Hubnutí a deprese

82
6.4.17 05:26

Hubnutí a deprese

Dobrý den chci se zeptat začala jsem před 9 týdny hubnout chodím k vyzivove poradkyní a zhruba jsem 10 kilo a ž toho 8 kilo tuků. po dvou týdnech držení jsem se začala trepat a takové divné stavy jakoby deprese mám totiž tetanii jinak někdy myslim ze se zblaznim obvodní doktorka mi napsala ad elicea 5 mg ze by to mělo pomoci děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

440
6.4.17 07:51

Ahoj :mavam: tak nejak jsem nepochopila na co se ptas :think: napsala jsi ze hubnes kolik si zhubla a co mas za nemoc nebo jak to nazvat a ze ti dr na to predepsala leky ale zadnou otazku jsem v tvem prisprevku nenasla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10788
6.4.17 08:29

Tělo je hladové, jíte moc málo. Najděte si někoho, kdo vás naučí rozumnému vztahu k jídlu. Ta poradkyně to zjevně není.

Nějaké běžné úzkosti a nepohody takové nesmyslná dieta může dost urychlit a zesílit. Najděte si psychoterapeuta/ku a udělejte si trošku základní inventuru hlavy a duše, aby se vám podařilo najít takový způsob fungování, aby se vám duše i tělo začalo vrace do zdravého stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 09:45

@Ou přesně tak chce to skutečného odborníka, tělo ani duše při hubnutí nemá trpět

Příspěvek upraven 06.04.17 v 09:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 09:46
@terka33pol píše:
@Ou přesně tak chce to skutečného odborníka, tělo ani duše při hubnutí nemá trpět
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1222
6.4.17 14:33

@alulu asi je podstatné zmínit z kolika kg hubnes. U mě výchozí vaha 72 kg, nyni po necelých 6 tydnech 65,2kg. V nedeli koncim 6.týden. Mam jídelníček na míru a funguje, citim se výborně, určitě jimzdraveji a netrpim ani chutí např. Na sladké ani depresemi. Rodina muže přede mnou jist cokoliv a já jsem v pohodě.

Pokud si měla 100kg, je ten ubytek jak nic, pokud 50, je jasný, ze to tělem zamává

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
6.4.17 20:21

Za 9 týdnů zhubnout 10 kg je hrozně moc. Všichni dietologové dopručují hubnout max do 2 kg/měsíc. Takže tělo je z toho asi v šoku. Řekla bych to s tím hubnutím doktorce a objednala je do obezitologické poroadny, jak zpomalit hubnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2561
6.4.17 22:09

Já to mám při hubnutí vždycky nikdy jsem nedržela dietu vždy vyvážený zdravy jídelníček hlad nemám ale pokaždé mám depku paniky a cítím se naprosto hrozně. Jak se začnu soustředit na to co jim mám úzkosti. Nechápu jak může někdo říkat že když zhubne cítí se skvěle. Jo a Hubla jsem asi 10 kg za rok. Chtěla bych zhubnout ale bojím se tehle stavů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1222
8.4.17 13:25

@zuzan asi jako vše, i toto je indivindi. Já se opravdu cítím skvěle a netrpim. Naopak se raduju z obměny šatníku, už jsem musela. Z velikosti 42 mam 38 a bekdy už i 36, což mě pozitivně nakopava. Ale jak jsem psala už v předchozím prispevku, nedržím dietu, jen mám jídelníček na míru, hlady netrpim ani chutí na sladké, čehož jsem se bála nejvic. Navíc jsem začala i intenzivněji cvičit a ted i skákat na trampoline a rvu si vlasy, že jsem to nezacala delat dřív.
Rozhodně nerikam, že nemůže prijit krize, hubnu teprve 6 týdnů, ale zatim jsem fakt v pohodě. Hodně mi pomáhají i pochvaly od kolegů a celkově pochvalné komentáře, prostě ten pocit, že je to vidět.

Držím palce, at je to příště taky lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1222
8.4.17 13:32

@zuzan ještě doplním k tomu tvému soustředění na jidlo. Já jsem extrémně vybirava, nejim ryby, lusteniny, pohanku, dusenou zeleninu apod.
Asi hned druhý obed jsem mela kuřecí prso na fazolkach, no neuměla jsem si to predstavit. S odporem jsem do toho stourla a nevěřila bys, jak jsem si pochutnala. Dnrs jsem to měla zase a já se na to vyloženě těšila. Stejně to mám s pohankou. Rizoto z ní uz jsem měla asi 3 x a představ si, ze to chutná i rodině. Takže jsem se tacala spíš než s odporem na ta jidla dívat těšit na pro mě dosud neznámé veci.
Ryby teda v jídelníčku nemám, ty mi smrdí a řekla jsem rovnou, že ty odmítám.
Dusenou mrkev a hrášek už taky beru jako normální jidlo, ale před dvema měsíci bych to nepozrela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.17 14:05

Prave na psychice zalezi. Myslim, ze misto diet zkuste cviceni, tim se dostavi i efekt hubnuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2561
8.4.17 15:36

@adell111 tak na mě cvičení samotné bez změny stravy nefunguje. Již šest let běhám tak 30 km týdně + než jsem onemocněla se zády jsem k tomu pětkrát týdně hodinu posilování ob den kolo, na tom ještě jezdím. Vozím s sebou dceru ve vozíku.
@alimdar já jsem chtěla jen podpořit zakladateku, která je na tom podobně na tebe jsem nereagovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6082
8.4.17 15:42

@alulu tak mame malo informaci na posouzeni. Pokud ovsem hubnes diky nejake nizkotucne diete, kde je malo tuku, tak to s mozkem muze slusne zamavat, kor, kdyz tam jsou nejake uz dispozice. Zkratka spatne zvolen dieta, potrebujes jidelnicek, diky kteremu budes hubnout, ale zaroven bude i dobry pro tvuj mozek. Nejsme univerzalni, takze pro kazdeho muze byt zdrava vyziva neco zcela jineho ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1222
8.4.17 20:11

@adell111 určitě. I když teda moc nechápu, že když se nejdo rozhodne zhubnout z vlastní vůle a ne v důsledku zdravitnich komplikací, že s tim může mít problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
9.4.17 18:39
@alulu píše:
Dobrý den chci se zeptat začala jsem před 9 týdny hubnout chodím k vyzivove poradkyní a zhruba jsem 10 kilo a ž toho 8 kilo tuků. po dvou týdnech držení jsem se začala trepat a takové divné stavy jakoby deprese mám totiž tetanii jinak někdy myslim ze se zblaznim obvodní doktorka mi napsala ad elicea 5 mg ze by to mělo pomoci děkuji za odpovědi

Popisuješ hypoglykemické stavy.
Kolísá ti hladina cukru. Jídelníček není správně sestavený.
Pozor! Výživový poradce není totéž, co nutriční terapeut.
Výživ. poradce nemá zdravotnické vzdělání, jen klidně jen víkendový kurz, lidskému organizmu nemusí vůbec rozumět (čest výjimkám), poznala jsem pár takových rychlokvašek.
Poradila bych se s obezitologem a nechala si doporučit kvalitního terapeuta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama