Hra na flétnu 4leté dítě

2073
5.5.10 10:30

Hra na fletnu 4 lete dite

Ahoj holky,
zvazuji, ze bych Tomika zacala ucit na fletnu, ale nevim jestli na to jeste neni maly a hlavne nevim, jak presne ucit jestli naucit jen nejake pisnicky nebo rovnou zacit ucit i noty.
diky moc za vsechny rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

dada1511
5.5.10 10:51

Malou jsem přihlásila na flétnu ve školce v pěti letech.Noty tam neberou,učí se rytmus a „pískání“.No,mozart s ní nebude,ale dobré to je.Už pro to,že má nějaký úkol.Pak se dá pokračovat v první třídě.Pro výuku doma bych moc nebyla,leda kdyby jsi měla známou,co to učí a ta ti mohla poradit.Výuka je přizpůsobena věku dítěte nenásilnou formou.Aby jsi jako maminka neměla přehnané nároky.Malá tam chodí rok,a písničky se jako takové do teď neučily.Jiné to je když má dítě vyloženě talent,ale to taky musí posoudit vyučující.

• Nahlásit
  • Citovat
17441
5.5.10 10:58

Dcera začala chodit ve 4letech ve školce /ale je fakt, že paní učitelka, která kroužek vedla, byla z jiného pavilonu a myslela si, že dcera je předškolák/ a noty se učili. Měli je pojmenované např. Honzík, Cecilka, Anička…a měly každá svoji barvu. Ke každé notě se naučili prstoklad a za rok se naučili několik jednodušších písniček a hráli z těch vybarvených not. Dcera pak chodila ještě jako předškolák, tak si paní učitelka musela speciálně kvůli ní dělat přípravu na nové písničky, aby jí to bavilo, takže jich uměla hodně.
Určitě sama bych nezačínala, pokud uvažujete o pokračování v umělecké škole - dá se naučit spousta špatných návyků, které se pak těžko odbourávají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2150
5.5.10 11:00

Můžeš zkusit podle tohoto
http://www.detskestranky.cz/…am_lekci.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
5.5.10 11:13

Holky diky.
No ono jep roblem, ze do skolky ho nevzali :-( a tady co jsme zjistovala zatim na fletnu nikdo neuci.
No a tak trochu me k tomu navedla znama kdyz rikala, ze kdyz jsme se tolik let ucila, ze bych mohla ucit ja :-) ale prave nevim.
Diky za ten odkaz to je super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
5.5.10 11:17
kadlina píše:
pokud uvažujete o pokračování v umělecké škole - dá se naučit spousta špatných návyků, které se pak těžko odbourávají.

Tak já bych podpořila tento názor (coby dlouholetý hráč na flétnu :wink: ). Proto se i bojím dát dítě ve školce - netuším, kolik toho paní učitelky můžou umět :think: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
5.5.10 11:20

ja zacinala taky ve 4 letech u nejakeho ucitele..uz vam presne nereknu…pak pokracovala dal a dal…az do 14 sem hrala…pak uz me pry nemeli co ucit a nasi mi jiny nastroj nechteli koupit tak jsem skoncila..ale zadne spatne navyky mi nikdo nikdy nevytykal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
5.5.10 11:29

No ja prave nevim.
Sestra se naucila na fletnu uplne sama a pak to dokonce i ucila.
Ta fletna mi prijde celkem v pohode - treba do vyuky klaviru bych se nepustila tam bych se fakt bala, ze bych neco zkazila preci jen ono je dulezite naucit spravne postaveni ruky…
No uvidime jeste to zvazim a zkusim zjistit jeslti tu preci jen nekdo profesionalne neuci - ZUSku tu bohuzel nemame :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17441
5.5.10 12:05

U flétny se prý dá zkazit taky prstoklad a dýchání. Já to ve školce riskla, protože holka je potencionální astmatik, tak jsem si říkala, že si bude aspoň foukat, i když třeba blbě. Nakonec chodí do hudební třídy, kde mají flétnu povinně, takže do ZUŠ chodí na jiný nástroj a tudíž ani nevím, zda jí to paní učitelka kdysi naučila správně. No hlavně, že jí to baví. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jrk
494
5.5.10 12:07

to je jednoduche.
A, dej ho do nejake skolicky
B, stahni si texty treba tady:
lekce na fletnu

Dulezite je se naucit dychat, mala do toho fouka uz ten (2,5). A postupne se uci jak vlastne sparvne dychnout. (Sama chce ja ji to furt beru )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
5.5.10 14:14

Ahoj, já se na hru na flétnu urcite chystam, pozdeji i na klavír. Vlastne píská už dnes, má klasickou yamahu pikolu (tedy sopraninku, ne klasickou sopranku) a na piano taky mlátí :zed:

já když jsem učila, začala jsem hned s písničkama - nejmenší děti byly 4 leté. naučili se držet flétnu, správně do ní foukat (tů,dů)později Halí belí a tak. Žádné noty, cecilka, david, emil - děti to nebavilo. Ae byly dost malé a neudržely dlouho pozornost.

U flétny bych se špatných návyků nebála. Je to stejně univerzální přípravkový nástroj, předpokládám, že později (kdyby byl talentovaný) by přešel na klavír, kytaru, housle.

J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jrk
494
5.5.10 14:28

janac ty stranky jsou nachytane i jako omalovanky. takze deti se uci pisnicku, vymaluji si obrazky takze uceni not a hlavne drzeni direk maji hrou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
5.5.10 16:51

Co nějaké MC, neměli by tam takový kroužek?

Jinak, já se ségrou jsme se učily hrát na kurzech u profesora Žilky (Dřevěná a Pražská píšťalka), to bylo naprosto super - ale to chce tak šestileté dítě… a nejsem si vlastně jistá, jestli to ještě dneska je… to jen taková moje hezká vzpomínka :oops: :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
6.5.10 09:35
janac píše:
U flétny bych se špatných návyků nebála. Je to stejně univerzální přípravkový nástroj, předpokládám, že později (kdyby byl talentovaný) by přešel na klavír, kytaru, housle.

To je právě ta otázka, protože naše děti by šly na dechový. Resp. předpokládám, že půjdou. Je to dobré na průdušky, my jsme s mužem oba dechaři, člověk se potom snadno chytí v nějakém orchestru, nástroje jsou to relativně dobře přenosné a skladné (když nebudeme mít tubistu) a vůbec… prostě když nebudou děcka hluché, tak půjdou :lol: .

Jinak si myslím, že jestli doma od někoho, kdo to jakž takž umí, anebo v rámci instituce od někoho, kdo to taky jen jakž takž umí, už takový rozdíl nebude. (Ale kdyby se tu ozvala nějaká paní uč. z MŠ a rozvedla metodiku, tak by to bylo super.) Jen to beru tak, že je spousta lidí, kteří si myslí, že umí, zatímco neumí. Ale jsem v tomto ohledu extra náročná, vím.
(A podobný strach mám z výuky jazyků a vybavuju si při tom jednu maminku v ZOO, jak volá na holčičku u výběhu ovcí „Maruško, co to je? To je šip, řekni šip.“)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kalam
13.12.10 17:30

Já jsem taky chodila od 4 do 13, pak mi učitelka řekla, že pomalu umim víc, než ona a doporučila mi, abych přestala.. :-) :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama