Hypotéka Modrá pyramida

Anonymní
10.4.17 11:29

hypotéka Modrá pyranida

Ahoj holky, promiňte anonymitu, ale víte jak…

Je tu někdo kdo pracuje pro Modrou pyramidu? a zároveň zpracovává hypotéku? Nehledám radu od bankovního, finančního poradce, protože tohle jsem už zkoušela, a nikdo přesně neví jaké jsou mechanizmy schvalování a prověřování.
Co vlastně potřebuju: Jsme 4 (děti 5 a 1.5 staré), manžel pracuje, smlouva na tří roky, v době kdy budeme žádat, cca září bude po zkušební době. Ja mám rodičák a pracuju na hlavní poměr, doba neurčitá. Teď mám ale problém s tím, že pracuji pro spolek, něco jako neziskovka, občanské sdružení. Mzda chodí na účet, výpis z banky mám, výplatnice taky. když jsem řekla účetní, že uvažujeme o hypotéce a budu potřebovat nějaké potvrzení, tak na mě vyhrkla, že zaměstnavatel za mě neodvádí socialní a zdravotní pojištění. Že to sice není můj problém, že ja jsem zaměstnaná, ale že se mi to nezapočte do důchodu,… Byla jsem v šoku, na rychlo sehnat praci novou kvuli hypo a ještě aby mi vyšli vstříc s časem kvůli dětem, asi nedám.

OTÁZKA JE: když budu žádat u Modré pyramidy, doložím výpis z účtu, pásky, potvrzení na jejich formuláři, zjistí banka nějak to že nemam zaplacené sociální? Mám strach, aby si banka neřekla, že je to nějaký podvod, že pracuju jen na oko a nám nehrozil kriminál. To asi nevysvětlím.

Víte někdo jaké jsou procesy u MP? Pracuje tam někdo? Prosím, moc děkuju, je to naše jediná zachrana, nájem nám končí v září, a už teď hledáme byt a Praha, 4 lidi, dvě děti je problém, nechceme 3+1, chceme 2kk, 2+1 a nikdo nás nechce s dětma, nedáme prostě 15.000 a víc za 3+1 když můžeme platit své, doufam.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

355
10.4.17 13:48

Tak myslím, že to, že zaměstnavatel nezaplatil zdravotní a sociální není Váš problém, dle mého se to na hypotéku nebude vztahovat.
Spíš bych trvala na tom, aby zaměstnavatel doplatil Vaše zdravotní a sociální, jde o Váš budoucí důchod. A taky by to po Vás mohli chtít jednou zaplatit, známé takhle přišla exekuce na plat za nezaplacené zdravotní plus samozřejmě šílené úroky z prodlení.. :/ Bohužel nebyla zrovna pořádná a pracovní smlouvy vyhodila, takže neměla jak dokázat, že byla zaměstnaná a že to byla chyba zaměstnavatele. Tohle bych si opravdu pohlídala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
10.4.17 14:46

@anonym: v Modré sice nepracuju a nikoho tam neznám, ale dost pochybuji, že by si ověřovali zdravotní a sociální. To se spíš dělá u OSVČ. Problém u schválení úvěru to nejspíš nebude, následně nejspíš taky ne. Ano, u některých neziskovek je dranda v tom, že tyhle věci neodvádí, ale je to nějak zákonně ošetřené. Detaily nevím.

V čím bych měl problém já: už jsem se tu hádal s mnoha lidmi a řeknu to zase: stavebko (v tomto případě se zástavou nemovitostí) nemá smysl v těchto částkách. Dle mého je to matení neznalých klientů, protože 99% z nich netuší, co vlastně dostanou. Za neznalost si ovšem notně připlatí. Když Vám v té Modré přišijí hypotéku KB, ještě nedopadnete tak špatně.

K nastudování:
http://www.stavebky.cz/…novaci-uver/
http://www.penize.cz/…ne-a-nepusti!-stavebni-sporitelny-brani-v-odchodu-za-levnejsim-uverem

I když s novým zákonem budou mít stavebky trochu omezený manévrovací prostor, i tak bych to nedělal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 07:54

V první řadě by chtělo vědět, jaký smluvní vztah v práci máte. A jestli tedy máte příjem, u kterého se zdravotní a sociální neodvádí a nebo je problém na straně zaměstnavatele.
Kolik vám v práci měsíčně platí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 15:19

@Vladimír Švorba mam klasicky pracovni pimer na hlavni pracovni pomer. Zadna brigada a tudis by mel odvadet. Nechci psat presnou castku mzdy ale je toslusna mzda na Prahu

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama