Konec insolvence, důchod

66
14.1.20 12:38

Konec Insolvence, důchod

Zdravím, hledám někoho kdo měl insolvenci a skončila mu, nebo někoho kdo tomu rozumí.
Má máma v důchodu měla insolvenci 5let a nedávno ji to zkoncilo. Srážky ji prováděli z důchodu automaticky a nyní po usnesení a ukončení ji stále nechodi celá částka ikdyz je to ukončené.
Po telefonu s Ins. Správcem bylo zedelné že je vše v pořádku a že už žádné srážky nejsou třeba. Na důchodovém nám řekli že tam ta exekuce je stále a že se čeká na smazání z insolvenčního rejstříku, peníze jsou ji strhává y a zůstávají na OSSZ kdyby náhodou prý byly potřeba někam doplatit. Nemáte s tím někdo zkušenost? Jak dlouho to trvá než se to smaže nebo kam se obrátit, zavolat nebo něco(usnesení nebo tak něco) poslat? Peníze ji sice vrátí jak řekli ale zajímá mě kdy ji žádné srážky už probíhat nebudou, jak dlouho to trvá
Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2280
14.1.20 12:47

Jit na registr a zazadat o smazani… oblitat urady. Samo se asi nic v tomhle pripade neudela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
14.1.20 12:53
@Micaella22 píše:
Jit na registr a zazadat o smazani… oblitat urady. Samo se asi nic v tomhle pripade neudela.

To je mi jasný, proto žádám o rádu. Jak vidíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
14.1.20 12:55
@Micaella22 píše:

Doufám že pracujete někde na úřadě, protože přesně s takovou ženskou jako jste vy bych hrozně ráda něco vyrizovala. 8o :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 12:57

To mě taky zajímá jak probíhá konec insolvence.

• Nahlásit
  • Citovat
2891
14.1.20 13:56
@Anonymní píše:
To mě taky zajímá jak probíhá konec insolvence.
úspěšné nebo neúspěšné ins.?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 15:48
@Cenarius píše: úspěšné nebo neúspěšné ins.?

Uspesne.

• Nahlásit
  • Citovat
1494
24.1.20 18:28

Po ukončení insolvence bylo No nedávná nutné zažádat ins soud o osvobození od zbývajících pohledávek… Někdy to posílají s rozsudkem přímo. S tím pak zajít na důchodové a domáhat se okamžitého zastavení srážek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
24.1.20 21:12
@Ufinka87 píše:
Po ukončení insolvence bylo No nedávná nutné zažádat ins soud o osvobození od zbývajících pohledávek… Někdy to posílají s rozsudkem přímo. S tím pak zajít na důchodové a domáhat se okamžitého zastavení srážek…

Osvobození od zbývajících pohledávek bylo součástí usnesení.
Ještě mi bylo doporučený, vyjet výpis exekuci a následně jim odeslat žádost o zastavení ex. S usnesením o úspěšném oddlužení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1145
24.1.20 21:21

Sociálka by měla rozhodně ukončit strhávání po skončení řízení, obvykle na pokyn ins. správce, pokud tam tedy není exekuce na pohledávku, která se v insolvenci neuspokojuje (např. škody na zdraví). Zašla bych si na soud, aby vám na usnesení o skončení ins. řízení a osvobození od zbývajících pohledávek dluhů vyznačili právní moc a s tím bych zašla na sociálku. Plus ideálně ještě obeslat příslušného exekutora, aby exekuci zastavil, ale těm to obvykle trvá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1494
24.1.20 21:52

Žádost o zastavení exekuce je nutné zaslat přímo exekutorovi zároveň z rozsudkem ins soudu s osvobozením od pohledávek.. Na základě toho bude exekuce zastavena. Přijde vám vyrozumění od ex. S tímto pak na důchodové a musí zastavit srážky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama