Očkování covid v těhotenství

24
3.5.21 07:59

očkování covid v těhotenství

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli se máte zkušenost nebo aspoň rady… pracuji v sociálních službách a tedka nám nabídli se naočkovat, jsem v druhém trimestru a přemýšlím, jestli se mám nechat očkovat nebo ne, přeci jenom když bude člověk očkovaný otevírají se mu dveře pro cestování atd.. za týden jdu k doktorovi, tak to s nímurčitě pořeším, jenom jestli někdo z vás nemá zkušenosti…děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14824
3.5.21 08:04

Ač jsem silně pro očkování, tak v těhotenství bych se očkovat nenechala. Podle mě ti to ani doktor nedoporučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
3.5.21 08:07

Určitě bych se očkovat nechat chtěla, ale zeptala bych se doktora, zdali je to ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17409
3.5.21 08:11

Zrovna jsem slyšela ve zprávách, že Rakousko spustí přednostní očkování žen těhotných déle než 13týdnů. Prý velmi riziková skupina :think: Mě osobně to překvapilo, když pro některé je i Paralen v těhotenství zlo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6070
3.5.21 08:14

V Izraeli prý těhotné očkují běžně. Ne, jako těhotná bych si nedala ani tetanovku, fakt ne, nic. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1982
3.5.21 08:18

V těhotenství bych se tedy očkovat rozhodně nenechala. A cestování? Lze i s testem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
3.5.21 08:27

Ač jsem zastáncem očkováni a sama naockovana jsem, v těhotenství bych se rozhodne naockovat nenenechala jakoukoliv vakcinou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
3.5.21 08:27

@nikola1515 v těhotenství ne, a už tu stejná diskuse je - snad ze soboty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1462
3.5.21 08:29

Tohle je strašně individuální. Pokud jsi naprosto zdravá a nepatříš mezi ty s vyšším rizikem (cukrovka, obezita atd.) tak bych do toho asi nešla. Po porodu s malým miminem stejně nebudeš nikam cestovat, takže není třeba spěchat. A když tak se můžeš nechat naočkovat později.
Pokud patříš mezi tu skupinu, co má vyšší rizika, tak je to na zvážení doktora, jestli je přínos očkování větší než rizika, která v těhotenství může způsobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76283
3.5.21 08:31

@nikola1515 Upřímně řečeno, k čemu ti bude ve vyšším stupni těhotenství možnost cestovat? Nebo pak s novošem? Plus tedy je předpoklad, že v řádu několika měsíců nebude problém tohle očkování získat, takže proč to hrotit v těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
3.5.21 08:53

Ja si myslim, ze samotne těhotenství je pro telo zatez a vakcinou mu nalozis o to vic. Navic nekdo ma po ockovani i teploty a dalsi vedlejsi priznaky… ale pokud ti to lekar schvali a jses s tim ok, tak je to samozrejme na tobe.. ale ja bych se bala a zbytecne stresovala 🙈.. navic jsou uz vubec nejake klinicke studie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3885
3.5.21 08:56

Očkovat bych se teď nenechala a v těhotenství už vůbec ne. A cestování? Teď budeš stejně cestovat mezi postýlkou a kuchyní :lol: a kdo ví, co bude třeba za rok :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8344
3.5.21 08:59

V těhotenství bych se nenechala očkovat žádnou vakcinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
3.5.21 08:59

V Izraeli ockuji bezne a me i gynekolog doporucil ze pokud bych mela prochazejici tetanovku okolo tehotenstvi, ze je dobry to doockovat ve tretim trimestru spolu s cernym kaslem a zaskrtem. Uz jsem to tu jednou psala, ale ockovani se pro tehotny pomalilinku presouva z totalni tabu do kdyz je to potreba (covid, ten cerny kasel) tak je to vlastne to nejlepsi co zena muze udelat.
Ale je asi dost na zreteli brat v potaz minuly ockovani, pokud po ockovani nemas reakce nebo jen zanedbatelny tak bych sla do toho, pokud Ti po ockovani reaguje imunita dost bourlive tak bych do toho nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28638
3.5.21 09:00

Ve Vídni ted o víkendu očkovali přednostně těhotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat