Pronájem - vrácení kauce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 19:19

Pronájem vracení kauce

Dobrý den holky, potřebuji radu
Mám smlouvu na 3 měsíce zkušební ale našla jsem si lepší větší být a psala jsme majitelce ze chci ukončit smlouvu nebyl problém a napsala mi ze na konci měsíce to vyresime v pátek jsem ji tedy psala kdy tedy se můžeme sejít do pondělí nebyla schopna odepsat tak jsem ji volala a zvedla mi to a zacela se vymlouvat ze ještě má přítele v práci má malé dítě a he neví kdy ze mi napíše tak jsem pockala do dneska kdy jsem ji volala 2 x a nic tak jsem si pujcila mobil od kamosky a ten mi samodrejmne zvedla a opakovala to co včera.
Nevím si teď rady zda mi tu kauci chce vůbec vrátit myslela jsem si ze ji v pohodě predam klice a ona mi zpět kauci a bude vše v pohodě místo toho samé výmluvy.
Nějaká rada? Co dělat dal

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3743
26.10.21 19:26

Tak stejně máš v nájemní smlouvě nějakou výpovědní dobu ne? Tak na to asi nechvátá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 19:30

@kavenka jo ty 3 měsíce což už je ten poslední týden

• Citovat
  • Nahlásit
3743
26.10.21 19:34
@Anonymní píše:
@kavenka jo ty 3 měsíce což už je ten poslední týden

Aha. Já bych jí tedy tu výpověď poslala i písemně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23495
26.10.21 20:13

Kauci ti bude vracet až po vyůčtování energií, takže to fakt nebude ve chvíli, kdy jí předáš byt, ale třeba až za dva měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1551
26.10.21 22:29

Já měla chce smlouvě, že polovina kauce bude vrácena do 10 dní od předání klíčů, po zúčtování elektřiny, plynu.
Zbytek kauce až po vyúčtování družstva což se předkládá vždy 1× za následující rok s vyúčtování k vody, tepla, osvětlením společných prostor atd..
Takže ono to není hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.10.21 23:11

Napsala bych výpověď z nájmu, nechala doručit poštou, uschovala si potvrzení z pošty. Zákon ukládá, že "ukončení nájmu musí být písemnou formou, jinak je neplatné. Více třeba zde: https://www.euro.cz/…vzor-1414673

Takže když vidím, jak se pronajímatelka kroutí, na žádnou domluvu bych se nespoléhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23495
27.10.21 07:17
@Kočka nedomácí píše:
Napsala bych výpověď z nájmu, nechala doručit poštou, uschovala si potvrzení z pošty. Zákon ukládá, že "ukončení nájmu musí být písemnou formou, jinak je neplatné. Více třeba zde: https://www.euro.cz/…vzor-1414673Takže když vidím, jak se pronajímatelka kroutí, na žádnou domluvu bych se nespoléhala.

Má smlouvu na sobu určitou, takže písemnou výpověď nepotřebuje. Pokud ji pošle teď, začne běžet nová výpovědní lhůta a úplně zbytečně, protože zakladatelka je na konci smluvního období a chce odejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat