Hypochormní anemie

Anonymní
20.5.13 15:19

Hypochormní anemie

Dobrý den, dřív jsem se léčila na Hypochormní anemii (vůbec jsem o tom nevěděla jen mi začli šíleně otejkat prsty na rukou v kloubu). Docházela jsem ambulantně k dr. V těhotenství jsem měla odběry krve pouze na začátku dr. říkal že jsou pod hranicí ale to že budem řešit před porodem. Ted jsem 29tt a jsem šíleně unavená jak po prášku na spaní, noc a půl dne jsem prospala a spala bych opět. Myslíte že je to nedostatkem železa? Nevím jestli si při Hypochormní anemii můžu vzít železo v tabletách jakékoliv nebo mam počkat na dr. až se bude dělat krev?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2401
20.5.13 15:24
@Anonymní píše:
Dobrý den, dřív jsem se léčila na Hypochormní anemii (vůbec jsem o tom nevěděla jen mi začli šíleně otejkat prsty na rukou v kloubu). Docházela jsem ambulantně k dr. V těhotenství jsem měla odběry krve pouze na začátku dr. říkal že jsou pod hranicí ale to že budem řešit před porodem. Ted jsem 29tt a jsem šíleně unavená jak po prášku na spaní, noc a půl dne jsem prospala a spala bych opět. Myslíte že je to nedostatkem železa? Nevím jestli si při Hypochormní anemii můžu vzít železo v tabletách jakékoliv nebo mam počkat na dr. až se bude dělat krev?

Ahoj, doktor podle me predpoklada, zes byla anemicka v dusledku silnejsiho menstruacniho krvaceni, coz ti ted odpada a teoreticky pokud to tak je mohla by ses do porodu uplne srovnat. Ale jestli se necejtis dobre vyzadej si laborator u praktika. Se samolecbou anemie bych byla opatrna. Nadbytek zeleza je pomerne nebezpecna vec. Zatim zkus treba potraviny bohaty na zelezo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.13 15:29

@Sepishka já ale menstruaci neměla pravidelnou vůbec a když už tak slabou, proto se divím že jsem otěhotněla ihned.

• Nahlásit
  • Citovat
2401
20.5.13 15:32
@Anonymní píše:
@Sepishka já ale menstruaci neměla pravidelnou vůbec a když už tak slabou, proto se divím že jsem otěhotněla ihned.

Aha a muzu se zeptat na hodnoty jestli je znas? A co bylo tedy pricinou tech nadmernych ztrat? Nebo jsi vegetarianka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2401
20.5.13 15:35

Ja jsem taky neustale chudokrevna, ale v tehotenstvi jsem se ukazkove srovnala. Ja na to trpim prave kvuli silnejsi periode a naposledy, kdyz jsem brala Fe tri mesice, tak jsem byla predavkovana ve finale :-) V tehotenstvi jsem brala nejaky ty tehotensky vitaminy a listovku prvni tri mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.13 15:52

@Sepishka já jím všechno kromě hovězího masa a vnitřností a zeleniny. tyhle hodnoty jsem měla na začátku těhu : erytrocyty 5,26, MCH barvivo ery 27,4. Předtím jsem měla ty výsledky strašný a od té doby mě žádný dr. nikam neposlal jen nasadili nějaký železo který se muselo kousat na lačno a to jsem si příšerně rozdrážila žaludek že jsem zvracela po všem co jsem snědla a i když jsem dýl nejedla. Tak mi ho zas vysadili kvůli problémům ze žaludkem.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.5.13 15:54

@Sepishka příčinu mi nikdo neřekl… jen že ty hodnoty jaké jsem měla mají lidi co se zdržují vysoko v horách :nevim: a já nikam necestuji

• Nahlásit
  • Citovat
2401
20.5.13 15:59

Pochopila jsem to spravne ze nejis hovezi, vnitrnosti i zeleninu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.13 16:22

@Sepishka ano, zeleninu (rajčata, cukete, lilek) ale špenát miluju

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie