Zrušený kontokorent a hypotéka

Anonymní
20.1.20 09:48

Zrušený kontokorent a hypotéka

Ahoj holky,

prosím o radu. Brzy budeme s manželem žádat o hypotéku. Měla jsem v minulosti kontokorent, už je zrušený. Myslíte, že to může hypotéku ohrozit a že tenhle dluh banka uvidí? Manželovi jsem o tom neřekla, on krom hypotéky žádné půjčky neuznává, přijde mu to odsuzují na blbosti a nechci, aby se o tom třeba dozvěděl u bankovního poradce..

Díky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.1.20 09:53

Samozřejmě, že vás proklepnou a zjistí to :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2913
20.1.20 10:04

Záleží jak je to dlouho, ale radši bych to manželovi normálně řekl, však je to dávno zrušený, tak co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12475
20.1.20 10:10

Pokud jsi ten kontokorent v pořádku platila, tak vám to spíš pomůže, protože za sebou budete mít nějakou pozitivní úvěrovou historii. Většina bank se dívá zpětně do registrů pět let a pokud tam není nějaký problém, tak se to opravdu veřejně neprobírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 10:33

@Janli Díky, Janli. A dá se ten záznam o tom, že ten kontokorent byl nějak vymazat? Splacený byl v pořádku, jde mi o tom, aby to tam vůbec vidět nebylo.

Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
505
20.1.20 10:35

Bankovní poradce to nejspíš neuvidí, ale jestli je od uzavření kontokorentu méně než 4 roky, uvidí to schvalovatel. Teoreticky by to nemusel hlásit dál. Proč by to dělal, pokud tam nenajde nějaké opravdu pozdní splácení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 10:39

@Vrtacka Pozdní ne. Jde mi právě o ten fakt. Manžel všechny drobné půjčky odsuzuje, což chápu, bylo by pak doma pořádně dusno a nerada bych mu to vůbec říkala, stejně už je to vyrovnané..

Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
20.1.20 10:40
@Anonymní píše:
@Janli Díky, Janli. A dá se ten záznam o tom, že ten kontokorent byl nějak vymazat? Splacený byl v pořádku, jde mi o tom, aby to tam vůbec vidět nebylo.Zakl.

Kontokorent není v podstatě půjčka, tak manželovi rekni, že si na to zapomněla, že tě k tomu premluvili v bance, jako takovou zálohu v případě nouze :jazyk:

Já měla zase kreditku, znova mě do ní tlačí poradkyně, ale já ji s diky odmítám ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12475
20.1.20 10:45

Jak dlouho to je od splacení? A máš ten kontokorent zrušený i smluvně nebo jsi ho jen doplatila? Já mám kontokorent na všech účtech, ale nevyužívám ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
20.1.20 10:46

Pletete se bankovní poradkyně vidí registry aspon u půjček projíždí se ARES a solus já jsem měl 3 úvěry na spotřebiče Všechny placený před termínem a dostal jsem nejnižší Mozny úrok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 11:09

@Janli Myslím, že tak 2 roky už to je zrušený, i smluvně. Chci se na to jít zeptat do mé banky.
Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
70079
20.1.20 11:10
@Anonymní píše:
@Vrtacka Pozdní ne. Jde mi právě o ten fakt. Manžel všechny drobné půjčky odsuzuje, což chápu, bylo by pak doma pořádně dusno a nerada bych mu to vůbec říkala, stejně už je to vyrovnané..Zakl.

A jak by se to jako manžel měl dozvědět? na druhou stranu, když máš nervy z takové pitomosti, tak nevím, zda je vhodné si společně brát hypotéku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 11:21

@j.a.n.i1 Myslím, aby to třeba před ním neprobíral bankovní poradce až půjdem žádat. Ohledně tohohle nervy mám. S manželem jsem šťastná, všechno klape, ale prostě nechci kvůli tomuhle doma pak dusno, na zbytečný půjčky má totální alergii a mrzelo by ho, že jsem mu to neřekla.

Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
1041
20.1.20 11:23
@Anonymní píše:
@Vrtacka Pozdní ne. Jde mi právě o ten fakt. Manžel všechny drobné půjčky odsuzuje, což chápu, bylo by pak doma pořádně dusno a nerada bych mu to vůbec říkala, stejně už je to vyrovnané..Zakl.

Tohle mi přijde na hlavu postavené. To jsi ho čerpala před nebo během manželství, že máš z toho takový strach? Mít strach z vlastního manžela mi přijde daleko větší problém, než někdy vyčerpat kontokorent.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 11:28

@NinaU. Manželé jsme ještě nebyli a ptám se na vaše zkušenosti, na to jak tohle funguje. Neřeším a nechci tady řešit svůj vztah.

Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama