Ideální věk pro vstup do MŠ

Anonymní
9.4.21 20:06

Ideální věk pro vstup do MŠ

Zdravím Vás maminky,
mám syna, kterému budou v září 3 roky, ještě budu doma dva roky s mladším sourozencem. Váhám, zda dát staršího do školky teď, nebo až za rok. Momentálně jsme ve fázi, kdy ví, že tam bude bez nás a říká, že do školky nechce. Jaké máte zkušenosti se vstupem do školky u 4 letých dětí, bylo znát, že jsou pro vstup zralejší? Děkuji za Vaše postřehy a názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63715
9.4.21 20:11

Každé dítě je jiné. Starší nastoupil ve 4 letech a nesl to špatně, mladší ve 2 letech, je srpnový navíc, školku miloval od prvního dne :think: pokud nemusí a nechce, nechala bych ho doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
9.4.21 20:11

Asi je to individualní, každé dítě je zralé v jinou dobu.Muj syn nastoupil do mš už ve 2,5letech a byl moc spokojený, miluje děti a se mnou už se doma nudil. Mě přijde ideál od tech 3let, ve 4uz mi to prijde pozde, doma s mladsim se toho moc nenauci.Ale to je muj nazor :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76310
9.4.21 20:13
@martina.se píše:
Každé dítě je jiné. Starší nastoupil ve 4 letech a nesl to špatně, mladší ve 2 letech, je srpnový navíc, školku miloval od prvního dne :think: pokud nemusí a nechce, nechala bych ho doma

Naprosty souhlas, moji sly taky ve 2 letech a byly spokojeni, ale nechodily a nechtely chodit kazdy den, vyhobovaly jim cca 2 dny v tydnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21230
9.4.21 20:16

Starší dite slo ve dvou a pul letech a cca od dvou let uz vyhledávalo kolektiv a deti. Mladsi slo ve trech letech.

Naopak hodne mam v okoli deti, co ve trech letech nesly a ve ctyrech to zvykani bylo daleko horsi…

Nevim, ale kolektiv deti je pro triletaka lepsi nez mama s miminem, vzdyt tam nemusi byt cely tyden od sedmi do peti. Muze chodit na dva, tri dny nebo po o domu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19664
9.4.21 20:22

Take zalezi, kam nastupuje. Neco jineho je kolektiv 10 deti a dvou ucitelek v soukromych školkách a nebo 28 deti a 1 ucitelky v obecni skolce. Me dite bylo v soukrome skolce s malym kolektivem ve 2,5 stastne, v obecni skolce ve 4 letech se mu nelibilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
9.4.21 20:26

Syn bude mít v září 3 roky a 3 měsíce. Zhruba před půl rokem do školky strašně chtěl, když jsme šli kolem tak i plakal, že tam chce. Teď se to otočilo. Asi mu plně došlo, že tam nebudu a nechce. Přihlášku dáme a pokud ho vezmou tak bude chodit že začátku dopoledne a uvidíme ;) alespoň pár dní v týdnu by mi bodlo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53496
9.4.21 20:31

To je opravdu individuální. Záleží na okolnostech. Každý zná své dítě, jaká je osobnost, jakou má povahu.
Dcery byly ve státní školce od 3r., nejmladší dítě přistoupil od 2r.
Nastoupil, protože jsem tam vzala delší zástup za nemocnou. Chvilku se stalo, že všichni tři se setkali pár měsíců v jedné třídě. Než byla školka po letech rozdělena, že nebudou smíšené třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 20:33

Moje děti šly po roce do jeslí a oba dva školku milují. Dcera nastoupila v září, chodila 3 měsíce, pak bylo zavřeno kvůli Coroně a teď šla znovu. A naprosto v klidu. Fakt záleží na dětech.

• Citovat
  • Nahlásit
76310
9.4.21 20:35

@Cuddy Tak ono záleží spis na kvalitě skolky, nez jestli je soukroma nebo statni. Mela jsem dite v soukrome, pak se s vymenou reditelky dost zkazila. A ve dvou statnich, jedna stala za prd a druha super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19664
9.4.21 20:40
@j.a.n.i1 píše:
@Cuddy Tak ono záleží spis na kvalitě skolky, nez jestli je soukroma nebo statni. Mela jsem dite v soukrome, pak se s vymenou reditelky dost zkazila. A ve dvou statnich, jedna stala za prd a druha super.

To bezesporu, to soukroma/obecni jsem myslela ve vztahu k velikosti kolektivu, ktery v prazskych narvanych skolkach je proste velky. Tech 25-28 deti je dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
9.4.21 20:45

Já řešila minulý rok, stejná situace. K tomu školačka, takže loni na jaře jsme řešili školu, online výuka tehdy žádná a do toho neodložitelné mimino. A na nějaké rozvíjení té prostřední moc času nezbývalo. Tak nakonec jsme přihlášku podali a vzali jí do třídy netříletých dětí a byla tam spokojená. Chodila jen na dopoledne a čtyři dny v týdnu a bavilo jí to. Já zase byla ráda, že mám dopoledne jen pro nejmladší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76310
9.4.21 20:46
@Cuddy píše:
To bezesporu, to soukroma/obecni jsem myslela ve vztahu k velikosti kolektivu, ktery v prazskych narvanych skolkach je proste velky. Tech 25-28 deti je dost.

Hele v te super statni jich bylo taky 28 a fungovalo to. Pravda, byl to michany kolektiv, 28 dvou az triletaku by asi byl jiny sajgon. Takhle s nima moje 2.5 leta odchodila i plavani a to s nima jezdili linkovym autobusem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
9.4.21 20:51

@Cuddy My v pražské školce třída netříletých, 24 dětí na dvě učitelky + asistentka + chůva. Mají i děti na plínách a jsou super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2311
9.4.21 20:55

První syn sel od dvou let a úplná pohoda. Druhy syn sel poprvé ve třech letech a byl tam parkrat. První dny
Také pohoda a pak už tam nechtěl a ze stresu zvracel cestou do skolky nebo už večer před spanim (nemocny nebyl). Pak do
Toho přišla korona a je semnou doma. Zkusíme to po prazdninach, to mu budou skoro 4

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat