Ideální uklízečka :-)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9223
27.10.21 13:48

Ideální uklízečka :-)

Ahoj holky, prosím poraďte co vše by podle vás měla splňovat ideální uklízečka se kterou budete rády spolupracovat.
Je mi jasná taková ta klasika jako prach, vyluxovat, vytřít, umejt koupelnu a wc, nádobí, ale co dál? Stlaní? Praní? Žehlení (a u toho u vás, nebo že si to odveze k sobě a další den zase doveze? )? Mytí lednice? Vymývání skříní? Vynášení odpadků? Skládání prádla?
Myslíte, že je lepší, když bude používat vaše prostředky, koště a podobně nebo když si bude vozit svoje?

Předem všem děkuji za informace a názory :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26211
27.10.21 14:00

No já bych třeba nechtěla, aby mi někdo stlal postel nebo hrabal ve skříních. Když už, tak bych ocenila ten prach, hlavně taková ta místa co běžně každý den neprolezam (nahoře na nábytku, parapety, rámy oken, lustry…), Vysát, vytřít, umýt koupelnu. Žehlit nežehlíme a aby mi někdo pral špinavé oblečení nebo sahal třeba na spodní prádlo by mi taky nebylo příjemné. Lednice ok, pokud by pak bylo naskládáno vše jako předtím a nehledala sem pak každou surovinu v jiném šuplíku :D odpadky bych ocenila dost, třeba hlavně kdyby mi někdo občas vynesl i třeba papíry nebo plasty :mrgreen: taky mytí oken by se hodilo. Na prostředkach a náčiní bych trvala na svém, protože bych nechtěla aby mi někdo doma zametal smetáčkem nebo utiral hadrem, který třeba použije v jiných domácnostech. Stejně tak mycí prostředky, když má půlka rodiny alergie a kožní problémy, tak nechci brát třeba vše savem nebo ničit podlahu/nábytek nějakými levnými univerzalnimi prostredky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3375
27.10.21 14:01
@kocunka píše:
Ahoj holky, prosím poraďte co vše by podle vás měla splňovat ideální uklízečka se kterou budete rády spolupracovat.
Je mi jasná taková ta klasika jako prach, vyluxovat, vytřít, umejt koupelnu a wc, nádobí, ale co dál? Stlaní? Praní? Žehlení (a u toho u vás, nebo že si to odveze k sobě a další den zase doveze? )? Mytí lednice? Vymývání skříní? Vynášení odpadků? Skládání prádla?
Myslíte, že je lepší, když bude používat vaše prostředky, koště a podobně nebo když si bude vozit svoje?Předem všem děkuji za informace a názory :kytka:

Mam pani na uklid, pouziva nase prostredky (vzdy si dopredu rekne, kdyz neco dochazi a ja to do pristiho tydne dokoupim) a vysavac a tak, jedine, co si nosi, jsou svoje rukavice. Povleceni nam neprevlika a nezehli, odpadky vynese v ramci uklidu kuchyne. V podstate dela kazdy tyden tu klasiku plus navic na co ji vyjde cas - ma takovy system, vim, ze nedela vsechno kazdy tyden (treba troubu nebo kachlicky nad vanou), ale vypada to u nas v podstate vsechno stale ciste. Kdyz potrebuju neco vetsiho navic (lednici napr.), tak se s ni domluvim, jestli by nemohla pristi tyden zustat o neco dele. Ma svuj klic, chodi, kdyz jsem v praci, penize ji nechavam na stole. Vzdy mi vyjde vstric, nevymenila bych ji, mame pratelske vztahy vcetne darecku na Vanoce a tak. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
27.10.21 14:10

U me dela co je treba, bezny uklid je vyluxovat, vytrit, uklidit koupelnu a wc, ale fakt uklidit, vycistit spary a tak. Mame 3 koupelny, jedna velika, takze to da dost zabrat. Jinak utrit prach. Prevlekat postele netreba, uklizet satni skrin tez ne, to si delam sama. Ale ted jsem ji rekla, jestli nemuze zustat dele, potrebuji uklidit kuchyn, supliky a tak. Tohle navic je vzdy na domluve, stejne jako umyt okna.

Prostredky a vysavac pouziva nase, ja se ji vzdy zeptam, zda je s tim oka, zds nehce neco jineho, s cim ma treba zkusenost. Kdyz neco dochazi necha mi vzkaz a ja to dokoupim, nebo to koupi ona a ja ji to proplatim, vzdy se domluvime.

Jinak musi byt na ni spoleh a nesmi to flinkat, nesnasim, kdyz zaolatim za uklid a pak vidim usmudlanou sprchu, cmouhy na zrcadle nebo v rohu smitka..oroste chci fajt peclive uklidit nestiham a platim za to.

Příspěvek upraven 27.10.21 v 14:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27538
27.10.21 14:11

Musí chodit včas a být spolehlivá. Ideálni by bylo: Kdyby když vidí, že dochází papír na záchodě, aby ho doplnila. Když je plný koš po úklidu vynesla. Když vidí upatlané okno, tak ho umyje aniž bych to musela říkat. Ustlat je samozřejmost, nám i každý týden převléká postele. Všeobecné aby si všímala i věcí kolem a ne jen jako robot umyla to co má.
Mám paní už skoro 3 roky, bohužel to navíc ona nevidí. :mrgreen: dřív jsme měla. jednu, co když viděla prádlo, že dojela pračka tak ho pověsila, dala klidně prát další když jsme měli.
Jo a aby nemyla jedním hadrem půl domácnosti, jako třeba tím samým co záchod pak umyla obývák :lol:

Ale to poznáš sama po dohodě, každý si to představuje trošku jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1802
27.10.21 14:17

Ideální uklízečka? Přijde, uklidí, odejde a nevím o ní. Platba trvalým příkazem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1802
27.10.21 14:22

Trochu vážněji, používat moje prostředky a pomucky, když něco bude docházet řekne si. Bude uklízet spíš to, co mě nebaví, třeba prach na skříních, linku z vrchu, kachličky na WC a v koupelně, prach na knížkách, prát a věšet závěsy a záclony, luxovat gauč, mýt okna, mýt kuchyňskou linku zevnitř…prostě věci nad rámec běžného úklidu, který zvládám sama. Takové ty otravné uklízeči práce, na které člověk není zvyklý, protože je nedělá denně. Koš si vynesu sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10828
27.10.21 14:25
@kocunka píše:
Myslíte, že je lepší, když bude používat vaše prostředky, koště a podobně nebo když si bude vozit svoje?Předem všem děkuji za informace a názory :kytka:

No ideálně tak 18-40 věk. Štíhlá postava a „uklízení“ nahoře bez. A aby umela dobře ruční práce. Aby umela zvládnout olej a nebála se klacků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
27.10.21 14:26

A můžu se zeptat, na jaké sazbě jste domluveni? Necháváte ji samotnou doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9223
27.10.21 14:30
@Cenarius píše:
No ideálně tak 18-40 věk. Štíhlá postava a „uklízení“ nahoře bez. A aby umela dobře ruční práce. Aby umela zvládnout olej a nebála se klacků.

myslím, že po odkojení třech dětí by u mně to „nahoře bez“ nebylo oceněno :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27538
27.10.21 14:31
@Daisy86 píše:
A můžu se zeptat, na jaké sazbě jste domluveni? Necháváte ji samotnou doma?

Na první neodpovim, nežijí v ČR. Ale to druhé, my jsme bohužel teď pořád doma, ale jinak ji pustím a buď si jdu něco dělat nebo někam odejdu s dětma. Ona pak zabouchne. Ale mám ji dlouho a věřím jí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9223
27.10.21 14:31

Jinak samozřejmě všem moc děkuji za názory a budu vděčná za každý další…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
27.10.21 14:38

Klic nema, odemknu ji na dalku, kdyz prijde. Je tam, kdyz my jsme v praci. Davam ji 200/hod a chodi 1× 14 dni na 6 hod. Kdyz je treba neco specl, domluvime se i mimo a prijde treba driv apod..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2715
27.10.21 14:38

V prvé řadě spolehlivost, ať se nemusím bát ji nechat samotnou doma. A pak bych nejvíc ocenila klasický úklid. Hračky do polic a krabic, pastelky do stojanu, odpadky do koše, nádobí do myčky, prádlo do pračky, ze susaku poskládat, tašky do bedny na tašky…prostě uklidit. Kdyby zbyl čas, může i vytrit a vysat, ale to klidně pak udělám sama, když už půjde vidět podlaha :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
27.10.21 14:44
@Midaku píše:
V prvé řadě spolehlivost, ať se nemusím bát ji nechat samotnou doma. A pak bych nejvíc ocenila klasický úklid. Hračky do polic a krabic, pastelky do stojanu, odpadky do koše, nádobí do myčky, prádlo do pračky, ze susaku poskládat, tašky do bedny na tašky…prostě uklidit. Kdyby zbyl čas, může i vytrit a vysat, ale to klidně pak udělám sama, když už půjde vidět podlaha :mrgreen:

Jak se ty priority s detmi meni :lol: je fakt, kdyz byla dcera mladsi, tohle bych ocenila taky, zvlast ty hracky nejak smysluplne poskladat, ja to vzdy hodila na hromadu, ba druhou stranu, to by k nam musela denne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat