Hyperaktivita a školka

660
10.9.13 17:05

Hyperaktivita a skolka

Ahoj holky, rada bych slysela Vaše nazory.Dnes jsem byla pro meho 3leteho syna ve skolce.Pani ucitelka na me vybafla, ze si myslela, ze je muj syn hyperaktivni, ale nakonec se vsechny usnesly na tom, ze neni, ale mam mu utahnout opasek.Ja jsem z toho nejaka spatna.Jako,zivy je hodne, ale klidne si vydrzi hrat dlouho s necim co ho bavi.Mela bych, ale otazku. Kdyby bylo dite hyperaktivni mohou ho vyloucit ze skolky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
779
10.9.13 17:07

Myslim, že ne :-) Hlavně bych chtěla vidět jak to ty učitelky diagnostikujou u 3letého dítěte..to jsou asi hodně dobrý :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
10.9.13 17:10

To je podle mě pěkná blbost. Když někdo řekne, že je dítě hyperaktivní, není to diagnóza a nemůžou ho vyloučit. Mohli by navrhnout změnu školky na nějakou speciální nebo asistenta, kdyby mu skutečně byla zjištěná nějaká porucha. Ve školce řádí většina dětí a divím se, že z toho učitelky dělají nějakou vědu. Zkus s nimi promluvit a říct jim, co třeba na tvého syna platí, znáš ho nejlíp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1867
10.9.13 17:11

Hyperaktivitu (myšleno tedy ADHD) může stanovit jen odborník, je třeba různých vyšetření. Učitelka nemůže vynášet nějaké soudy na základě svých domněnek a už vůbec tě na základě nich manipulovat. Předpokládám, že se jedná o státní školku. Nevím, jestli je potvrzené ADHD důvodem k vyloučení, ale Vy žádný papír nemáte, takže se neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11690
10.9.13 17:14

@věrka6 Vyloučit ho nemůže. Ale asi bych si její radu vzala k srdci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
10.9.13 20:21

Diagnóza ADHD není důvodem k vyloučení ze školky…pokud by se něco takového prokázalo (vyšetření v PPP nebo dětský psych.), má školka možnost požádat o asistenta pedagoga, pokud jí bude schválen (aspoň na pár hodin), je to velká pomoc…já ho mám na 1 dítě s ADHD a dva autíky…někdy se školky vymlouvají, že by to finančně nezvládly a pod. Blbost! Plat asistenta jde z kapsy ministerstva školství, nikoliv školky. Jde jen o papírování :nevim:
Tady ale asi nejde o ADHD, spíš o živější, neposedné dítě…žel bohu čím menší dítě, tím víc pohybu potřebuje :mrgreen: časem se zklidní…je normální, že děti v prvních dnech ve školce vyhazují z polic všechny hračky, běhají jako střelené po třídě a když se začnou hrát hry nebo si mají děti způsobně sednout do kroužku, protestují a odmítají se zúčastnit…JE TO NORMÁLNÍ…!!! Do týdne, max. dvou se dítě adaptuje a začlení…ve chvíli, kdy pochopí, že mu nic nehrozí :mrgreen: začne spolupracovat…až uvidí, že děti dostaly malou sladkost, že krásně uklidily celou třídu, bude taky uklízet…(jsem proti úplatkům, ale na začátku školního roku a u ubrečených dětí uplácím…přiznávám se :mrgreen: a pomáhá to… :mrgreen: )

• Citovat
  • Nahlásit
11.9.13 10:57

@Jitka1976 Mohu poprosit o radu syn 4 roky, včera mu diagnostikovaly ADHD s poruchou pozornosti ale hyperaktivitu má nízkou, bohužel jedna z p. učitelek už ze syna udělala nevychovance a mě přijde že si na něj zasedla:( Ve školce byl loni dva měsíce a musela jsem ho nechat doma protože jim dělal naschvály a letos tam byl 5 dní a z těch pěti dní trochu reagoval jen v pátek, jinak neposlouchal, utíkal ve vzteku kopnul učitelku a ještě na ní vyplázl jazyk (to dělá jen té jedné tu druhou má rád )tu druhou prý občas poslechne ale musí chtít ale ta druhá si pořád stěžuje a za mými zády spunktovala p. ředitelku aby na něj poslala školního psychologa i když věděla že na to vyšetření jde. A má otázka, co mám dělat jak mám syna motivovat aby se mu ve školce líbilo, jemu se tam nelíbí a spoustu toho co provádí dělá ze vzteku na mě už mě nebaví pořád poslouchat stížnosti, protože doma se chová v mezích normy normálně i když je hodně impulzivní a dřív jedná než myslí ale jinak je to hodný kluk který pomáhá se vším, rád se mnou vaří, vytváříme zvířátka z papíru je hodně zručný děkuji moc za radu Ivana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
11.9.13 11:29
@jurášek 07.07.09 píše:
@Jitka1976 Mohu poprosit o radu syn 4 roky, včera mu diagnostikovaly ADHD s poruchou pozornosti ale hyperaktivitu má nízkou, bohužel jedna z p. učitelek už ze syna udělala nevychovance a mě přijde že si na něj zasedla:( Ve školce byl loni dva měsíce a musela jsem ho nechat doma protože jim dělal naschvály a letos tam byl 5 dní a z těch pěti dní trochu reagoval jen v pátek, jinak neposlouchal, utíkal ve vzteku kopnul učitelku a ještě na ní vyplázl jazyk (to dělá jen té jedné tu druhou má rád )tu druhou prý občas poslechne ale musí chtít ale ta druhá si pořád stěžuje a za mými zády spunktovala p. ředitelku aby na něj poslala školního psychologa i když věděla že na to vyšetření jde. A má otázka, co mám dělat jak mám syna motivovat aby se mu ve školce líbilo, jemu se tam nelíbí a spoustu toho co provádí dělá ze vzteku na mě už mě nebaví pořád poslouchat stížnosti, protože doma se chová v mezích normy normálně i když je hodně impulzivní a dřív jedná než myslí ale jinak je to hodný kluk který pomáhá se vším, rád se mnou vaří, vytváříme zvířátka z papíru je hodně zručný děkuji moc za radu Ivana

Odpověděla sis sama…tou poslední větou…on rád s TEBOU NĚCO DĚLÁ…tzn. při individuální činnosti „nezlobí“, baví ho to i vydrží…je to tak?
Takže by ve školce potřeboval víc individuální péče…zabavit…na jednu stranu chápu, že je to ve třídě s cca 25 dětmi těžké, věnovat se jen jednomu…ale jde o to, aby si zvyknul…pak věřím, že se časem zabaví sám…nebo s kamarádem..
Pokud jsme měli ve třídě takto „problematické“(náročné) dítě, ředitelka upravila služby tak, aby tam na dopoledne byly vždy 2 učitelky…odpoledne se po svačině holt spojily třídy (aby se pokryly úvazky) nebo si přesčasy uč. vybíraly v jiných dnech…
Jedna učitelka byla u dětí, druhá s oním dítětem…lepili, stříhali, skládali…do zblbnutí.
trvalo to tak měsíc…dítě si zvyklo a pak od výt. stolku utíkalo k dětem a hrálo si…
Otázkou je, jestli by se Vašim p. uč. chtělo… :think: :nevim:
Nebo iniciovat asistenta…na dopoledne (cca od 8-12), je to papírování pro ředitelku…finance jdou od státu, resp. ministerstva…to také schvaluje nárok na asistenta. Pak už ho jen najít.
Syna budeš těžko motivovat, pokud učitelka nebude přistupovat jinak…a nepomůže ti…to bys ho mohla rovnou uplácet čokoládou :nevim:
Promluv s ní…s ředitelkou…

• Citovat
  • Nahlásit
11.9.13 11:52

@Jitka1976 JJ když je se mnou a něco děláme je hodný a když chce tak se soustředit umí. S tou péčí ve školce bude problém, ve třídě je 26 dětí a on není jediný který nevydrží na jednom místě. U něj je velký problém že se nesoustředí protože tam být nechce, tak se ani nesnaží :( (ted o víkendu jsem byla venku se známou její syn chodí s mým do třídy a říkala že teda neví co proti němu mají že je hodný jen ta nepozornost kdyby nebyla on se totiž doma a i venku se mnou chová hezky, občas když se zakouká tak třeba nezareaguje hned a rád si mele svou, takže jeho problém je školka a hodně dětí, to neměl rád nikdy ale jak ho motivovat, když on nechce nevím, já doufám že si zvykne a těch stížností bude mín až si najde kamaráda ( učitelka ta jedna s tou není řeč podle ní je nevychovaný a basta a ta druhá tam není pořád a nebude, jsme malá školka a učitelek je málo :( Na asistenta to podle mě i podle ředitelky není protože on není z těch co by lezly po výškách, on se šprajcne a bud bude ostatním něco ničit a nebo si sedne a dělá že neslyší, takže to že by ho musely honit nehrozí a hodně bych se divila kdyby můj pocivál, třeba vylezl na okno a asi by se mu to nepovedlo :) on není zdatný na sporty on spíš ovládá dobře jemnou motoriku :) S p. ředitelkou jsem mluvila a ted budeme čekat jak zabere encephabol měl by mu pomoct v té pozornosti (jsou to vitamíny na podporu vyživování mozku )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
2.10.13 00:02

@jurášek 07.07.09 Chová se ta p. učitelka k synovi stejně i když ví že ma ADHD? Myslím tu co děla ze syna nevychovance… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.10.13 19:51
@Mchaela87 píše:
@jurášek 07.07.09 Chová se ta p. učitelka k synovi stejně i když ví že ma ADHD? Myslím tu co děla ze syna nevychovance… :?

Bohužel se mi zdá že ještě hůř, je to taková ta stará a unavená paní co už by spíš měla jít do důchodu. Stěžuje si že neposlouchá a pod. a přitom ta druhá a i p. ředitelka ho chválily že se opravdu lepší. Dokonce i děcka z jeho třídy, myslím ty starší, ho mají rádi a říkají že zas tak moc nezlobí. Ato nevím co by dělala kdyby byl víc hyper, protože Jiřík má problém se soustředit ale nikde po ničem neskáče ba naopak je líný jak veš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5669
25.2.14 20:38

@jurášek 07.07.09 chtěla jsem se zeptat jak se ted „dari“ tvému synkovi ve skolce? Trochu resime něco podobného. Syn chodi ted od února do soukrome, je hodne zivy, neposlechne, detem občas skodi. Piuc jsou skvele, maj vic prostoru nez ve statni skolce, ale desim se jak se to bude vyvíjet dal a jak to pujde od zari ve statni :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.2.14 22:27
@wercuska píše:
@jurášek 07.07.09 chtěla jsem se zeptat jak se ted „dari“ tvému synkovi ve skolce? Trochu resime něco podobného. Syn chodi ted od února do soukrome, je hodne zivy, neposlechne, detem občas skodi. Piuc jsou skvele, maj vic prostoru nez ve statni skolce, ale desim se jak se to bude vyvíjet dal a jak to pujde od zari ve statni :think:.

Ahoj u nás je to řekla bych lepší, Jiřík si na školku zvykl a celkem se snaží být hodný :)Jen teda je hodně tvrdohlavý a když si něco umane tak s ním nikdo nehne ale dětem neškodí, snaží se jim nic neničit a když náhodou něco omylem zbourá, tak se snaží vše napravit(bohužel občas rychleji koná a nemyslí nad tím):) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
7.5.14 21:36

Přijetí do školky

MAminky, tak jak to tady tak pročítám mám v hlavě brouka :-). Mám 3 letou hyperaktivní holčičku, od narození je sledována Neuroložkou- ta nám nedávno diagnostikovala hyperaktivitu, já jsem na malou sama a jsem z ní kolikrát už na dně svých sil :-(, říkám si, že školka by jí mohla trošku pomoc se zklidnit :-))), alespoň trošičku :-))), od rána co otevře očička, pusinku nezavře, komentuje všechno a když říkám všechno, tak opravdu všechno:-)). Minulý týden jsem s ní byla u doktorky, to že ellinka pořád mluví a mluví na to jsem si už zvykla, ale když si takhle prohlžíme půl minuty letáčky v čekárně, tak si myslím, že chvilinku snad bude v poho :-))), a ono néé :-)), najednou projde paní sestřička ( jde na záchod) a Ellinka na celou čekárnu plnou lidí povídá, a ona má i sice hlásek jak konipásek ale uječený :-)))), takže povídá, PANÍ SESTŘIČKA ŠLA ČŮRAT A MUSÍ SI SUNDAT KALHOTKY!!! :-)))))), tooo byly pohledy některých lidí :-)), ale co mám asi tak dělat, je to dítě řekne vše na rovinu a hlavně je jí jedno co řeší a kde :-)))). Říkám jí že si můžem povídat v tichosti, že je tam třeba hodně lidí, tak aby jsme se všichni slyšely, a moje zlatá Ellinka-hyperaktivka začne pištět a ječet že se snad barák otřásá v základech :-))), pak teda po domluvení přestane, ale jak kdyby mi to někdy dělala naschvál :-((. Říkám si že co je starší tím je to snad horší a kdy se to aspoň trošičku zlepší? Jdeme teď k zápisu, mám to domluvené s paní ředitelkou, ale ta ještě neví že máme potvrzenou hyperaktivitu a tak mám zase právě obavy aby mi ji vzaly :-(((.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
7.5.14 22:09

@zdellinka No…upřímně, pokud to zatajíš, máš asi větší šanci na přijetí…ale zároveň riskuješ, že dceru budou brát samozřejmě za zcela zdravé dítě a ona se evidentně projevuje jinak…jako rozcapené, nevychované, ukřičené dítě…Budou se jí snažit zkrotit, což se jim nepovede…logicky…akorát jí budou mít všechny učitelky plné zuby. A může se stát, že ji jako nezvladatelnou vyloučí ve „zvykací době“. Dovedeš si představit mít ke své dceři doma dalších 25 dětí…???
Takže…doporučuju ti být upřímná…dát si s ředitelkou osobní schůzku…v klidu…vše jí vysvětlit a požádat jí o pomoc. V případě nutnosti bych navrhla i asistenta na třídu…Není to asistent dítěte, ale pedagoga…to znamená, že pokud učitelka bude chtít individuálně pracovat s tvojí dcerou, bude mít volné ruce-asistent bude u dětí…a opačně, učitelka pracuje s dětmi, asistent se věnuje tvojí dceři…zabaví jí, procvičí potřebné…
Držím palce…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat