Hypoteka - blbost nebo do toho jít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tejina
Kecalka 202 příspěvků 06.04.19 18:44
Hypoteka - blbost nebo do toho jít?

Mám velmi tíživou životní situaci a ráda bych se pohla z místa…nebudu to rozepisovat, nicméně je to už nesnesitelné - chci odejit od muze a odstěhovat se ze současného bytu pryč. Mam dvě děti (sedm let, v září půjdou do skoly), stále zaměstnání, plat cca 20 tisíc. Chci vlastní bydlení, ale v našem městě se prodávají slušné byty kolem dvou a půl milionu korun. Ani nevím, jestli bych hypotéku dostala, jsem ve fázi zjišťování, ale myslíte si, že je to blbost nebo řešení? Samoživitelka na dvě děti a hypotéku…nájmy se pohybují kolem 12 až 15 tisíc, tak vážně nevím, co je lepší :( díky za každý názor.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 51836 příspěvků 06.04.19 18:47
@Tejina píše:
Mám velmi tíživou životní situaci a ráda bych se pohla z místa…nebudu to rozepisovat, nicméně je to už nesnesitelné - chci odejit od muze a odstěhovat se ze současného bytu pryč. Mam dvě děti (sedm let, v září půjdou do skoly), stále zaměstnání, plat cca 20 tisíc. Chci vlastní bydlení, ale v našem městě se prodávají slušné byty kolem dvou a půl milionu korun. Ani nevím, jestli bych hypotéku dostala, jsem ve fázi zjišťování, ale myslíte si, že je to blbost nebo řešení? Samoživitelka na dvě děti a hypotéku…nájmy se pohybují kolem 12 až 15 tisíc, tak vážně nevím, co je lepší :( díky za každý názor.

Ani jedno nejspíš neutahnes. Takze buď zvýšit kvalifikaci, změnit místo nebo spolubydleni. Na hypo potřebuješ tak těch 700tis. Svých.

Tejina
Kecalka 202 příspěvků 06.04.19 18:50
@Lama Lama píše:
Ani jedno nejspíš neutahnes. Takze buď zvýšit kvalifikaci, změnit místo nebo spolubydleni. Na hypo potřebuješ tak těch 700tis. Svých.

Mám našetřeno cca 550 tisíc.

aknadar
Kecalka 331 příspěvků 06.04.19 18:51

nemáš nic nasetřeno? Nemůžeš jít na čas k rodičům? Najít si druhou práci a šetřit. Na hypotéku zatím určitě nedosáhneš, bohužel.

astoret
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 06.04.19 18:53

@Tejina to nemusí stačit, ještě bys měla mít na dan z nemovitosti, něco realitce a pozor na fixaci u hypoték, zda to utáhneš¨, i když se to zvedne měsíční splátka, pořádně to propočítej, na 2 a půl mil to podle mě není

Příspěvek upraven 06.04.19 v 18:54

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 06.04.19 18:54

Sla bych do sveho. Hypo i najem vyjdou na stejno. Staryho jeste oskubej o par set koliku, aby si na hypo mela nasetreno, najdi si lepsi praci, par tisic na vic jedine k dobru. K tomu budes mit jeste vyzivne… necim jak velky byt za tuhle zminenou cenu poridis. Myslim, ze 2kk by stacilo (spala bys v obyvaku). Treba by i stal min

astoret
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 06.04.19 18:56

@Micaella22 mít něco svého je hezké, ale bude sama, má 2 děti, co když se něco stane, co když děti budou nemocné, ona bude často s nimi doma, dají ji výpoved či sama bude dlouhodobě nemocná, co potom?? musí se koukat i do budoucnosti a tam není žádné záchranné lano, bohužel..

Tejina
Kecalka 202 příspěvků 06.04.19 18:56

Rodiče mě právě ze stávajícího bydlení vyhazují, je to jejich. Je to složitý :( nejhorší je, že v případě nájmu nedosáhnu ani na příspěvek na bydlení, jestliže se do příjmů počítají i alíky. Když jsem ti propocitavala na netu, přišla mi hypotéka „levnější“, ale asi to mate.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51836 příspěvků 06.04.19 18:58
@Tejina píše:
Mám našetřeno cca 550 tisíc.

No, tak když necháš 100 tis jako rezervu, padesát tis. Na vybaveni, rezerva, Že odhad nebude stejný jako kupní cena… A nevychází to ani na milion a pul

PetraJ
Kelišová 6892 příspěvků 06.04.19 19:00
@Tejina píše:
Rodiče mě právě ze stávajícího bydlení vyhazují, je to jejich. Je to složitý :( nejhorší je, že v případě nájmu nedosáhnu ani na příspěvek na bydlení, jestliže se do příjmů počítají i alíky. Když jsem ti propocitavala na netu, přišla mi hypotéka „levnější“, ale asi to mate.

Jenže k tý hypotéce připočítej i náklady na bydlení. Já mám svůj byt a stejně platím měsíčně 6 tisíc „nájem“.

Tejina
Kecalka 202 příspěvků 06.04.19 19:01
@PetraJ píše:
Jenže k tý hypotéce připočítej i náklady na bydlení. Já mám svůj byt a stejně platím měsíčně 6 tisíc „nájem“.

No jasne, to jsem počítala kolem 5 tisíc. Ach jo :(

AjaF
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 06.04.19 19:03

@Tejina vyhazují? Potřebují ho nebo proč?

Tejina
Kecalka 202 příspěvků 06.04.19 19:12

@AjaF něco takovýho. Je to fakt složitý, každopádně vztahy jsou teď fakt hrozný a bylo mi řečeno, že jsem žába na prameni, i když bych zůstala sama se dvěma dětma a bylo by nejlíp, kdybych odešla :zed:

AjaF
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 06.04.19 19:13

S Tvým platem je těžký jak nájem, tak hypotéka. Ale kdyby vyšla hypotéka, asi je lepší než nájem, ale chtělo by to nechat i nějakou rezervu, prostě kvůli hypotéce nevyčerpat všechny rezervy…

AjaF
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 06.04.19 19:14

@Tejina to je mi líto. To nechápu. Děti bych v průšvihu nenechala.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama