Hyperstimulační syndrom OHSS

3092
2.10.20 17:04

Hyperstimulační syndrom OHSS

Ahoj všem,
vím, že diskuzí na tohle téma je tu milion, ale přesto bych se ráda zeptala.
Dnes jsem byla na punkci oocytů, odebráno 29 folikulů celkem. V tom tedy jen 5 zralých vajíček k oplození :roll:
Na sále jsem strávila asi kolem 15-20 minut než vše vypunktovali. Už po zavezení na pokoj jsem měla dost bolesti, hlavně ke konečníku, v podbřišku. Dostala jsem na vykapání Novalgin a trochu se ulevilo.
Už jsem doma, ale stále mě to hodně bolí. Břicho, u toho konečníku. Nebolí mě to vlastně jen vleže. Posazení masakr, zvednout se ze sedu hrozný. Chodím v předklonu téměř. Čůrání mám pocit, že snad chcípnu.
Je to moje 3. IVF, máme už jednu dceru. Ale je to 5 let zpátky, tenkrát jsem také měla OHSS, ale už si to moc nepamatuji.
Jsem zdravotník, porodní bába a něco mi říká, že tohle není úplně ok a UZ oči nemám, abych se podívala do břicha. Zároveň mám v sobě takový ten pocit zdravotníka, že nechci otravovat.
Z CARu mě propouštěli se všemi léky na hyperstimulák. Ale mě je fakt vcelku ouvej. Tak zvažuji zda tam jet zpátky, nebo ne.
Chodím na pracoviště, kde i pracuji (Apolinář), takže mě tam i doktoři znají a určitě mi pomůžou. Možná o to víc mám trochu zábrany a nechci prudit.
Tak bude fajn když se někdo podělíte o Vaší zkušenost s OHSS :-). Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2273
2.10.20 17:46

Ahoj, mně bylo asi stejně jako tobě. Manžel mě druhý den musel odnést na záchod. Bolest byla horší a horší, takže jsem zkončila na kapačkách. Strašně se mi ulevilo hned po té první kapačce.
Uvidíš jestli se to bude zlepšovat nebo ne a podle toho bych se zařídila :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.10.20 20:23

Mela jsem. Musi se vypit ca 4 litry vody denne a jist hodne bilkovin - v lekarne prodavaji prasek, ten se da zamichat do jogurtu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.20 20:53

Ahoj, taky bych zkusila vic pit.
Jinak tezko radit. Drzim palce at je brzy lip!

• Citovat
  • Nahlásit
2.10.20 21:22

Omlouvam se, ze jsem pred tim psala na rychlo. Take jsem mela folikulu ke tricitce. Me ale hned v CARu rekli, ze s nejvetsi pravdepodobnosti budu mít OHSS a rekli mi prave, ze mam mam vypit tak ctyri litry vody denne (musi se to proste prepit) a dostat do sebe co nejvice bilkovin (maso, jogurt apod.) a poradili mi prave taky ten prasek z lekarny, ale bohuzel si nevzpominam na jmeno. No doma jsem chodila v predklonu, myslela jsem, ze se zblaznim, ale “prepila” jsem to a po sesti dnech mi vlozili do delohy meho syna :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 07:58

Zakladatelko, jak si dopadla? Uz je lip?

• Citovat
  • Nahlásit
4210
26.11.20 20:44

Zensky taky pri OHSS byl u vas obrovsky problem lezet na boku? Za prve nemuzu dychat, zacnu kaslat a to bricho boli jak kdyby me nekdo bodal mraky nozema… huaaa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2273
26.11.20 21:56

@šmoulililinka mně se nejlíp leželo na zádech. Na bok jsem se vůbec otočit nemohla :oops:
Já měla pocit jako když mám v břiše zašitý kameny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4210
27.11.20 09:15

@kavenka tak jeden vajecnik 9 cm. Druhy 6. Pry se tak strasne spatne dycha protoze stlacuji okolni organy. Jak dlouho ti trvalo nez jsi byla ok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3092
27.11.20 09:52

@šmoulililinka OHSS odejde postupně s menstruaci :-) pokud tedy nejsi už po transferu. Jinak, vaječník 9 a 6 cm, to jsou pěkné hroudy, normálně je vaječník 2 cm, ale jde i o množství volné tekutiny v malé pánvi.
Jez hodně bílkovin, dobrý je přípravek Protifar, dát si 3× denně odměrku do pití/jogurtu. Bílkoviny pomáhají, aby se to dřív vše vstřebalo. Ale to ti určitě v CARu poradili také :-).
No a jak se všude píše pít strašně moc, že holky vypijí třeba i 5-6 litrů denně, tak to je zase extrém. Vypij prostě normálně 2-3 litry, co zvládneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4210
27.11.20 10:20

@fragollinna ja normalne piju malo takze je pro me skoro nereal i ty 3, ale snazit se budu.. pry snad v utery by mohlo byt lepe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3092
27.11.20 10:24

@šmoulililinka a kam jsi chodila do CARu. Pokud je ti takhle zle, tak nezvažovali odeslat tě k hospitalizaci? Kolik máš té volné tekutiny v břiše?
Já pracuji u Apolináře, jsem porodní bába a OHSS tam často hospitalizujeme. Mnohdy zbytečně, že mají jen trochu nadmuté břicho :roll: Ale pokud neupiješ, blbě se ti dýchá, tak bych radši někam do nemocnice zajela a uvidíš :nevim:
Jak čůráš? To co vypiješ bys řekla, že vyčůráš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4210
27.11.20 11:06

@fragollinna právě, že naštěstí volná tekutina není. Prý dýchám špatně jen skrz to, jak mě to vše stlačuje. Jo a hospitalizovaná jsem byla hned v den OPU, jela jsem na pohotovost protože jsem se nemohla hnout. V autě jsem cítila každej kamínek, strašný to bylo. Jenže oni tam neřešili vůbec kolik piju, nic… jen dávali analgetika. Byla jsem tam dvě noci a při vizitě jsem řekla, že chci domů. Pak jsem se dočetla ve zprávě, že nauzea žádná, problémy s močením nemá :D no sranda… vyblila jsem tam vše a dokonce když pro mě sestra šla, abych šla za dr pro zprávu, tak mě vyzvedávala na WC, kde jsem zrovna vyzvracela snídani… a tu noc jsme celou řešili se sestřičkou, že piju a nečůrám. Prostě zvláštní přístup… analgetika si můžu dávat i doma :) horší je to dýchání no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3092
27.11.20 11:11

@šmoulililinka to je tedy zvláštní přístup, kde jsi ležela?
U nás hyperstimulákům opravdu jedou infuze, samozřejmě analgetika v případě potřeby, mnohdy jim i punktujeme volnou tekutinu (když jí mají), dostávají bílkoviny, fraxiparine, odběry pravidelně, UZ, měřímě příjem výdej, obvod břicha atd. atd.
Jako ona to fakt není prča ten OHSS a to neznamená, že pokud jsi volnou tekutinu před pár dny neměla, že jí teď nemáš. I když to by snad na UZ poznali 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4210
27.11.20 11:18

@fragollinna Obilňák Brno… utz mi udělali při příjmu a pak jim stačilo, že krev je celkem ok :) no jak říkám, úplně jsem to nepochopila. Navíc fakt ta zpráva, úplně v rozporu s tím, co jsem říkala a jak mi bylo. V úterý mi dokonce bylo řečeno při vizitě, že se za mnou staví doktorka a celej den nikdo nedošel.

Dobře mi není, na boku kašlu, dusím se, ale je faktem, že ta bolest už není tak šílená, jako v to pondělí. Snad se to brzo upraví…

Neřešili ani to, že jsem nejedla, protože prostě to nešlo… stěžovala jsem si na to dýchání. No divný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat