Dlužník utekl za hranice

Anonymní
12.1.20 22:16

Dlužník utekl za hranice

Ahojte, mám problémy s dlužníkem. Bývalý nájemník nechal dluh 60 000 Kč + úroky, je to už cca 9 let. Exekutor exekuci zastavil pro nemajetnost. Advokát mě stál kolem 15 000… Nemám zpátky jedinou korunu. Byla jsem teď za jiným advokátem, který si za novou exekuci řekl o pár tisíc + že prý exekutor pro takhle starý dluh bude chtít zálohu. Co to má sakra bejt? 8o Tenhle stát mi ani nepomůže vymáhat moje prachy, je mi z toho fakt do breku.

Na poště výpis z exekucí, tak jich má 17. Jo a podle facebooku nejspíš bydlí ve Španělsku. Advokát mi rovnou řekl, že pokud budu chtít tam zkoušet exekuci, tak mě to bude stát pár desítek tisíc. Španělský advokát, překlady atd atd atd :,(

Napadá vás holky nějaké reálné řešení? Advokáti jsou nenažraní a exekutoři taky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12466
12.1.20 22:30

Jediný reálný řešení je ten dluh odepsat. Stejně z něj nic nedostaneš, jen tě to bude stát další peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6709
12.1.20 22:31

A jsi si jistá, že ve Španělsku má nějaký majetek, co by mu vůbec šel vzít? U nás na stavbě dělali Češi, co z ČR utekli před dluhy a myslím si, že jejich nejdražší majetek byl mobilní telefon… Teď hádám, ale pokud dlužník teoreticky jednou něco zdědí, tak na dědictví si jako první sáhne exekutor. tvá exekuce už by neplatila? Přiznám se, že úplně poprvé slyším, že se exekuce dá zastavit pro nemajetnost :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 22:36
@Anonymní píše:
Ahojte, mám problémy s dlužníkem. Bývalý nájemník nechal dluh 60 000 Kč + úroky, je to už cca 9 let. Exekutor exekuci zastavil pro nemajetnost. Advokát mě stál kolem 15 000… Nemám zpátky jedinou korunu. Byla jsem teď za jiným advokátem, který si za novou exekuci řekl o pár tisíc + že prý exekutor pro takhle starý dluh bude chtít zálohu. Co to má sakra bejt? 8o Tenhle stát mi ani nepomůže vymáhat moje prachy, je mi z toho fakt do breku.

Na poště výpis z exekucí, tak jich má 17. Jo a podle facebooku nejspíš bydlí ve Španělsku. Advokát mi rovnou řekl, že pokud budu chtít tam zkoušet exekuci, tak mě to bude stát pár desítek tisíc. Španělský advokát, překlady atd atd atd :,(

Napadá vás holky nějaké reálné řešení? Advokáti jsou nenažraní a exekutoři taky.

No napadá mě, jestli nemá v Čechách třeba rodiče, tak zatlačit na ně… Nebo si ho najít ve Španělsku osobně, udělat si hezkou dovolenou a jemu rozbít aspoň pusu a pokud má třeba auto, tak ho donutit na tebe přepsat…

Je mi to líto, ale obávám, že víc, než poučení pro příště z toho mít nebudeš, zbytečně bys do toho cpala peníze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
12.1.20 23:00

Odepsat. Brácha pronajímal byt, majitel chtěl smlouvu na firmu. Nezaplatil. Brácha na něj dal návrh k exekuci, řešil to advokát. Pronajímatel přehodil firmu na cizince s pobytem mimo EU a šlus. Vznikla mu větší škoda než tobě. A advokát si taky řekl za nemalý prachy, pořád to chtěl protahovat, že vlastníka najde a podobný žvásty. Parazit. Šlo mu jenom o dlouhodobý případ, aby mu tekly peníze. Všichni jsou stejní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 23:10

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23372
12.1.20 23:14

Mě takhle jeden nájemník dluží asi kilo… Ani nedoufam, že to někdy uvidíme :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26175
13.1.20 00:10
@Anonymní píše:

Napadá vás holky nějaké reálné řešení? Advokáti jsou nenažraní a exekutoři taky.

Odepiš to :nevim: to je ztracený boj.

Proto je potřeba nájemníky pečlivě vybírat a těm slušným ručičky libat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 01:33

Nemůžeš cekat, že advokát a exekutor budou pracovat zdarma, jakou odměnu jsi si domluvila s advokátem tolik platíš, exekutor má odměnu stanovenou vyhlaskou. To že není kde brát není jejich problém. Vymáhat 60tis ve Španělsku je nesmysl, jedině podat trestní oznámení, ale to bude promlčené. Pokud chceš dlužníkovi způsobit problém, tak podej insolvenční návrh, ale budeš opět nejspíš platit (zálohu na insolvenční řízení) a nejspíš nedostaneš nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
13.1.20 06:03

Odepsal bych to. Nez v tom zahuci jeste vic penez. Nema to smysl a brat to jako pouceni pro priste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
13.1.20 14:05

Jediné reálné řešení je přestat se tím zabývat. Při pronajímání je to docela častá lapálie, s kterou se musí počítat. Také jsem pronajímal a také pár měsíců prodělal. Pro takovou částku nemá smysl si kazit dobrou náladu. Člověk nenašel zdraví na hnoji. Nezvyšuj ztrátu placením advokátů. Když někde proděláš, vydělej jinde, viz Bony a klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 10:16

Moc díky všem za rady, asi to opravdu pustím z hlavy s těžkým srdcem :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.1.20 10:21
@uživatel2 píše:
Nemůžeš cekat, že advokát a exekutor budou pracovat zdarma, jakou odměnu jsi si domluvila s advokátem tolik platíš, exekutor má odměnu stanovenou vyhlaskou. To že není kde brát není jejich problém.

Ptala jsem se známého, který je podnikovým advokátem… Jo kdybych prý měla na stole balík pohledávek, tak se o mě advokáti a exekutoři přetrhnou a klidně ty exekuce povedou i 20 let a budou ochotně pracovat bez záloh a pro mě zadarmo. Ale pokud donesu jeden rozsudek, tak nejsem dost atraktivní. Taková privatizace práva :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
12466
15.1.20 11:33
@Anonymní píše:
Ptala jsem se známého, který je podnikovým advokátem… Jo kdybych prý měla na stole balík pohledávek, tak se o mě advokáti a exekutoři přetrhnou a klidně ty exekuce povedou i 20 let a budou ochotně pracovat bez záloh a pro mě zadarmo. Ale pokud donesu jeden rozsudek, tak nejsem dost atraktivní. Taková privatizace práva :pocitac:

Jaká privatizace práva? Ty skutečně čekáš, že bude někdo něco dělat zadarmo? Ty taky chodíš do práce a očekáváš za to plat a ten plat musí být úměrný námaze, kterou vynaložíš. Čekáš, že za tebe něco vyřeší stát? To snad ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 11:42

@Janli chtěla jsem se zeptat na něco podobného. Zakladatelka taky byt neprenechava k bydlení zdarma, už vidím jak reaguje na nájemníka, který si stěžuje na privatizaci nájemniho bydlení. A jasně že je rozdíl pokud má jednu pohledávku nebo balík, u balíku pohledávek je vysoce pravdepodobne, že advokát/exekutor dostane odměnu i bez zálohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama