Hrůza z přibírání v těhotenství

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 09:08
Hrůza z přibírání

Ahoj holky.Mam problém:( vždycky jsem byla štíhlá, měla jsem pěknou postavu a každý mi ji chválil. Jenže!… Teď jsem těhule a každým dnem přibírám. Jsem v 21tt a vážím 55kg před tím jsem vážila 50-51.Vzdycky jsem si přála dite jenže jsem netušila, že budu takhle tloustnout :( každý mi říká jak oni stloustli až 15-20 kg a já z toho mám šílenou hrůzu. Co mám dělat abych si těhotenství užívala a neřešila tu vahu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 09:13

Je tak to je ještě dobrý ne :)
Musíš myslet na to, že je to pro tvoje miminko.. Musíš jíst hodně bílkovin, ať se ten človíček má z čeho vytvářet ;) ze sluníčka nevyroste :D
jí jsem 24tt a mám už snad +10kg :D
Ale mám na to takovou aplikaci, která mi to hlídá ;) Jmenuje se Nutrimimi a zadávám tam vážení a vyleze mi z toho graf, kde vidím, jestli jsem v normě ;)

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 12 inzerátů 26.03.19 09:14

Myslet primárně na dítě a ne na sebe? Já měla před otěhotněním 47 kg. Přibrala jsem 20 kg. Vůbec mě to netrápilo, protože tělo ví co dělá. Ty kila navíc se mi po porodu, kdy je to dost náročné, hodily. Teď po půl roce mám zpět svou váhu.

Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 09:16

Moje domácí váha váží jinak, než u doktora, takže beru vážně jen tu váhu u doktora, která je třeba i o 2 kila menší.. teď jsem trochu na hraně maxima a docela se bojím, moje babička přibrala 25 kg 8o ale pořád si říkám, že to je všechno pro zdraví miminka..

Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 09:18

Hlavně je to jenom váha, důležité je, jak se žena cítí..
Já jsem ráda, že nemám nevolnosti a můžu papat všechno a mimi si tak může brát různé živiny, které potřebuje.. a nejvíc si užívám to, že teď můžu žrát a mám to omluvené :D :D
Naštěstí se zvětšuje jen břicho, prsa a zadek, ostatní zůstává stejné a vím, že po porodu nebude tolik času, odpočinku ani jídla pro mě a že se pak vrátím na původní váhu ;)

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 26.03.19 09:22
@Anonymní píše:
Ahoj holky.Mam problém:( vždycky jsem byla štíhlá, měla jsem pěknou postavu a každý mi ji chválil. Jenže!… Teď jsem těhule a každým dnem přibírám. Jsem v 21tt a vážím 55kg před tím jsem vážila 50-51.Vzdycky jsem si přála dite jenže jsem netušila, že budu takhle tloustnout :( každý mi říká jak oni stloustli až 15-20 kg a já z toho mám šílenou hrůzu. Co mám dělat abych si těhotenství užívala a neřešila tu vahu?

Ve 21 tt.a přibrala jsi teda 4-5 kg? A to ti přijde jako hrozný? :lol: Klídek, to je úplně normální. Většinou to tak je, že štíhlejší přiberou víc, než ty silnější. A taková ta norma je cca 18-20 kg. A i kdyby to bylo víc, tak stejně nic nenaděláš. :nevim: Já jsem odjakživa hubeňour, na 170 cm mívám cca 51 kg. U prvního jsem přibrala celkově 14 kg, teď podruhé jsem 33.tt a mám už nějakých 12 kg nahoře, čili počítám s vyšším přírůstkem, než v 1.těhotenství. :nevim: Nemysli na to, jez přiměřeně a zdravě, taky se ale neboj si sem tam dát něco, na co máš proste zrovna chuť. Stres je pro mimčo daleko horší.. ;)

a12
Hvězda diskuse 36342 příspěvků 26.03.19 09:33
@Nikolka1122 píše:
Hlavně je to jenom váha, důležité je, jak se žena cítí..
Já jsem ráda, že nemám nevolnosti a můžu papat všechno a mimi si tak může brát různé živiny, které potřebuje.. a nejvíc si užívám to, že teď můžu žrát a mám to omluvené :D :D
Naštěstí se zvětšuje jen břicho, prsa a zadek, ostatní zůstává stejné a vím, že po porodu nebude tolik času, odpočinku ani jídla pro mě a že se pak vrátím na původní váhu ;)

No, ja zacinala na cca na 53-55kg, v obou těhotenství jsem probrala kolem 10-12kg,v tehotenstvi se mi taky zdalo, ze to je jen břicho,zadek.. No po porodu jsem zjistila, ze i pres stehna sotva natahnu kalhoty co jsem nosila pred těhotenstvím :mrgreen:
Ale nebyla to žádná hrůza trika a mikiny jsem i v tehotenstvi nosila pořád svoje, kupovala jsem si jen těhotensky kalhoty, jinak treba kratasy taky normalni, po porodu jsem oblikla asi jedny svoje kalhoty :mrgreen: ale brzo se to srovnalo ikdyz jsem nic nedělala..

Zakladatelko, ono dost kil nechas v porodnici, nemá cenu se stresovat ;)
Naopak s tvoji vahou(nevim teda kolik meris)
Kdyz naberes 10 a vic bude to uplne v pohode, spis min by mozna doktor resil ;)

Tichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 26.03.19 09:35

To je vtip nebo jsi fakt tak posedlá vahou? Vždyť jsi přibrala jen trochu a mas naprosto v pohodě váhu. Jsi těhotná a tak přibereš. Značnou část necháš v porodnici ;) a co dělat, abys to tak neřešila? Za prve mysli na to škvrně, za druhé ignoruj řeči o pribrani 20kg.

Pipet
Generální žvanilka 24252 příspěvků 26.03.19 09:35

Tak ideálně máš přibrat za celou dobu nějakých 12kg zhruba. Ale to není, že tloustneš. Něco váží mimino, plodovka, děloha, prsa, zvětšuje se objem krve. Nejsi tlustá, jsi těhotná :nevim:
A nějaké ty tukové bochánky se taky hodí, po porodu budeš potřebovat energii pro kojení, budeš mít málo spánku atd. Tělo ví, co dělá. Navíc někdo ke konci hodně nabere jen tím, že je oteklý, to taky není „tloušťka“.
A když nabereš moc, tak pak zase zhubneš, no :think:

zudina
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 2 inzeráty 26.03.19 09:40

Ja mam normalne 57 kg a v tehotenstvi jsem to dotahla na 80. Ted rok a pul po porodu mam 56 kg. Holt v tehotenstvi se tloustne, pak to zas shodis

Térouš
Echt Kelišová 8625 příspěvků 26.03.19 09:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky.Mam problém:( vždycky jsem byla štíhlá, měla jsem pěknou postavu a každý mi ji chválil. Jenže!… Teď jsem těhule a každým dnem přibírám. Jsem v 21tt a vážím 55kg před tím jsem vážila 50-51.Vzdycky jsem si přála dite jenže jsem netušila, že budu takhle tloustnout :( každý mi říká jak oni stloustli až 15-20 kg a já z toho mám šílenou hrůzu. Co mám dělat abych si těhotenství užívala a neřešila tu vahu?

Neskutečný co řešíš! Chytni se za nos a přemýšlej o tom, že spousta žen mít dítě ani nemůže. A ty tu sobecky myslíš na svojí muší váhu. :zed:

Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 09:42

Právě taky záleží, kolik měříš..
A je pravda, že kamarádka, co měla 80 kg před početím, nabrala zatím jenom 5 kg a já s 55 kg už mám 10 kg nahoře :D (máme cca stejný termín)
Za to na ní to bylo vidět už druhý měsíc a já to zvládla tajit až teď do konce šestého :D

Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 09:43
@zudina píše:
Ja mam normalne 57 kg a v tehotenstvi jsem to dotahla na 80. Ted rok a pul po porodu mam 56 kg. Holt v tehotenstvi se tloustne, pak to zas shodis

Jee tak to mě osobně potěšilo :) :) :)
Taky jsem měla normálně takovou váhu a zatím statečně mířím k těm 80 ti :D :D
Tak snad se pak taky tak dobře vrátím zpět, jako ty :potlesk:

Fonty
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 1 inzerát 26.03.19 09:43
@Anonymní píše:

Mě to trápilo hrozně. Jedla jsem zdrave. Stejně jako netehotna a s prvnim dítětem pribrala 25 a s druhým 30. Ted jsou mladsimu dva roky a vazim míň nez pred tehotenstvim. Tzn 56.
Ale vážit skoro 90 bylo fakt depresivni. Ale neudělas nic. Jez zdrave. Co taky víc dělat. Mě nikdo nevěřil že nezeru

Xsenova
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 26.03.19 09:46

Budeš v pohode. Ja som mala 51 pred tehotenstvom. Keď som čakala dieťa, nosila som XS tehotenské rifle z HM, a v 9 mes, som mala 63kg. Z pôrodnice som išla s 54kg, a 50kg som mala do pár mesiacov po narodení malej. V tehotenstve sa stravuj normálne ako pred ním, a všetko sa ti vráti do normálu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama