Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Nam to dcera oznamovala sama a nijak ukorne jsem to nebrala. Takze bych úplně nebszirovala na tom, ze musite oba.
My jsme prostě zavolali naším, jestli jsou doma a že jim přijedeme něco říct. Normálně tam jezdím taky sama bez manžela. U nás to taky nikdo nečekal, protože ještě nemám dodělání VŠ, ale vzali to všichni dobře.
My to dáme dědovi k narozeninám. Třeba to bude první právník. U mojí matky je to horší. Čert ví jestli to vůbec postřehne.
Já jsem to mojí mámě řekla až jako jedné z posledních z naší rodiny, právě proto, že jsem měla obavy, co na to řekne no a byla jsem mile překvapena, jak ji to dojelo a teď se na vnouče moc těší. 🙂 Jinak máma taky hodně řeší vzdělání a kariéru. Sama ještě měla dítě ve 40 s druhým manželem, tak jsem z ni nikdy necítila, že by se nějak těšila na to, až bude babi. Oznamovala jsem sama a vlastně do poslední chvíle jsem nebyla rozhodnutá, jestli ji to řeknu, ale pak mě prokoukla a bylo hotovo. Byla jsem ve 4.měsíci. Držím palce, ať to dobře dopadne. Já jsem to brala tak, že maximálně se ode mě odvrátí a opak byl pravdou. Moc nás to sblížilo. 🌸
Já bych z toho asi nedělala kovbojku. O svém těhotenství jsem řekla první mamce a to sama, manžel u toho nebyl (v té době mamka řešila umírání své tety, tak jsem jí to řekla hodně brzy, chtěla jsem, aby trošku přišla i na jiné myšlenky). Taťkovi jsme to pak řekli až s malým odstupem. v obou případech to bylo tak jako nenásilně v podstatě mezi řečí ![]()
@Anonymní píše:
Ahojky
Chceme s přítelem oznámit těhotenství mé rodině, jde mi hlavně o moje rodiče.Rodiče přítele to už ví, oznámili jsme jim to o víkendu a jsou moc šťastní. Bohužel od mojí rodiny čekám negativní reakce, vzhledem k tomu, že nemám dodělanou VŠ (druhý ročník momentálně) a dál už v ní ani nechci pokračovat… Pro mojí rodinu je vzdělání nejdůležitější věc v životě a bohužel nikdy nechápali, že pro mě je to rodina, kterou chceme s přítelem brzy. Ještě dodám, že jsme dost dobře zajištění, máme své bydlení, svou práci, svatba proběhne za dva měsíce, takže v tomhle směru problém není.
Jak by jste těhotenství oznámili mým rodičům, kdyby jste byli v podobné situaci? Chtěla jsem je pozvat na večeři do restaurace, to vzhledem k situaci není možné. S rodiči se vídám převážně jen sama tak, že jedu k nim domů, na procházku atd… Přítele vidí jen občas, vzhledem k časové vytíženosti, jak přítele, tak mých rodičů. Samozřejmě chci, aby u toho přítel byl, tak nevím jak to udělat, aby jim to hned nebylo jasné a mohli jsme jim to oznámit v klidu a hezkým způsobem.
Snad jsem vše srozumitelně popsala, předem děkuji za milé reakce
Vůbec se toho neboj jestli má ráda tvého Pertnera, tak ho vem s sebou.
Věk už na dítě taky máš. Já bych si s tím vůbec hlavu nelámala. Jde vidět, že jsi holka šikovná a rozumná měli by na tebe být vaši pyšný! Hodně štěstí ![]()
@JOHNDENVER píše:
Z pohledu rodiče by mě asi nejvíc naštvalo to tahání za nos, pokud je pro tebe tak důležitá rodina a pospícháš s dítětem, měla jsi jít po maturitě do práce a ne začínat VŠ, která pro tebe není důležitá, jen jsi rodičům dala zbytečnou naději.
Z toho budou asi naštvaní.Jinak si myslím, že vnouče přijmou jako všichni prarodiče a nějaká „top vhodná“ situace to nezlepší, ani nezhorší (v nóbl restauraci by asi neudělali scénu)
Třeba budeš překvapená, kdo ví
Nemyslím si, že budou zklamaný. Píše, že vzdělání pro ni není tak důležité jako rodina, tak ji asi máma zná dobře a ví jak to má. Jestli na ni máti netlačila s VŠ..
Každopádně Zakladatelka je dospělá a je to její život, její věc. Mamka už svou roli splnila, že vychovala zodpovědnou holku, která má své zázemí, bude se vdávat před narozením mimča. Věřím, že bude mít velikou radost.
My jsme to oznámily rodině fotkou s fazolkou👶🏻 💟obě strany měli radost… A co se týče tvých rodičů.. No s vámi nezijou tak bych řekla že je to vaše věc.. Ale myslím si že jako každý rodiče budou mít radost prostě jim. To normálně řekni..
@Anonymní píše:
Ahojky
Chceme s přítelem oznámit těhotenství mé rodině, jde mi hlavně o moje rodiče.Rodiče přítele to už ví, oznámili jsme jim to o víkendu a jsou moc šťastní. Bohužel od mojí rodiny čekám negativní reakce, vzhledem k tomu, že nemám dodělanou VŠ (druhý ročník momentálně) a dál už v ní ani nechci pokračovat… Pro mojí rodinu je vzdělání nejdůležitější věc v životě a bohužel nikdy nechápali, že pro mě je to rodina, kterou chceme s přítelem brzy. Ještě dodám, že jsme dost dobře zajištění, máme své bydlení, svou práci, svatba proběhne za dva měsíce, takže v tomhle směru problém není.
Jak by jste těhotenství oznámili mým rodičům, kdyby jste byli v podobné situaci? Chtěla jsem je pozvat na večeři do restaurace, to vzhledem k situaci není možné. S rodiči se vídám převážně jen sama tak, že jedu k nim domů, na procházku atd… Přítele vidí jen občas, vzhledem k časové vytíženosti, jak přítele, tak mých rodičů. Samozřejmě chci, aby u toho přítel byl, tak nevím jak to udělat, aby jim to hned nebylo jasné a mohli jsme jim to oznámit v klidu a hezkým způsobem.
Snad jsem vše srozumitelně popsala, předem děkuji za milé reakce
Pozvi je k vám a oznam jim svatbu i dítě, pokud je svatba taky tajemsvi. Normálně, bez všech tanečků okolo.
Jako fajn..ale já teda chápu případné zklamání rodičů. Mám syna také ve druhém ročníku VŠ a nadšená z této situace bych opravdu nebyla. Jo, je dospělý, ale to na tu vysokou vůbec nemusel chodit. My jsme ho teda nenutili a ten promarněný čas a peníze by mi fakt jedno nebyli. Jo, je to její život, ale trochu pokory by to chtělo. Jinak, řekla bych to normálně. V takové situaci mi to na nějaké jásání a oslavu nepřijde.
Já jsem pro rodiče vyrobila Dárkový poukaz na vnoučátko a uvnitř fotka ultrazvuku a napsáno:
Výroba: tvoje jméno s partnerem
Kontrola kvality: tvůj lékař/ka
Datum odběru: měsíc porodu
Místo odběru: porodnice, kde budeš rodit
Moc se jim to líbilo.
Všem děkuji za reakce, s rodiči mám hezký vztah, tak se snad není čeho bát ![]()
@Paoloska Od 18 let pracuji, VŠ mi nikdo nenutil a vše ohledně VŠ si od začátku financuji sama (těch výdajů vzhledem k covidu bylo opravdu hodně málo i tak, v podstatě celou dobu jsem byla na distanční výuce) a určitě jsem na ni nešla jen tak, abych zavřela rodičům pusu, to určitě ne. Já vždy brala VŠ jako takové plus do budoucna, ale od začátku jsem byla přesvědčená, že kdykoliv toho budu chtít nechat z jakýchkoliv důvodu, tak to udělám. Rodiče jsem na to samozřejmě také hned před nástupem upozornila a dá se říct, že to respektují, ale je mi jasné, že doufali v něco jiného, jinak bych tento dotaz ani nepokládala
Nemyslím si, že tímto dám najevo rodičům, že bych k nim neměla pokoru, svět se tím taky nezboří ![]()
Nedělala jsem kolem toho nějaký divadlo. Přijela jsem k rodičům na víkend a po večeři jim řekla, že se za X měsíců můžou těšit na vnouče.
Zakladatelko, jsi v 2. rocniku, tedy uz na konci a chybi ti jen rok? Takze 2 roky uceni zahodis a budou ti uplne k nicemu a jednou ti to bude treba chybet…zkusila bych skolu dodelat, pripadne ted prerusit na rok a dodelat pak. Kazdopadne rodice to zvladnou tak jako tak, uvidis, jsou to prece rodice ![]()
Ahojky
Chceme s přítelem oznámit těhotenství mé rodině, jde mi hlavně o moje rodiče.
Rodiče přítele to už ví, oznámili jsme jim to o víkendu a jsou moc šťastní. Bohužel od mojí rodiny čekám negativní reakce, vzhledem k tomu, že nemám dodělanou VŠ (druhý ročník momentálně) a dál už v ní ani nechci pokračovat… Pro mojí rodinu je vzdělání nejdůležitější věc v životě a bohužel nikdy nechápali, že pro mě je to rodina, kterou chceme s přítelem brzy. Ještě dodám, že jsme dost dobře zajištění, máme své bydlení, svou práci, svatba proběhne za dva měsíce, takže v tomhle směru problém není.
Jak by jste těhotenství oznámili mým rodičům, kdyby jste byli v podobné situaci? Chtěla jsem je pozvat na večeři do restaurace, to vzhledem k situaci není možné. S rodiči se vídám převážně jen sama tak, že jedu k nim domů, na procházku atd… Přítele vidí jen občas, vzhledem k časové vytíženosti, jak přítele, tak mých rodičů. Samozřejmě chci, aby u toho přítel byl, tak nevím jak to udělat, aby jim to hned nebylo jasné a mohli jsme jim to oznámit v klidu a hezkým způsobem.
Snad jsem vše srozumitelně popsala, předem děkuji za milé reakce