Odběr krve 16 tt

Anonymní
3.5.21 12:27

Odběr krve 16 tt

Zdravím… Prvotrimestrialni screening dopadl v pořádku. Minulý týden odběr krve v 16 tt. Dnes telefon že jedna hodnota je o malinko vyšší než by měla byt (nevím jaka) a tak ve čtvrtek tedy kontrolní ultrazvuk. Máte nějaká podobnou zkušenost? Jsem z toho docela nervní

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4435
3.5.21 12:45

Podobná zkušenost s “nevímjakou” vyšší hodnotou? To se těžko dopátráš. Nervozita je normální, ale musíš to prostě vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
3.5.21 12:48

To se jedná o tripple testy? Mně je doktorka nedoporučovala vůbec dělat, že často vychází zbytečně falešně pozitivní. Prvotrimestrální jsem měla v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20095
3.5.21 12:51

Dělali ti integrovaný screening, máš pečlivého lékaře. Sice nepíšeš jaká hodnota to byla, ale v tomto týdnu se v krvi dobře detekují rozštěpové vady, možná byla zvýšená tato hodnota a proto ti budou dělat i kontrolní ultrazvuk. S největší pravděpodobností je mimčo naprosto zdravý a lékař jen nechce nic zanedbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 12:54

@Janli nevím bohužel jaká to byla hodnota. Sestra pouze volala že mám trochu zvýšenou jednu hodnotu a tak že pro jistotu dr udělá ještě jeden ultrazvuk. Test z krve i ultrazvuk ve 12 tt dopadl v pořádku. Jsem z tohoto šílená… Do čtvrtka ještě daleko

• Citovat
  • Nahlásit
20095
3.5.21 12:59
@Anonymní píše:
@Janli nevím bohužel jaká to byla hodnota. Sestra pouze volala že mám trochu zvýšenou jednu hodnotu a tak že pro jistotu dr udělá ještě jeden ultrazvuk. Test z krve i ultrazvuk ve 12 tt dopadl v pořádku. Jsem z tohoto šílená… Do čtvrtka ještě daleko

Klid, dej si čokoládu a nestresuj. S největší pravděpodobností se vůbec nic neděje. To by těch odchylek muselo být víc… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 13:11

@Janli no snažím se, už kvůli synům.. První vše v pořádku u druhého riziko downa (nepotvrzeno pak u dalších dvou lékařů) a teď třetí dítko, snad vysněná holčička a tohle… Kluci teď spí, tak mám trochu na krajíčku…

• Citovat
  • Nahlásit
136
3.5.21 14:07

Já se divim, že někdo ještě ke tripple testům přistupuje. Pokud vyjde screening v pořádku, nerozumím, proč někdo dělá další testy.
Nestresuj se, vše bude ok 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20095
3.5.21 14:09
@Sabčaa13 píše:
Já se divim, že někdo ještě ke tripple testům přistupuje. Pokud vyjde screening v pořádku, nerozumím, proč někdo dělá další testy.
Nestresuj se, vše bude ok 🙂

Protože triple testy mají smysl. Jednak se dělají jako integrovaný screening v případě, že jsou po prvotrimestrálním screeningu nějaké pochybnosti a pak nejlépe zachycují rozštěpové vady. Lékaři se k nim opět vracejí a je to dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 19:48

@vedma007 mě je dr dělal sám od sebe. Chodím k soukromému. Nikdo se na nic neptal. Jediný co vím že testy 1.screening byli v pořádku

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 19:49

@Janli jenomže mě dr říkal že testy z prvního screeningu jsou v pořádku…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 16:33

Výsledky byli ovlivněni větší placentou, syn je v pořádku 🙂

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat