Hrudník větší než hlavička

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17.11.21 10:30

Hrudník větší než hlavička

Ahoj, blíží se mi druhy porod. A jelikož první byl značně dlouhý a obtížný (ukončený vexem), snažím se tentokrát líp připravit (Aniball a spol.). Včera jsem ale pro zajímavost listovala v prukazce staršího synka a překvapila mne tam informace, že zatímco hlavičku měl při narození spis průměrnou (35 cm), tak obvod hrudničku po narozeni je uveden 38 cm. :think:

Nevíte, zda se to měří včetně ramínek (tudíž když při porodu miminko leze asymetricky, není to takovy obvod), nebo zda obvod hrudnicku novorozence rovná se skutečně jen tělíčko? Pak by totiž uz první synek byl docela nabusenej, v tabulkách jsou tyto hodnoty snad pro půlroční dítě a celkově jsem měla pocit, že u porodu bývá klíčová hlava.

Máme ted cukrovku a větší miminko, tak abych věděla, na co se připravit. :roll:
Díky za zkušenosti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3106
17.11.21 11:09

Nevim, jak se to meri, ale jestli mas tu informaci jen z prukazky, tak je otazka, jestli to nekdo zmeril a zapsal spravne. Od te doby, co mi do prukazky na trilete prohlidce napsali vahu ditete o 2 kg vyssi, tak jsem k temto zapisum dost skepticka. Kdyz to clovek vidi. Doktorka hlasi. Sestricka zapisuje. V propousteci zprave z porodnice jsem mela psano, ze dite kojeno a dokrmovano vlastnim MM a pravda uplne jinde. Papir snese hodne. Radsi se nestresuj. Ja se na druhy porod taky hodne pripravovala a pres veskerou snahu jel stejny scenar jako u prvniho. Ja myslim, ze se hodne veci vubec ovlivnit neda, takze nena cenu se tim nejak trapit. Preji hodne stesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8049
17.11.21 11:22

Dítě ti půjde vytlačit snáz, pokud budeš mít možnost si vybrat polohu při tlačení. Spíš sis měla sehnat PA, a jinou porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54856
17.11.21 11:53

Asi úplně nezodpovím dotaz, ale s cukrovkou jsem rodila dvě děti, jedno fakt velké a velkohlavé, druhé šlo (vzhledem k prvnímu) o tři týdny dřív, takže váhově o půl kila míň… a paradoxně mi dalo zabrat o dost víc. Záleží na tolika okolnostech, jak je tam dítko umístěno, jak dorotuje, jestli zvolíš vhodnou polohu… hlavně se nestresovat, u toho prvního vlastně nedělali váhové odhady, já šla rodit plná optimismu a ty čtyři kila vytlačila levou zadní. Kdyby na mě tehdy dělali bububu, paní, vy jste mrňavá a dítě veliký, jak se znám, dost bych se ze stresu blokla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.21 13:50

Díky za reakce. Vzhledem k tomu, jak hezky postupuju s Aniballem (jsem už na 30 cm a dva týdny do termínu), tak jsem si tentokrát jistější, že dítko zvládnu, alespoň přijatelných rozměrů. Jen mne zajímalo, jak vlastně tenhle rozměr u novorozence měří.

Minulý porod byl bohuzel typicky skluz do lékařského porodu ve velké porodnici. prudké otevírání, pak koza, záda, kontrakce ze stresu zeslably, oxytocin, 6 hodin na zádech na monitoru, řízené tlačení, rupnuti vody, pak mačkání břicha dvěma asistentkami najednou, padající ozvy, nastrih a vex. :roll: tentokrát rodim mimo hlavní město, bude aspoň samostatný porodní box se sprchou a snad možnost se v 1. době volne pohybovat. Tak se budu snažit toho využít a zapojit nějaké hypnoporodni techniky. Bohužel ač se porodnice prezentuje jako pro přirozený porod, všimla jsem si, že s finalem mimo kozu budu muset opět oponovat a bojovat, že mají tendence tam rodicku nakonec vmanipulovat. Tak snad se za to zvládnu postavit i v bolestech, nebo sebou prastim na zem, at vytáhnou tu zinenku, co inzeruji na stránkách, že nikam nejdu. Víc nevymyslim, tlačení mi jde skvěle ve stoje nebo ve startovací poloze, ani jedna se ale patrně nebude PA líbit, trochu jsem sondovala.

Můj muž je bohuzel ten typ, co porod považuje za práci lékařů a po předchozí zkušenosti má velky strach. Přítomnost cizi duly by mezi nás zasáhla, vnímal by to, že ho soupu na druhou kolej, to zase nechci :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.21 21:24

Ahoj,
já mám asi odlišnou zkušenost a rozhodně bych to, že má dítko hrudník větší než hlavu nebagatelizovala. Aby dítě dobře prošlo, má mít obvod hrudníku o 2 centimetry menší, než obvod hlavičky. Naše dítě mělo oba obvody stejné a byla dystokie ramének. Švagrové syn hrudník o 1 cm větší než hlavička a… dystokie ramének. Nechci tě děsit, ale píšu svoji zkušenost. (Anonym kvůli švagrové)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat