Cena ultrazvuku

32
3.5.21 11:22

Cena ultrazvuku

Dobrý den,
chci se zeptat jestli případně kolik platíte za klasický ultrazvuk u gynekologa v těhotenství.
Chodím každý měsíc a vždy platím 300 Kč za ultrazvuk. Na svých stránkách mají ale uvedené toto:
Provedení více jak třetího ultrazvukového vyšetření v příslušném čtvrtletí 308 Kč
Provedení více jak sedmého ultrazvukového vyšetření v příslušném roce 308 Kč
Zajímalo by mě jestli tedy VZP opravdu nehradi obyčejný ultrazvuk a funguje to tak všude.
Platím od třetího měsíce pokaždé.
Samozřejmě není to vysoká částka ale zajímalo by mě jakto funguje jinde a proč mají na stránkách napsáno tohle. Samozřejmě žádný doklad doktor nedává.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
566
3.5.21 11:25

Jako oficiálně máte opravdu nárok jen na 3 ultrazvuky, ale jako běžná praxe mi to nepřijde.
Já chodím na utz pravidelně, dělá mi ho na každé kontrole a nikdy jsem nic neplatila vyjma screeningů nebo když jsem si vyžádala fotku. Aktuálně 33tt.
Chodím na gyndu v centru Brna do centra Dvořák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
3.5.21 11:32

Ahoj, to si muzes zkontrolovat ( https://www.vzp.cz/…ykazane-pece ) jestli nevykazuji ultz i na pojistovnu i te to nechaji platit. popripade nahlasit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
3.5.21 11:35

Neejednodusi je to pres aplikaci moje VZP. vetsina pojistoven uz tyto aplikace ma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
3.5.21 11:37
@Suelinda píše:
Jako oficiálně máte opravdu nárok jen na 3 ultrazvuky, ale jako běžná praxe mi to nepřijde.
Já chodím na utz pravidelně, dělá mi ho na každé kontrole a nikdy jsem nic neplatila vyjma screeningů nebo když jsem si vyžádala fotku. Aktuálně 33tt.
Chodím na gyndu v centru Brna do centra Dvořák.

Já jsem taky z Brna a taky 33tt. Právě mě za tu minutu kdy mi přejede po břichu přijde trošku nesmysl ale chápu že se dnes platí za vše. Akorát náhodou se známá dost divila když jsem o tom mluvila že neplatila za tyto malé ultrazvuky před dvěma lety tak jsem jen chtěla vědět jestli jsou nějaké změny.
Já chodím ke Sládkovi ve Slatině. Celkové mě to stalo tisíce ty návštěvy protože mi vždy doporučoval něco ale o to mi ani nejde to dítě je pro mě na prvním místě jen jsem se ptala jestli právě mě neocurava jak někteří doktoři bohužel umí. Děkuji každopádně za vaši zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
3.5.21 11:38

@Eva.asdfghjkl děkuji podívám se nato

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
3.5.21 11:43

Mne doktorka řekla, že v těhotenství mam nárok na 4 utz. Na začátku na potvrzeni a pak 3 screeningy. Ale v případě potíží na jakýkoliv další. Takže když bylo vše ok, udělala mi fakt jen tyto 4, vlastně jen 2, protože první a druhý screening byly na jiném pracovišti. Ale když byl problém, dělala mi utz klidne každých 14 dni. Pak samozřejmě byla možnost si ho kdykoliv zaplatit. A jak už to holky psaly, zkontroluj si vykázán péči u pojišťovny. Pokud nedostává žádný doklad, je možné, že to doktor nehlásí a pekne si od pacientek šetří na dovolenou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
3.5.21 11:50

Děkuji holky už jsem se tam registrovala přijde mi aktivační klíč do schránky tak jsem zvědavá co tam všechno bude.
Třeba to píše a zbytečně ho podezírám ale dobre tohle vědět i u jiných doktoru jestli někdo něco na vás naopak nepíše i když tam nechodite. Takže děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1440
3.5.21 12:08

Tohle je docela běžné. I můj gyndař mě varoval, že pojišťovny už prostě nechtějí proplácet ultrazvuky, zadarmo máš nárok na 3 + potvrzovací, plus samozřejmě kdyby byl nějaký problém.
Jinak si ale člověk všechno hradí. U nás je to kolem těch 200-300 za jeden utz, přesně nevím, já je neplatila ještě.
Jsou gynekologie, kde nabízí přímo nějaké výhodné těhotenské balíčky, které obsahují větší množství ultrazvuků, nějaké fotky atd. Většinou záleží na samotném doktorovi. Když chtějí, dokážou si to vykázat tak, aby jim to pojišťovna proplatila. Někteří ale prostě nechcou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
3.5.21 12:57

Také jsem 33tt. Na UTZ chodím pravidelně každý měsíc a neplatím nikdy za nic (ani za fotky). Platila jsem pouze screeningy na genetice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
3.5.21 13:11

Chodím na kontrolu každý měsíc, někdy se povedlo i 2× a vždy mi dělala ultrazvuk. Neplatila jsem ani jednou a to jsem taky u VZP. Jediná věc kterou platím jsou fotky, tam to je 100 Kč za kus :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2971
3.5.21 13:25

Platila jsem pouze první screaning na specializovaném pracovišti, jinak nic. Utz mi dělá doktor každou návštěvu. Většinou netrvá ani minutu, ale vždycky se koukne. Je to doktor přímo v nemocnici, žádná soukromá praxe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
3.5.21 13:25

Já teda už byla na ultrazvuku 3× a to jsem teprve 11 tt. Platím si ale jen obrázek. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
3.5.21 15:12

Platila jsem jen screeningy na jiném pracovišti. Doktorka mi dělá ultrazvuk skoro každou návštěvu a nikdy to zaplatit nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
3.5.21 18:40

Dává ti účtenku? 34. týden, ultrazvuk každý měsíc a platím jen 50,– za fotku (beru, že to má do kasičky, plus na ten papír a inkoust)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat