hry - roční dítě

1490
21.11.07 14:31

hry - roční dítě

Ahojky - zima je tady, ve čtyři už tma, to my akorát vstáváme po odpol. spánku - co děláte s malým až do večera Dochází mi pomalu fantazie…

Naše oblíbené hry:

1. na schovku (máma, popř. Matýsek,) - obměna schovám Méďu a hledáme jej

2. tahám želvu na proházku, malý za mnou utíká a pokouší se ji popř. táhnout sám (moc mu to nejde a spíše ji, než tahá, tak drží a želva se houpe nad podlahou) - to je má oblíbená, moc se u ní nasměju:-))

3. odrážedlo (bohužel ještě nedosáhne nohama na zem)
varianta A : - vozím (mám volant na provazu a otáčím jej)
B : chytne se opěrky a lítá za autem (já tedy řídím)

4. koukáme z okna do tmy na světýlka, stahuje přitom žaluzie

5. hrajeme si z poklicemi, hrnci a vším, co má máma v lince

6. stavíme z kostek, přendáváme z 1 krabice do druhé (nejlépe kolíčky)

7. luxujeme (lítá za luxem a sem tam ho musím vysát:-)

8. čtení, zpívání, trhání letáků, atd…

Pravda máme hračky, ale stejně ho nejvíc baví lítat po bytě a dělat vše co já (tedy nejraději by snad vařil).

Tak děvčata, pokud máte něco, co rádi děláte - sem s tím!!!

pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10813
21.11.07 16:37

cauky no je to narocne ja vim…
jeste jsem hodila male pres stul deku a udelal ji tam schovku-behem 10 minut byla zpocena durch jak lezla tam a zpatky a delali jsme baf
pak mam doma houpacku na te vydrzi pul hodiny
dal je super bublifuk
obcas jdem do bazenu
uplne nejlepsi jsou navstevy chichi-at uz my nekam nebo nekdo k nam-event si takhle pozdeji vyridim nakup autem-na to tma nevadi
jo a desne rada kouka na ty prasteny animace na ICQ-pohadky jako takove ji neba..
a taky jestli doma jeste nemas magnety tak je porid-mala je ma rada moc
pak hazeni micku a jinak neviiiim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
21.11.07 23:20

Ahoj!
my uz jsme tedy o rok starsi a navic mam holku (to je trochu jine), ale presne si pamatuju tuhle dobu pred rokem. U nas bylo jeste krome vyse popsaneho „v kurzu“ toto:

• bazenek z leta naplneny tema kulickama co jsou v detskych koutcich
  • papiry a fixy (pratelne!) - mala zjistila, ze je to mnooohem lepsi nez pastelky
  • pomoc s veskerymi domacimi pracemi - plneni pracky, podavani pradla pro veseni apod. Dokonce i uklid skrini, CDcek, nadobi atd. Vsechno, na co normalne neni cas. Jestli to tvuj klucina ma rad, tak vzhuru do toho.
  • dlouuuuhe koupani vecer - nadobicko, kachnicky, vodolepky, cokoliv. Kdyz byla ve vyhrate koupelne, nehrozilo nastydnuti a vydrzelo to dlouho.
  • magnety na lednicce
  • stan s tunelem (mame malicke 2+1), ale stan s tunelem jsme proste museli :-)
  • kratke prochazky treba i ve tme za zdanlive banalnim cilem jakym je treba trideni odpadu nebo nakup dvou rohliku :-)
  • ted jsme na cviceni jeste poznali bezva hru, ktera je podle me uz i pro rocni dite - vystrihne se z ruznych letaku ruzne obrazky zbozi, na papir se nakresli nakupni kosik a mala si vybira, co nakoupila a lepime to do kosiku.
  • no a naposled chte nechte treba „Kouzelna skolka“ od ctyr. V lete ji ignorujeme, ale v zime ji opravdu ocenim. Pul hodina koukani na telku jeste nikoho nezabila ;-)

To je tak vse, co si pamatuju. Snazila jsem se ji hodne zabavit dopoledne za svetla - prochazky, chodili jsme cvicit a plavat atd. - aby si pak odpoledne vazila toho, ze je doma a hrala si s hrackama :-)

Tak preju vesele zimni dny a ver, ze i s dvouletym clovek uz nekdy nevi do ceho pichnout :-)

Adela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
2.12.07 00:29

hry - roční dítě

Holky, bomba díky moc, pár už jsem vyzkoušela…

pet

P.S. Ještě tedy přidám novinku - mám tašku s přihrádkami (asi 5 zipů), malý je otvírá a vytahuje vše, co tam najde. Při té přiležitosti se objevila i peněženka - našla jsem tedy starší, nacpala do ní různé karty (např. vizitky, karty na slevy do obchodu apod., starou plat. kartu), ) a malý ji ootvíral a vše vytahoval - no vyhrál si s ní tedy dost dlouho. No a nejoblíbenější jsem tedy zapomněla - cvakání vypínačem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4239
22.7.08 14:06

Narazila jsem na tuto diskuzi.. máme roční holčičku, má tady hračky, ale nevím co s ní, protože jí hračky zabaví vždy na chvilku.. :roll:

Tak jestli ještě některá přišla na nějaký nápad jak zabavit roční dítě, sem s tím :D
Případně uvítám i typy na hračky (ostatné diskuze jsem už prošla ;-) na toto téma)

U nás malou baví ještě hopsání na míči, koukání na časopisy - vedou hlavně ty kde jsou miminka, taky koukáme občas na mini videa (hlavně z youtube).
Děkuji za nápady :D ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
22.7.08 15:09

Ahoj, tak naše cácorka nejraději sedí u mě a čteme si knížky. Ale baví jí jen ty, kde je pohádka dělaná formou básničky (rýmovačky), klasické pohádky jí neberou. Máme doma kupu knížek ještě po manželovi a tak u toho vydrží hooooooodně dlouho.

Pak se taky dost zabaví s panenkou, ona si nikdy moc sama nevyhrála, vždycky jsem u ní musela sedět, ale ta panenka docela zabrala, povídá si s ní, zkoumá, co má pod sukní a ukazuje na očička, nos, pusu, ouška, vlásky… fakt u ní chvilku vydrží sama :wink:

Už jí taky zabaví kreslení - máme papír na zemi a ona (spíše s mou pomocí) čmárá na papír pastelkou - klidně i omalovánky, pokud vám nevadí, že to akorát dítě přečmárá :lol:

Tak to je teď asi u nás populární. Jinak má ještě strašně ráda mluvícího pejska FP, s tím si taky dokáže sama pohrát. Je určen myslím už od půl roku, ale malá s ním řádi až teď. Sice mi už ty písničky a kecy lezou lehce na mozek, ale jsem ráda, že jí něco baví :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
kzuza
17.9.10 11:28

hry

Ahoj,
tak mi nejradšivyndavame dvd z police, vyhazujeme skrin, skladame do sebe mističky, vaříme taky.Oblíbená je i hrací židlička s písničkami.jinak se motají kluci po místnosti…lezou po mne, škubou kabely u pc,televize a behame s koštetem.sami si nevyhrajou.mame plnou bednu hraček a nic.

• Nahlásit
  • Citovat
Olivi
16.10.12 09:23

Ahoj, ráda bych obnovila tohle téma. My děláme např. toto:

• skládáme pěnové puzzle
  • snažíme se „kreslit“
  • rosvicíme a zhasínáme lampu:)
  • čteme knížky
  • učíme se zametat, má své dětské košťátko
  • vyndaváme nádobí z myčky:)
  • pak si jakoby hážeme ty plastový míčky, máme jich celý malý bazén

no je toho víc, ale teď mě v rychlosti nic nenapadá
Jenže u všeho samozřejmě moc dlouho nevydrží :mrgreen: Takže nemáte někdo další tipy jak zabavit roční dítě? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
283
24.10.12 20:49

Ahoj, taky se trochu trápím jak zabavit svou bublinku. Má spoustu hraček ale jak už tu hodně holky psaly, docela nezájem. Hrajeme si s panenkou - hají, pusinku dát, udělat nyny, ukázat kde je očičko, pusa, nos. Pak má takového malého plyš. pejska tak ji ho schovám a ona ho hledá. Peněženku miluje a cvakání na vypínače taky. Někdy jen tak blbnem, lechtám ji a prdím na břicho. Stavím komínek z kostek a ona ho boří. Pak má takovou malou kuchyňku tak jako že vaříme a pak dá papu panence atd. Ale taky mi už dochází nápady a ji nebaví dělat každý den to samé. Problém s procházkami po venku jsou takové že ještě neumí chodit a v kočárku sedět nechce, za ruce sice trochu pochodí ale pak chce hned na kolena a v tom ji zamezím, takže pak piští jak bych ji píchla vidličkou. Takže po venku je to teď docela nanic, snad až začne chodit ale zatím to vůbec nevypadá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
21.1.13 22:24

Ahoj holky,

taky mám ročního syna a toho ještě hodně baví kopání do balónu (buď si kope sám a utíká za ním, nebo si kopem navzájem.
Takové ty plastové míčky nemáme, ale u nás se osvědčily i kolíčky na prádlo. Malý si je vysype a pak je dává do košíku, nebo je spojím v jeden dlouhý „provaz“ a prcek je rozděluje. Případně mu ještě kolíčky zapnu na kalhoty, tričko a to ho taky hrozně baví. Jen musím vždy dávat pozor aby si nepřivřel jazyk, protože on je schopný strčit všechno do té své pusinky :-)
Ale nejšťastnější je, když mi může pomáhat… je jedno jestli s uklízením skříně, praním nebo vytíráním :-) Takže koukám, že všechny děti jsou stejné :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
645
22.1.13 13:08

Nam uz teda budou za 2 mesice 2 roky, ale k rocnim narozkam jsme ji koupili malou plastovou skluzavku, nafukovaci bazenek s plastovyma mickama a hraci stolecek od Fisher Price a vsechno frci dodnes, takze vrele doporucuju :palec: Jinak nejlepsi bylo (to uz ji nastesti preslo) kramovani skrini. Jo a taky bylo dobry ji dat misku s vodou, nejakou hlubsi lzicku a prazdnou misku a ona to prelejvala, to ji bavilo moc a vlastne taky porad bavi (to samy treba s fazolema). Navic se diky tomu naucila krasne bastit i polivku sama :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TetaMíša
4.6.13 12:40

Co já mám zkušenost s ročními dětmi, tak knížky, kde jsou jednoduché obrázky, stavění komínu z kostek, který musíte samozřejmě postavit vy a dítě ho s velikou radostí zboří. Dále schovávání, lechtání, tancování a nejvíce tedy oceňují procházky, jak v kočárku, tak sami, kdy můžou lítat po chodníku a občas s tendencí na silnic :D I když je tma, jim to nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
230
12.6.14 08:55

Ahoj,
chci se zeptat co všechno umí vaše roční děti? Jak si s nimi hrajete?
Synovi je rok a je to poměrně šikovné dítě. Zvládá takové ty základní říkanky jako paci paci, vařila myšička, ukazuje jak je veliký, ví kde má vlasy a pusu, dělá „baf“, říká - máma, táta, babi, děda, kyti, čiči, ham, mňam, pití,…
Ale taky už nevím čím ho zabavit, je hodně aktivní a nic ho nebaví dýl jak deset minut, sám si hrát neumí :nevim:
Poslouchají vás? Syn sice reaguje na nenene a tytyty ale stejně jde a udělá co má zakázaný. Poslouchá tátu ale ze mě si dělá dobrý den :roll: Dávám přes ručičku když už opravdu neposlechne ale tomu se směje i když vidí, že se zlobím.
Jaké jsou vaše roční děti? Mám doma „uličníka“ jenom já? :D :hug: Děkuju :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5131
12.6.14 12:17

@Ademe mám to samé :mrgreen: jen na NE!!! se fakt zastaví a neudělá to, ale bud se vztekne nebo začne lítostivě plakat…jo a poslechne spíš mě než muže- paradoxně, protože já mám daleko volnější výchovu..teda spíš nevýchovu :mrgreen:
jinak náš miluje čtení knížek…
a hry? nehrajeme si :think: spíš spolu vaříme, uklízíme, mezitím poskládáme hračky,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.15 17:02

Přidávám se k holkám, syn taky moc dobře rozumí, co znamená NE, ale stejně neposlechne, dělá, že je hluchý. Musím k němu dojít a od dané věci ho odnést, ale pak si nepřejte vidět ten vztek.
A jak se bavíme? V zimě je to úplně na pytel. Ale Mates úplně nejraději s čímkoliv pomáhá. Takže dopoledne se jde na procházku, pak se vaří…sedí na lince, dostane vařečku a míchá. Odpoledne spinká a pak uklízíme, rád chodí za vysavačem, třídí špinavé prádlo, dává ho do pračky, zapíná pračku, vyndavá nádobí z myčky, vytírá podlahu (má svůj mop), nebo jedeme na nákup (tam nám tma nevadí). Taky tu někdo psal, že našel starou kabelku a dal ji na hraní. Zkusila jsem to také a funguje to. Je to sice kluk, ale to nevadí, má svojí kabelku, tu mu nacpu hračkama a on ji tahá po baráku.
Ale někdy je to trochu na palici, to jo. :)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama