Hypotéka, nájem - co vybrat

Anonymní
7.12.20 12:16

Hypotéka, nájem - co vybrat

Prosím potřebuji nazor nekoho kdo byl v podobne situaci. Jsem vdana. S manzelem uz x let bydlime v najmu. Vzdycky jsem si cenila ty svobody, ze se muzu sebrat a jit bydlet do jinyho mesta a je to vlastne fajn. Posledni dva roky jsme resili stehovani do zahranici, ktere se diky covidu odsunulo na vedlejsi kolej a je to ve hvezdach. Ja uz mam bydleni v najmu dost. Planuji rodinu a chci zkratka sama rozhodnout, kam a co jak dam, jak si byt zaridim co vse tam bude..Coz ve vsech najemnich bytech bohuzel nejde. Ted resime, jak dal. Zda koupit byt, nejlepe v Praze, coz je zatim s otaznikem, dovolit si muzeme nejake 1 plus kk pred rekonstrukci, ale zustavam pozitivni. Argumenty proti hypo jsou, ze pokud budeme v zahranici, budeme muset hypo resit na dalku. Ja si ale myslim, ze byt muzeme pronajimat..Co myslite, jak v teto dobe postupovat? Prosim o anynomitu z duvodu citlivych udaju o financich.
Jinak tahounem v domacnosti je manzel, zatim ma dobre placenou praci, muj prijem je spise symbolicky..netusim, co na to banka, zda jim to nebude vadit.

Příspěvek upraven 07.12.20 v 12:24

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.12.20 12:22

My mame dum 30minut o Prahy, ktery jsme sami postavili. Pres vsechny tezkosti to byla nejlepsi vec co jsme mohli udelat, platime 8t hypo na necele 2mil, uz mame za sebou tedy 10 let placeni. Elektrika 3t a ostatni 2t. Takze za 13t mame novy velky dum. Za tyhle penize bych sehnala najem mozna 2kk v panelaku. I z pohledu investice by jsme dneska dostali skoro o 100%, nez nas to puvodne stalo. Najdete si financniho poradce a zacnete koukat po nemovitostech, protoze i to je na dlouho, dneskacneni paradoxne problem sehnat hypo, ale spis nemovitost.

• Citovat
  • Nahlásit
6848
7.12.20 12:26

V Praze kupovat 1+kk pred rekonstrukci na zalozeni rodiny? Jako vazne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 12:28
@Cenarius píše:
V Praze kupovat 1+kk pred rekonstrukci na zalozeni rodiny? Jako vazne?

psala jsem, ze tento typ nemovitosti si zatim muzeme dovolit, co jsem tak zbezne koukla. Ne, ze to chci.

• Citovat
  • Nahlásit
19069
7.12.20 12:33

Pokud si můžete dovolit jen krcálek a ještě zvažujete odchod do zahraničí, tak zůstaňte v nájmu. Ono to není - koupím nemovitost a jsem vysmátá. Je to starost a pronajímat byt na dálku, když nad tím nemáte kontrolu, je nesmysl. Stejně jako si pořizovat garsonku na založení rodiny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 12:33

Ne vsechny mlady rodiny si muzou dovolit mimco privitat v novym domecku :) Tolik mladych rodin zije i v 1plus1, s tim mimcem to zas tak problem neni, horsi je vitat nejaky navstevy pripadne druhyho sourozence :)
My dlouha leta bydleli v 1 plus 1, ale metrove to byl fakt obrovsky byt, mista tam bylo dost, zadnej kamrlik. Takze spise koukat na metry nez na dispozice. Ono kdyz obcas vidim ty novostavby 2pluskk, kde je kuchyn mala jako spizka a do loznice se vejde jen postel bez skrine, tak se mi chce brecet. A ceny minimalne 4mega (Praha). To uz treba horsi byt vzhledove, starsi, ale dispozicne lepe vyresenej,

• Citovat
  • Nahlásit
1004
7.12.20 12:34

Za mě určitě něco koupit. Ty c my nemovitosti asi lepší nebudou a to chcete celej život sypat peníze někomu jinému a pak se třepat že z důchodu nezaplatite nájem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2521
7.12.20 12:42
@Anonymní píše:
Ne vsechny mlady rodiny si muzou dovolit mimco privitat v novym domecku :) Tolik mladych rodin zije i v 1plus1, s tim mimcem to zas tak problem neni, horsi je vitat nejaky navstevy pripadne druhyho sourozence :)
My dlouha leta bydleli v 1 plus 1, ale metrove to byl fakt obrovsky byt, mista tam bylo dost, zadnej kamrlik. Takze spise koukat na metry nez na dispozice. Ono kdyz obcas vidim ty novostavby 2pluskk, kde je kuchyn mala jako spizka a do loznice se vejde jen postel bez skrine, tak se mi chce brecet. A ceny minimalne 4mega (Praha). To uz treba horsi byt vzhledove, starsi, ale dispozicne lepe vyresenej,

jo, ale nikdo nežije a nebude žít s rodinkou v 1kk dlouhodobě. v nájmu žijí, miminko tam přivedou, ale usilovně přemýšlí kam se odstěhují a šetří. A koukej, starší byt v Praze na sídlišti za 4 mega není, je i levnejší. Na novostavbu si určitě nemysli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7197
7.12.20 12:48

Ahoj,
no čistě pro výpočet, co je výhodnější se dá říct, že pokud nájemné činí méně než 5% hodnoty nemovitosti, vyplatí se mít ji pronajatou.
Vzhledem k Vašim plánům a vzhledem k tomu, jak se v Praze pohybují ceny mi ve Vašem případě to bydlení v nájmu smysl dává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3034
7.12.20 12:51
@Niemeyer píše:
jo, ale nikdo nežije a nebude žít s rodinkou v 1kk dlouhodobě. v nájmu žijí, miminko tam přivedou, ale usilovně přemýšlí kam se odstěhují a šetří. A koukej, starší byt v Praze na sídlišti za 4 mega není, je i levnejší. Na novostavbu si určitě nemysli.

Starší větší byt pro rodinu v Praze na sídlišti stojí víc než 4 mil. Za méně opravdu ne. 4 mil stojí 2kk 40m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3095
7.12.20 12:53

Základní otázka zní : odjíždíte do zahraničí a budete řešit bydlení tam, nebo budete bydlet tady a chystáte se založit rodinu :nevim:?
Já to četla dvakrát a pořád mi to není jasný :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1778
7.12.20 12:57

A kolik mate na akontaci? A kolik vam potom zbyde rezerva? Z ceho zaplatite rekonstrukci? V dnesni dobe sly najmy trochu dolu, ceny na koupi ne..chcete se stehovat…za me, je blbost neco kupovat, jeste maly byt vhodny k rekonstrukci, ten se bude tezko pronajimat, nebo jen za nizkou cenu..najem neni, ze tam nekdo jde a mesicne ti chodej prachy..muze ti neplatit, volat kazdy tyden, ze se objevila plisen, ze se rozbil bojler/kotel, ze netesni sprcha atd atd…a co pak s tim mate v planu? Joo, da se s miminkem v 1kk, my tak bydlime, ale da se to tak do 3let max podle me, kdyz neni zbyti…a je to dost omezujici…bohuzel, dnes si nemuze kazdy dovolit sve bydleni a chce to hodne zvazit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581

No 1kk bych nekupovala, pokud chcete rodinu, tak je to k ničemu. Takze bud zustat v najmu, nebo koupit byt vetsi, aspon 2+1 (v mensim si to s ditetem neumim predstavit). Musite nutne kupovat neco v Praze? Nebudou ceny nekde na okraji lepsi? Nebo uplne mimo Prahu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15495
@Anonymní píše:

Ne, brát si hypo na byt 1kk je podle mě totální nesmysl (pokud to není vyloženě investice do nemovisti, kterou chci zároveň plně pronajímat). Pokud cestujete, pracujete v zahraničí atd., pak je stopro lepší být v nějakém pěkném nájmu, rozhodně alepoň 2 pokoje. A proč to má být zrovna Praha?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 12:58
@Berry77 píše:
Základní otázka zní : odjíždíte do zahraničí a budete řešit bydlení tam, nebo budete bydlet tady a chystáte se založit rodinu :nevim:?
Já to četla dvakrát a pořád mi to není jasný :think:

Zahraničí ted kvuli koronaviru padlo, nikdo nevi, jak to bude. Nicmene ta moznost, ze jednou se tam kvuli praci odstehujeme tady porad je.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat