Hyperemesis gravidarum

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andulonka
Kecalka 239 příspěvků 27.03.14 20:47
vše vyzvracím

Dobrý večer milé maminky, vždy jste mi dobře poradily, tak i dnes se na Vás obracím. K věci. Jsem ve 13.tt a mám potíže s nadměrným zvracením. Neudržím v sobě jídlo ani tekutiny(stačí i malé množství). Trvá to už zhruba od 5.tt. V 7.tt jsem byla ambulantně na kapačkách, kvůli odvodnění a ve zprávě mám, že mám hyperemesis gravidarum s por. metabolismu. Už mám dole 7kg a pořád to klesá (tzn. mám 57 kg/166cm)…Jsem už celkem vyčerpaná, nemohu ležet, mám rok a půl staré dítko a torrecan nepomáhá…předev­čírem jsem volala gynekologovi, který mi řekl, že pokud v sobě udržím stravu a tekutiny aspon 20 min(což se občas poštěstí) je to ok a nemám jezdit do nemocnice…připadám si jak trapný simulant, ale už toho mám dost…HOLky, které jste měly podobný problém, co Vám pomáhalo a jak jste poznaly, že už to je za hranicí normy a jely jste do nemocnice? Děkuji za Vaše příspěvky :kytka:

Příspěvek upraven 27.03.14 v 21:08

Reklama

Reakce:

alsem
Extra třída :D 11527 příspěvků 27.03.14 20:53

Neprat, nemyt nadobi…fakt! toto mi delalo praci prostredky…

Lucink-a
Závislačka 4689 příspěvků 27.03.14 21:14

No mně teda pomohlo jen počkat, až to přejde :? Dobrá zpráva je, že většinou to po prvním trimestru odezní, takže při troše štěstí by ti brzy mělo být líp.
Taky jsem neudržela ani vodu, zvracela jsem 15krát denně a ležela jsem týden v nemocnici na kapačkách. To jsem do sebe opravdu nemohla dostat ani sousto. Taky jsem zhubla.

Do nemocnice jsem šla, když jsem neudržela vůbec nic a vůbec jsem nemohla jídlo ani cítit. Ale jakmile jsem měla na něco chuť a jedla jsem, tak i když jsem zvracela, už to bylo mnohem lepší.

Taky to teda bylo moje první těhotenství, takže jsem mohla ležet, jak jsem chtěla. No upřímně, dva měsíce jsem ani nic jinýho dělat nemohla. Bylo mi tak stašně zle, že jsem nebyla schopná prostě ničeho. Myslela jsem, že bude brzo po mně.

Andulonka
Kecalka 239 příspěvků 27.03.14 21:21

Já to takhle měla i u prvního právě, jen jsem asi něco v sobě udržela…ale zvracela jsem až do porodu, tak snad to teď bude jiné…ale máš pravdu, teď mám občas i na něco chuť, jen to jde hned ven…

yummy mummy
Nováček 2 příspěvky 27.03.14 23:12

Ahoj, napisu ti muj pribeh. Me dali tuto diagnosu pri prvnim tehotenstvi r2009. Kdyz mi to psali na neschopenku ani jsem nevedela co mi vubec je :D To bylo podle vypoctu tak v 5tt. Drzela jsem se jak se dalo, protoze se na me ze vsech stran hrnulo, ze je to jen ranni nevolnost a tu maji skoro vsechny zensky, a i s tim chodi do prace. Jenomze ja asi tak po dalsich dvou/trech tydnech nezvladala udelat vubec nic, tim myslim i vubec vylezt z postele, umyt se atd… Uz to se mnou bylo hodne zle. Jenomze ja nechtela vypadat jako simulant a tak jsem taky nevedela co s tim. Hlavne jsem to nemela s cim porovnat, protoze to bylo moje prvni tehotenstvi. Ve 12tt jsem mela konecne u/z a prisli mi na zamlkle tehotenstvi, s tim, ze plod se prestaval vyvijet v 6tt. Myslim si, ze jsem nebyla daleko od otravy krve, opravdu jsem si myslela, ze je to muj konec.
Jeste jedna dulezitost, toto se odehravalo v Anglii, takze do 2 dnu od u/z jsem se doplazila do letadla CR a z letiste rovnou do nemocnice, kde mi ihned udelali kyretaz. Jestli mas nejake pochybnosti nebo si nejsi jista, nech si dat okamzite ultrazvuk!! Me tato zkusenost odepsala na 3 mesice z prace a nakonec jsem stejne dala vypoved. (Mimo tema, pred 2 dny mi na u/z ve 12tt opet zjistili ZT v 8tt, tentokrat jsem objednana za tyden na vykon, snad to ve zdravi preziju).
Preju hodne zdravicka…

Andulonka
Kecalka 239 příspěvků 28.03.14 06:46

@yummy mummy uf, tak to máš za sebou smutný příběh. U mně miminko dle posledního uz prospívá dobře, jde fakt jen o mě…naštěstí

Marthalex
Kecalka 141 příspěvků 22.04.14 22:22

Všechna čtyři těhotenství jsem měla tuto diagnozu a vždycky mi nejvíc pomohla hospitalizace a kapačky. Torecan nezabírá, lépe mi fungovaly tablety Degan. Zlepšení bylo až kolem 16tého týdne, do té doby jsem ležela, domácnost v rozkladu:)

Rose 34
Nováček 4 příspěvky 02.02.16 17:07
není k žití..

Ahoj všem maminkám, kteří zažívají to co teď já! Je to pro mě náročné období jak psychicky tak fyzicky a nikdo v mém okolí mě nechápe, jelikož kamarádky, které byly těhotné, měly pouze nevolnosti, ale byly tzv. schopné jakžtakž fungovat. Já jsem momentálně v 10 tt a od 5 tt doslova umírám na posteli. Je to nepopsatelná bolest a buď jsem v posteli nebo na záchodě. Před týdnem jsem byla hospitalizovaná v nemocnici. Ta bolest byla nesnesitelná, nemohla jsem nic sníst ani pít, zvracela jsem už jen krev, nemohla jsem už ani chodit. Musím říct, že po infuzích a následné léčbě léky je mi o kapánek lépe, ale hrozně mě trápí, že nemůžu fungovat bez léků a dávám do miminka chemii, ale jinak bych asi opravdu umřela! Určitě mě spousta maminek odsoudí, ale kdo tuhle diagnozu nezažil tak opravdu nemůže pochopit.
Najdu tady maminku, která prožila nebo zažívá něco podobného?? :nevim:

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1050 příspěvků 02.02.16 17:19

Jako bys mi mluvila z duše. Když mi bylo 24, problila jsem se až k pátému měsíci a zhubly 12 kilo… O dva roky později jsem si to zopakovala. Teď čekáme 3 dítko (je mi 40), ale bylo to némlich to samé. Pohybovala jsem se pouze mezi postelí a umyvadlem či dřezem (zvracet do WC mi prostě nejde). Žaludek se mi zvedal uplně pořád a ze všeho, kolikrát jsem nestačila ani zpátky dojít do té postele. Kromě toho se mi vůbec nechtělo spát, takže to člověk nemohl ani zaspat a na všechno zapomenout. Zvracela jsem i v noci, z každého kýchnutí, hlubšího nadechnutí, nemohla jsem prát, mýt nádobí, vytírat, vysávat, nic… Domácnost naštěstí nebyla v totálním rozkladu, protože mi pomáhaly hodně moje téměř dospělé dcery plus manžel. Chytlo mě to v 6.týdnu a pustilo v 16. ze dne na den, i když ani teď nemůžu jíst všechno. Tentokrát jsem zhubla jen 8 kilo, a pomalu nabírám… Torecan jsem nebrala, protože v době, kdy mi bylo nejhůř, byl nějaký dlouhodobý výpadek v lékárnách. Dostala jsem Degan tablety, s nimi to bylo o fous lepší, ale zas jako vedlejší účinek byl děsný průjem. Tak si člověk asi nevybere :( Na zavodnění jsem v nemocnici taky byla, ale po návratu domů se všechno vrátilo do starých kolejí.

Držím moc palce, ay už to dlouho netrvalo a vydrželas… Vím, jaký je to vopruz a beznaděj… :hug:

Anonymní  02.02.16 17:33

@Rose 34 Ahoj, asi tě nepotěším, ale je to život a ty jsi se ptala, tak ti napíšu. Já to prožila v minulém těhotneství. Odsouzena okolím, jako hysterka a necita. Měla jsem přesně tuto diagnózu, skončila taktéž v nemocnici. Nevím jak to bylo u tebe, ale u mne to byly kapačky s torecanem a perfalganem + infuze na zavodnění. Tři dny po propuštění to bylo všechno zpět. Jen jsem spala a zvracela, vysílením nebyla schopna nic, ve světlých chvilkách hledala podporu, které se mi nedostalo. Nakonec mi chtěli dát na doma degan, ale já na něj měla alergickou reakci, Torecanové čípky jsem nebyla schopna zavést ani udržet, tudíž mi píchali torecan v injekcích. O dítě jsme přišli. Jsem znova těhotná, dva dny už zvracím jak amina, opět k tomu mám migrény a manžel je se mnou kupříkladu dnes doma na dovolené, zítra už musí do práce a já se bojím, aby se to nezhoršilo do stavu, jako v minulém těhotenství. Drž se a ať ti to dopadne lépe, než nám naposled.

Rose 34
Nováček 4 příspěvky 06.02.16 11:24

@Elephantka
Ahojky, děkuji za příspěvek a alespoň malou podporu. Je vidět, že v tom trápení nejsem sama :,( Jsi tedy statečná, že jsi šla do 3.dítěte, opravdu smekám. Už se cítíš líp? V kolikátém jsi týdnu?
Já jsem zase musela nasadit prášky a to 3× denně! Bylo to zase šílené…neustále zvracení krve…nepopsatelné bolesti…no stav jako na umření. Víš, z čeho mám strach? Aby bylo miminko v pořádku když jím ty prášky. Když jsi brala v minulém těhotenství Degan, bylo pak vše v pořádku??
Nemůžu jinak. Každý den se probudím do stejného hororu, ale díky těm práškům jsem alespoň schopná něco málo snít a nezvracím, ikdyž zle je mi pořád.
Drž(te) se a budu se těšit na další odpověď.
 Aneta

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1050 příspěvků 06.02.16 11:42

@Rose 34
Ahoh. Ja brala v minulych svou tehotenstvi Torecan. Az ted ve tretum ten Degan, protoze Torecan zrocna v lekarnach nebyl :(

Ted jsem ve 26 tydnu a uz nezvracim, ale vsechno jist nemuzu, treba jakykoliv peceny maso v troube by me obratilo naruby.

Co se pochopeni tyce, ja mam dve predcjozi deti z minuleho vztahu. Partner me tenkrat pidporil na 100%, ale jeho matka - to byla desna semetrika. Furt me posilala „na cerstvej vzduch“, ze se mi ulevi, a ja pritom byla rada, ze dolezu z koupelny do postele. Moji rodice mi byli velkou oporou, protoze moje mama takhle blila celych 9 mesicu a i na porodnim sale se pozvracela. Takze tata v tom byl s ni, tak vedel, o co jde.

Mimochodem, my jsme s brachou od sebe 10 let, protoze pote, co se narodil on, mama 3× potratila, proste to tim tlakem z bliti v sobe utrhla. A teprve pak jsem prisla na svet ja, ale to se mnou od 3. mesice musela v nemocnici lezet kvuli roztazenemu deloznimu hrdlu (aby zas nepotratila), a ja se stejne narodila o mesic driv…

Lidi, ktery si tim neprosli, tohle nikdy nepochopi. Jak muze byt cloveku tak hrozne spatne. Celej den a kazdej den…

My ted (s novym partnerem, teda uz davno manzelem) cekame chlapecka. Nic mu neni, je zdravej jak ripa… Taky jsem brala 3 tbl denne toho Deganu.

Neboj. Vsechno bude dobry… Zenska vydrzi vic nez kun. :hug: :hug: :hug:

Anonymní  05.03.16 09:00
@Anonymní píše:
@Rose 34 Ahoj, asi tě nepotěším, ale je to život a ty jsi se ptala, tak ti napíšu. Já to prožila v minulém těhotneství. Odsouzena okolím, jako hysterka a necita. Měla jsem přesně tuto diagnózu, skončila taktéž v nemocnici. Nevím jak to bylo u tebe, ale u mne to byly kapačky s torecanem a perfalganem + infuze na zavodnění. Tři dny po propuštění to bylo všechno zpět. Jen jsem spala a zvracela, vysílením nebyla schopna nic, ve světlých chvilkách hledala podporu, které se mi nedostalo. Nakonec mi chtěli dát na doma degan, ale já na něj měla alergickou reakci, Torecanové čípky jsem nebyla schopna zavést ani udržet, tudíž mi píchali torecan v injekcích. O dítě jsme přišli. Jsem znova těhotná, dva dny už zvracím jak amina, opět k tomu mám migrény a manžel je se mnou kupříkladu dnes doma na dovolené, zítra už musí do práce a já se bojím, aby se to nezhoršilo do stavu, jako v minulém těhotenství. Drž se a ať ti to dopadne lépe, než nám naposled.

Tak tady reaguju sama na sebe. Druhé těhotenství, obdobný průběh, do toho se mi z vyčerpání rozjela úzkostná panická porucha a já skončila hospitalizovaná na psychiatrii. Nakonec jsem vše ukončila interupcí a teď se trápím. Nešlo to vydržet, byla jsem jen kousek od toho, abych spáchala sebevraždu. Totálně vyčerpaný organismus z neustálého zvracení, do toho psychika v háji a já se rozhodla…teď mne to mrzí, ale stále vím, že bych to nezvládla. Vůbec nevím, co bude do budoucna. Čeká mne kontrola po interupci v pondělí a vážný rozhovor s doktorkou co a dál. Psychiatrička už mne léčí antidepresivy, doporučila dlouhodobé užívání s tím, že za pár měsíců se uvidí a gynekoložka k tomu musí taky říct nějaké resumé, protože mi to způsobují vyloženě hormony (den po přerušení těhotenství už mi bylo do skoku). Strašně se bojím, že se miminka nedočkáme a přitom ho tak moc chceme. Jenže tenhle stav mne mohl stát život. Moje gynekoložka se snaží seč může, psala žádanku na hospitalizaci, psala tam, že žádá dlouhodobou hospitalizaci do 12 tt, v nemocnici se tomu vysmáli, tři dny mi daly kapačky a poslali mne domů a druhý den už jsem opět zvracela a zvracela. Při poslední návštěvě jsem byla na dně a dali mi jen ambulantně kapačku a poslali mne domů, ani mne nechtěli hospitalizovat. Druhý den jsem šla po xté neprospané noci na interupci. Jsem asi kráva, ale manžel říká, že to chápe, že to jinak nešlo, nemohla jsem jíst, pít, jen jsem brečela, klepala se a přála si umřít.

Anonymní  16.03.16 15:09
těhotenské nevolnosti

Ahoj holky chci se zeptat jak dlouho jste uzivaly ten degan v tabletach??dekuji moc za odpoved…a bylo pak vse v poradku s miminkem?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama