Hyperstimulace při IVF

855
5.3.10 14:19

Hyperstimulák při IVF

Ahoj holky,
já sama mám 16měsíčního caparta po IVF, ale teďka potřebuju poradit ohledně kámošky.
Podstupuje své 1.IVF a zrovna dnes byla na OPU, kde jí odebrali 48vajíček, má silný OHSS, bolí jí celé břicho. No a oni jí v CAR řekli, že vzhledem k OHSS jí teďka ty vajíčka nezavedou, že je zatím nechají klubat, zítra jí zavolají, jak to s nima vypadá, ale nejpozději v pondělí je pak zamrazí a zavedou jí je až v příštím cyklu. Takže vlastně nebude mít ET, ale rovnou KET.
Já jsem teda takové problémy neměla, takže nevím, ale ohledně IVF jsem toho dost věděla a vím, že holkám s OHSS vždycky ve všech CARech říkali, že OHSS je pro otěhotnění dobré, takže i přes OHSS embrya zaváděli.
Tak já teďka nevím, změnilo se něco nebo je to jen jiný postup? Protože já si myslím, že ET je kvalitnější, než KET. Tedy, že ty embrya mají větší šanci se dál klubat a nemusejí podstupovat riziko zmražení a znovurozmražení.
Co myslíte???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JJ
935
5.3.10 15:19

Také jsem měla silný OHSS, doktor mě chtěl hospitalizovat, odmítla jsem to a dostávala jsem se z toho sama doma. Ihned po odběru vajíček jsem byla na kapačkách. Na ET jsem z důvodu OHSS nemohla, měla jsem příliš volné tekutiny v dutině břišní, pokud by emboušky zavedli a mimi by se uchytilo, stav by se prý jen zhoršil a šlo by již o život. Slabý OHSS snad pomáhá, ale pokud už je silný, není to žádná legrace. Měla jsem břicho jak v pátém měsíci a zle mi bylo hůř než po císaři. KET má sice nižší pravděpodobnost, ale i po něm se otěhotnět dá. U mě sice nezabral, ale určitě je tu dost holek, které mají po KET mimi. Kamarádce doporučuji hodně pít, min. čtyři až pět litrů vody bez bublinek a samozřejmě odpočívat. Držím palce, ať je z toho brzy venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3790
5.3.10 16:13

JJ .. zdravim :mavam:

ja teda nemam zkusenost s IVF, ani KET ani ET .. , ale s nejvyssim stadiem hyperstimulacniho syndromu. bylo mi presne jak popisuje JJ nahore .. nemohla jsem dychat, hybat se, bylo mi hur nez kdykoliv predtim. byla jsem 2 tydny v nemocnici na kapackach, tekutinu mi z bricha odebirali podobne jako pri amnio … zazitky nic moc.
ten stav se zhorsil po tom, co jsem otehotnela. nakonec jsem potratila a bylo to pro me vysvobozeni. moje dr. mi rekla, ze v takovemhle stavu bych pri tehu byla tak nejmene do 10.-12. tydne .. ale kdo vi .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10468
5.3.10 17:22

Ahoj, přesně jak píše JJ, těžký OHSS se po ET ještě zhorší. Já měla středně těžký a do transferu se dr. nechtělo. Nakonec jsem je ukecala a hořce litovala. Stav se strašně zhoršil a bylo jasný, že takhle se embryjka rozhodně uhnízdit nemůžou ..... Ať kamarádka vydrží doporučenou pauzu, KET má taky vysokou úspěšnost a hlavně tělo bude odpočaté a v pořádku. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
5.3.10 17:24

Holky díky za info, už jsem chytřejší. Jedno akorát nechápu. Kámoška měla na první kontrole normálně 13folikulů, ale dr. jí zvýšil dávky gonalu ze 100iu na 225iu a pak u OPU šok v počtu 48vajuch. Myslím, že v tomhle mají prsty i dr., ale na tom už teďka nesejde. Hlavně ať se pak KET podaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
14.4.15 20:10

Ahoj,
holky ted jdu na uz druhou stimulaci, predtim jsem mela lehkou hyperstimulaci a prave mi rekla doktorka at si dam pauzu a pak mi uz KET z mrazacku nevysli, a ted doufam a zkusim ukecat doktroku ze pri lehkem stimulu by mi mohli udelat ET

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama