Hra se jmény - domácí podoby jmen

352
26.8.20 18:23

Hra se jmeny - domaci podoby

Ahoj, holky (a kluci), zahajuji hru se jmeny :) Vzdycky jsem vsechny oslovovala podle pismen ze zacatku jejich jmena. Napriklad Miroslavum jsem rikala Mirku, Jaromirum naopak Jaro. Posledni dobou se mi zacalo libit, ze u nekterych jmen lze oslovovat i prostredni nebo koncovou casti jmena. Potom jsem si uvedomila, ze takhle by to slo udelat v podstate se vsemi jmeny. Tedy i u tech, kde to neni zvykem. Nejsilenejsi, co jsem vymyslela byla asi Agáta - Gáťa. Ale zaroven se mi to i libi. Co napada vas? Pridavam svuj seznam, kdo ma cas a chut vymyslet, napiste :)

Alexandra - Lexinka,
Charlotte - Lotty,
Jasmína - Mína,
Josefína - Fína,
Simona - Mona,
Julie - Liuška,
Marie - Riuška,
Valerie - Lerinka a Riuška,
Viktorie -Tori a Riuška

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
264
26.8.20 18:32

Já znám Miroslava, kterému říkáme Slávku. :lol:
Kamarádce Estelle by se v ČR dalo říkat Lea. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
26.8.20 18:35

Znala jsem Terku, které nikdo nesměl oslovit čímkoliv na T :lol: jen Rézi, Rézinka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26671
26.8.20 18:35

Tak jasné jsou
Kristýna - Týna
Tereza - Rézinka
Ty se používají, stejně jako Mína pro Jasmínu.
Pak mě napadá Gabriela - Ela
Dagmar - Márinka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
26.8.20 18:40

Natálka - Tálka… Dianka - Anka… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
26.8.20 18:42

Ester - Terka
Veronika/Berenika - Nika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17068
26.8.20 18:48

Proč pořád dělat ze jmen něco, co nejsou? Člověk dostane nějaké jméno a všichni vymýšlí jak ho zkomolit… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3021
26.8.20 18:52

Anastázie - Stázi, Tázi, Nastěnka. Máme doma a experimentujeme zatím s různými podobami :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
26.8.20 19:03

Známá má Rachel a říkají jí Ráša.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4625
26.8.20 20:03

Mam tri deti a zcela uprimne se mi libi u vsech nejvic zakladni tvar jmena, i kdyz rikame samozrejme i zdrobnelinami. :lol: :mrgreen: 8) S dovolenim verejne uvadet nebudu, ale neni to zadna exotika. ;) Jinak treba u jmena Marie jsem se s variantou Ria uz setkala, pokud se to libi, proc ne. ;) :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60556
26.8.20 20:05

@p.Zv. Zkus to na Vítka :mrgreen: nwm, nwm.. Jinak Adamovi jsem kdysi říkala Dado.. Pak Dandy.. Teď Adamir :mrgreen: :lol: pozná, že mě vytočil :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3309
26.8.20 20:09

@Mmmanka tak pro Marii je Ria pořád lepší než Mařena nebo Mařa, Mařka, to je děs..
jinak se hodně setkávám s různými zkomoleninami u dětí v okolí, typicky
Týna pro Kristýnu, ale my jí zas říkáme KIKA a hodně se tenhle tvar používá i na Slovensku ;)
pro Kateřinu užívám Kačka, babička Káťa.. to se jí líbí, i Katy se jí líbí :-D nesnáší Kačo :mrgreen:
Julii říkáme Julko, Daniele říkáme Dájo nebo Danko.. Kamile Kami, Pavlíně Pájo, Barboře se u nás v práci říká Bájo :mrgreen:
jo a chudák kolega Blažek, páč mu všichni říkají Blaženko :mrgreen: :mrgreen: v lepším případě Blážo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.20 20:16

My tou holky máme jednoduché, Izabelle se dá říkat i Bela, ale já volila tohle jméno, protože se mi líbí zkratka Izí, takže ji říkáme tou první polovinou. Jednou přišla ze školy, že jí říkali Bela, no tchyně se mohla zvencnout, že je Iza a ať na tom trvá, že Bela je ten pes ze seriálu. Jinak pro kluka se mi líbilo jméno Sebastian- zkratkou Bastian, nebo Samuel - to nevím, jestli by Muel, nebo El bylo použitelné. Nakonec mám kluka Gabriela a u něj moc ta druhá půlka taky nejde použít, že by Briel, Riel, to je jak sýr a vložky :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
5979
26.8.20 20:35

Znam Stellu a rikaji ji Zazvorko 😬

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2741
26.8.20 20:38

Tak ty zkratky mi pak už vubec nepřijdou jako to puvodní jměno, tedy některé a to se mi nelíbí, když už člověk to jméno vybral…? :think: My máme doma Kryštofa a ríkame mu Kryšťo, na nic kratšího jsme nepřišli :) Jen jednou mu mamča řekla Štófo :D a to jsem teda zarazila :lol: :jinak my máme na fotbale spoluhráče Jáchyma, hezký jměno, ale říkají mu Jášo a to se mi teda nelíbí :oops:

Příspěvek upraven 26.08.20 v 20:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama