme tam jak žijeme, co nás baví a tak… oni pak vyberou z přihlášených studentů ty, kteří by se k nám mohli hodit a my jsme si pak už sami vybrali. Nabídli nám 5 studentek. Většinou se hostí na ten školní rok, ale je možnost hostit i jenom 3 měsíce a nebo půl roku.

Studenti mají před odjezdem několik soustředění, kde se učí o naší zemi a tak… jsou nato připravení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama