Jak se žije v Edinburghu

Turecek
12.7.13 01:47

jak se zije v Edinburghu

Ahojte maminky,
cetla jsem, ze tu jsou i maminky z Edinburghu a okoli. Mela bych k vam dotaz. Jak se vam libi Edinburgh a okoli? Jste tam spokojeni? Jsou tam i aktivity pro rodiny s detma? Jak se k vam chovaji skotove? Chteli by jsme se z Cornwallu prestehovat do Skotska. Chybi nam hory, lesy, zima :-) to co mame u nas doma, ale nejsou tam zase finance, tak se uz delsi dobu bavime o Skotsku :-) dekuji Vam za vase odpovedi. Petra :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

471
12.7.13 01:58

Ahoj. Já za sebe můžu říct, že v Edinburghu se žije skvěle. Nemám bohužel vlastní zkušenosti, jak to tam funguje s dětma, ale spousta mých kamarádek z práce děti měla, a přes víkendy neustále někam vyrážely. Takže myslím, že aktivit a atrakcí tam bude dost. Momentálně už tam tedy od roku 2009 nejsem, tak doufám, že se nic moc nezměnilo po ekonomické krizi, ale v té době se ke mně chovali všichni moc hezky a rozhodně mi nikdo nedával najevo, že tam nepatřím, nebo že jsem někdo méněcenný. Kdyby mě povinnosti nezavály zpět do domoviny, rozhodně bych tam ještě byla. Pořád se mi stýská. Nejsem nijak extrémně zcestovalá, ale přesto si dovolím říct, že je to nejpříjemnější místo na žití, jaké jsem zatím v životě potkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Turecek
12.7.13 23:07

@batist
Ahoj,
mockrat Ti dekuji za Tvuj prispevek. To jsem rada. Ja jsem take slysela, ze se tam hezky zije, ale anglicani se tam moc nezenou nemaji se moc radi ze skoty, ale to urcite vite ;-) Jak se ti zije doma v CR. Nejsi moc zklamana, ze si zpatky doma? Nam hoodne chybi nase ceska krajina. Pekny vecer a jeste jednou dekuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
471
13.7.13 11:20

Ahoj, popravde jsem hrozne zklamana, ale domu jsem musela. Prisly nejake zdravotni problemy a nasledne umrti v rodine, tak byla volba jasna. Jinak nevim, jestli bych se kdy odhodlala vratit. Vim, ze se rika, ze jinde je trava zelenejsi, ale v Edinburghu opravdu byla :-).
Anglicany neznam, spis jen z vypraveni Skotu :-), a to je samozrejme velmi emotivni. Skoti jsou hodne, ale opravdu hodne pratelsti, vsude mi vysli vstrict, nikdy zadny problem. Otazka opravdu je, jak to tam je ted s praci. Ja delala v NHS pojistovne, praci jsem mela skvelou. Ale jak to je ted, netusim.
Priroda mi tam moc nechybela. Skotskou prirodu jsem si zamilovala, pobrezi i vnitrozemi. A navic, aspon 2× rocne jsme jezdili na cca 14 dni domu, takze se to dalo vylety vynahradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama