Hyperemesis gravidarium

Anonymní
3.5.21 14:18

Hyperemesis gravidarium

Ahoj holky, chtela bych se zeptat mate nekdo zkusenosti s hyperemesis gravidarum? mam doma 8 letou dcerku a predloni jsem byla tehotna planovane(snazeni 2 roky) a pak jsem diky teto nemoci musela na interupci protoze to nedavaly jatra a byla jsem v hroznym stavu…potom rok lecba hormony..bylo mi receni ze se to na 99% objevi znovu…pritom pri prvni jsem to nemela:(moc bych chtela jeste jedno dite ale ten strach z toho co jsem si vytrpela nedavno je fakt silnejsi a nechapu ze na to nic neni…lezela jsem v nemocnici a ani kapacky nazabraly…kdyby mel nekdo zkusenost prosim napiste dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.5.21 14:45

Ahoj, já jsem sice neměla přímo HG ale byla jsem na tom zle a dost si o nevolnostech ( i těchto vážných) zjišťovala a jestli mas krom emimina profil i na modrem konikovi, tak tam je diskuze, kde si ženy s touto diagnozou psaly. Třeba ti tam někdo poradí…

• Citovat
  • Nahlásit
11840
3.5.21 14:57

Měla jsem v obou těhotenstvích, v prvním 3× hospitalizace, v druhém 1× (bylo to o něco lepší). Ale vždycky jsem se po infuzích trochu vzpamatovala (sice jsem dál blila jak amina až do porodu, ale už nedocházelo k rozvratu prostředí). S takhle těžkým stavem jsem se nesetkala, jak se na to tváří doktor, moc nadšeně ne, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 15:58

@wobludka no prave ze moc nadsene nee…a ja sama nevim tenkrat v tech stavech sem si rekla ze uz nikdy ze dekuju za to ze mam jedno dite ale pak clovek,,vystrizlivi” a zas mu to vrta hlavou zvlast ted kdyz v dobe covidove ma miminko snad kazdy v mem okoli:(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 16:42
@Anonymní píše:
@wobludka no prave ze moc nadsene nee…a ja sama nevim tenkrat v tech stavech sem si rekla ze uz nikdy ze dekuju za to ze mam jedno dite ale pak clovek,,vystrizlivi” a zas mu to vrta hlavou zvlast ted kdyz v dobe covidove ma miminko snad kazdy v mem okoli:(

Já úplně nevím jestli je to “vystřízlivění” nebo spíš hormony. Upřímně já nezažila to co ty, ale můj první trimestr ( taky podruhé) byl pro mě tak otřesný zážitek, že ať už tohle těhotenství dopadne jakkoli ( jsem v 5.měsíci) tak už nikdy nikdy nikdy víc. Zle je mi furt, jen už nezvracim první ligu.

• Citovat
  • Nahlásit
11840
3.5.21 17:26

No já moc prostoru na rozhodování jestli to ještě zkusit nebo ne moc neměla, protože jsme řešili navíc neplodnost a IVF, měli jsme ještě embrya, takže to znamenalo buď tu léčbu definitivně ukončit, nebo do toho jít i s rizikem, že se to bude opakovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 19:28

Já jsem si s touto diagnózou taky „užila“ těhotenství… naštěstí játra to zvládla. Rozjela se mi teda štítná žláza a to trvá ještě i po porodu. Kapačky pomáhaly vždy jen na pár hodin.
Dle lékařky se to pravděpodobně bude opakovat při dalším těhotenství.
Děkuju za jedno vymodlené dítě a budu se pomalu smiřovat s tím, že další nebude. Nedokážu si představit, jak bych se v tomhle stavu starala o první dítě… pět měsíců mi bylo zle opravdu extrémně, to jsem se nebyla schopná postarat ani sama o sebe, pak se to o krapet zlepšilo a nakonec jsem rodila předčasně kvůli dalším komplikacím. Nikdo nedokázal říct, zda to má souvislosti nebo ne…

Chápu, že přemýšlíš o dalším těhotenství…já bych do toho už nešla, ještě když si musela podstoupit interupci…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat