Hypotéka a účet v bance

Anonymní
22.1.20 13:16

Hypotéka a účet v bance

Dobrý den. Refinancovali jsme s manželem hypotéku a teď jí máme u hypoteční banky. Ve smlouvě po nás chtěli abychom každý měli účet u ČSOB, na základě toho a dalších podmínek jsme dostali lepší úrokovou sazbu. Manžel u ČSOB účet má soukromej i firemní. Ale já si musela účet udělat také. Na 3 roky mám vedení účtu zdarma a pak ho budu mít zdarma pokud mi na účet přijde 10.000 měsíčně. Účet nevyuzivam, nemám ani kartu a na účet nechodí žádné peníze. Strhavani hypotéky je vedeno na manželovo účet a kdyby tam nebyli peníze, tak jako druhý účet je nastaven tento můj nový, kde není ani koruna. Trochu jsem nepochopila proč raději nechtěli svolení k inkasu na mém účtu u jiné banky, kam mi peníze chodí, ale to je jejich věc.

Mě jde teď o tohle : přijde hypoteční banka že tento účet, který jsem si musela založit, zruším? Za rok a půl vyprší doba vedení účtu zdarma a já svůj starý účet opravdu rušit kvůli ČSOB nechci. Mám tam i lepší podmínky než u ČSOB a měsíčně sem tam posílat peníze aby se mi na účtu který nepoužívám protocilo 10k se mi nechce. Takže sem si říkala že bych ho zrušila. Ale jde mi právě o to zda na to hb přijde nebo ne. Druhá možnost je pak taková že účet zruším a založím si hned nový a číslo toho účtu oznámí hb (podle smluvních podmínek máme jakoukoliv změnu hlásit). Ale zase. Jak se na to budou v ČSOB tvářit a zdali mi to umožní ????

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
834
22.1.20 13:25

To stím zrušením účtu neporadím, ale sama mám účet u ČSOB a hypotéku u Hypotéční banky. Takhle to mám už asi 7let. Dřív se muselo, kvůli lepšímu úroku, mít účet u ČSOB a posílat tam minimálně 15000,–Kč. Tenkrát jsem to nějak špatně pochopila, a tu částku několik měsíců neposílala. Následně jsem byla dopisem vyzvána k nápravě, jinak mi zvýší úrok. Holt teď každý měsíc šaškuju s penězi a přeposílám. Z toho mi vychází, že na všechno se přijde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
22.1.20 13:38

Podívej se do smlouvy, je možné že existenci Tvého účtu a minimálního obratu je podmíněna sleva hypo sazby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
22.1.20 13:41

Nadále vyuzivej svůj původní účet, když jsi s ním spokojená. Pokud pí tobě HB chtěla založit nový u ČSOB, když ho zrusis, poruší podmínku a zvýší vám úrok, n nebo něco. Bude to ve smlouvě. Prostě si udělej trvalak ať ti tam něco chodí a u ČSOB si udělej trvalak a posílej si to zpátky. Jde jim jen o obrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68504
22.1.20 13:44

Přijdou na to. A nemyslím si, že když účet zrušíš a založíš znovu, bude ho mít znovu zadarmo.
V současné době okamžitých plateb mi přijde nejjednodušší nastavit trvalý příkaz, jeden den do ČSOB 10 tis, druhý den zpátky a hotovo. Já takle trdlíkuji v RB se třema příkazama měsíčně, páč je to taktéž podmínkou bezplatného vedení. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat