Reklama

Hračky pro chlapečky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

IrčaMatka
Nováček 5 příspěvků 14.03.18 10:38
hračky pro chlapečky

Ahoj holky! Prosím pomoc! Mám jedenáctiletého syna jménem Jaromír. Chodí na taneční školu a často se stará o svou mladší sestru Žanetku. Hlavní problém je v tom, že se věnuje pouze aktivitám určeným pro dívky. Hraje si s panenkami Barbie, nejraději tančí balet na špičkách (normálně je kluci na tanečních školách nemají povolené, ale Jerrísek si je vynutil!), dívá se s Žanetkou na holčičí pohádky a převléká se do princeznovských šatiček a na tanečních vystoupeních a závodech chce hrát ženské role. Jednou jsem ho načapala jak šel do školy se rťenkou. Když jsem na něj začala křičet vůbec tomu nerozuměl a nechápavě na mě hleděl. Koukal se na mě jako by to bylo normální. Mám podezření, že je gay. Nedokážu si představit, že by měl jinou orientaci. Schovala jsem už všechny panenky a šatičky, ale on je schopen udělat si šaty z ručníku a hraje si na Lady Gaga. Jednou jsem procházela jeho historii PC a našla jsem články o masážích na zvětšení poprsí. Nedávno mě velmi naštval a já vybuchla a zařvala jsem na něj „TY TRANSKO JEDNA!“ Prakticky na to nereagoval a ani nevím jestli ví co to znamená. Není možné, že je hetero, ale jen ovlivněn velkým vlivem ženského elementu v naší domácnosti ( s otcem se vídá málokdy)?

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9664 příspěvků 14.03.18 10:41

Spis bys měla řešit svoje hysterické reakce než orientaci syna.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 14.03.18 10:51

Tak nejdříve si zajdi sama za odborníkem. Až budeš vědět jak adekvátně reagovat na své dítě, nejspíš sem už nebudeš muset psát.

To jak se tvé dítě chová, je dáno tím, jak se ti vyvinulo v břiše.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 14.03.18 10:52

@IrčaMatka a, prázdniny.. _D už vidim, jak skutečná matka popisuje situaci takto.. Zaběhni na psychiatrii, bude to přínosnější než cokoliv, co děláš..

la_amanita
Kecalka 305 příspěvků 14.03.18 10:53

Troll

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 14.03.18 10:56

Podle mě nemá cenu mu vnucovat „typicky“ chlapecké hračky, cokoliv zakazovat, či mu dokonce nadávat, tím mu zaděláte akorát na psychické problémy. Pokud je, či v budoucnu bude „jiný“, o to větší podporu od vás bude potřebovat a hlavně! bezpodmínečnou lásku!, vždyť to přece bude pořád váš úžasný a šikovný syn ;-)! vždyť to není ta nejhorší věc na světe a s vaší podporou z něj může vyrůst spokojený, šťastný a zdravě sebevědomý člověk, který bude třeba jednou vynikajícím a úspěšným tanečníkem ;)

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33078 příspěvků 1 inzerát 14.03.18 11:07

Poslední termín jarních prázdnin

TamaraAlmara 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.18 11:16

Zamyslete se nad svym strachem z transsexualu, gayu atd. Neni to diagnoza. A vase chovani je prehnane. Chapu, ze je to tezke, vysnila jste si asi jiny model sveho syna, ale je to jeho zivot. Je mu 11, jeho osobnost se vyviji. Bud to prijmete a bude to zdravy silny kluk se zajmem nebo ho odsoudite a bude to zoufala troska bez rodiny a pocitu, ze nekam patří. Muze to byt i jen obdobi experimentu, ale vy ho jako matka musíte respektovat ne mu to zakazovat, tim ho stejne nepredelate pokud to v něm je. :srdce:

vertunka
Závislačka 4582 příspěvků 14.03.18 11:19
@matkabagristy píše:
Poslední termín jarních prázdnin

Zaplat panbuh. :potlesk:

katuska84
Kecalka 420 příspěvků 14.03.18 12:05

Vymyslene…

Elishka1
Závislačka 2590 příspěvků 14.03.18 12:29

:lol: už první řádek zní divně, zapracuj na tom

Královna matek
Povídálka 20 příspěvků 14.03.18 20:24

Chápu tvé obavy a musím přiznat, že to je asi šok! Přijde mi absurdní jak tady lidi píšou nějaké kritiky na to, že to nezvládáš. Každý má jinou povahu a každý bere věci jinak. Prostě jen nemáš názory „pokročilého“ světa, ale tak co to nemusí mít každý. Asi to bude boj, ale když mu pomůžeš myslím si že to bude snadnější pro něj i pro tebe. Zkus ji podpořit a nebo alespoň dělej, že ho podporuješ.

Edita_mum
Nováček 7 příspěvků 15.03.18 17:39

@IrčaMatka Chtěla bych ti říct, že když budeš takhle reagovat, bude se za sebe tvůj syn stydět. Pochopitelně neznám situaci, ale říkám ti, že je lepší mít za syna gaye než nějakého nevyrovnaného ožralu, který musí žít s pocitem, že zklamal vlastní matku…

MarkeTha77
Stálice 81 příspěvků 17.03.18 19:32

Nemusí to být fake ani troll jak si tu některé myslí. Některé děti totiž opravdu trans mohou být a projevuje se to od raného věku. Spíš by maminka měla zpracovat svůj postoj k LGBT komunitě a queer tématu a následně k synkovi, který pokud by stále stál o dívčí hračky pomohlo téma zpracovat s psychologem, protože opravdu může být trans :)

Edita_mum
Nováček 7 příspěvků 27.03.18 09:12

@la_amanita nene, jak najivní

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Plačící Asia Argento z kauzy Me Too: Byla jsme mu nevěrná, ale kvůli mně se nezabil

Začala s hnutím Me Too, ve kterém jako jedna z prvních obvinila chlípného... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama