Dát či nedát dítě do školy mimo tu ve vaši obci?

85
6.4.21 22:56

Dát či nedát dítě do školy mimo tu ve vaši obci

Ahoj maminky, prosím o radu… Měla jsem možnost fyzicky navštívit a porovnat ZŠ v našem okrese. Našla jsem jednu, která se mi maximálně líbí, ale… Je od nás cca 15 minut autem, je jen do páté třídy. Školu v naší obci máme do devítky a pouze přes cestu. Ale to není to co řeším… Jde mi především o to, že dceru vytrhnu z kolektivu dětí na které je zvyklá… Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to rozhodnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2213
6.4.21 23:02

A v čem je problém v té naproti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
6.4.21 23:07

Tak z kolektivu na který je zvykla bych ji rozhodně nebrala…A může do té školy chodit až do 9tky, to je taky plus, ne??? Co se jí zeptat kam by chtěla chodit???
Z osobní zkušenosti není dobré takhle přemisťovat dítě, tím myslím bydliště askolu… Hlavně kvůli jistotě a kamarádům… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19683

Řešili jsme v podstatě stejný problém. Jsem toho názoru, že pokud není na škole nějaký fakt zásadní problém nebo dítě nepotřebuje echtspeciální způsob výuky, tak je pro malé dítě lepší známý kolektiv a domácí prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85

@Beckyttine5 Nelíbí se mi vysoký počet dětí ve třídě, neinformovaní o tom, jakou budou mít třídní učitelku, preferuji slovní hodnocení před známkami a hlavně demokratický partnerský přístup. Každopádně jsem mohla porovnat třídní klima v té škole, kde těch žáků bylo do deseti a třídy kde jich bylo do třiceti, rozdíl byl obrovský a myslím si, že to bylo především v počtu žáků…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 23:08

Řeším podobné dilema. Máme školu v obci a kus od nás je malotřídka.
Hlavní je důvod, proč chceš dát dcerku jinam. Co nabízí malá škola proti té vaší? Kam půjde dcerka od šesté třídy? Jde i o průbojnost dcerky. Jak je schopna se zapojit mezi děti, které se znají ze školky a bude tam jen málo těch cizích?
V okolí znám rodiče, co děti vozí jinam. Děti vlastně nemají nikde ty dětské kamarádské party, protože v místě bydliště se děti znají ze školy a v místě školy spolu děti tráví čas i odpoledne. Jsou takové „vykořeněné“.
Syn má malou školu doporučenou kvůli problémům, které má, ale kloním se k velké škole u nás v obci, protože v šestce by buď musel sem do zajetého kolektivu tady, nebo by jezdil ta tu spádovou pro malotridku a tam není spojení… Plus mu chci zachovat možnost jít domů pěšky, trávit odpoledne s kamarády…

• Citovat
  • Nahlásit
940
6.4.21 23:08

A co se ti tak líbí na té, co je dál? Já bych to neudělala - pokud kamarádi z MŠ půjdou na spádovou, dala bych dítě s nimi. Stejně vždycky nejvíc záleží na konkrétním učiteli a to neovlivníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
6.4.21 23:10

@Janli ne, nepotřebuje žádný speciální přístup, je to jen o mém názoru na systém školství…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
6.4.21 23:14
@leya3243 píše:
@Beckyttine5 Nelíbí se mi vysoký počet dětí ve třídě, neinformovaní o tom, jakou budou mít třídní učitelku, preferuji slovní hodnocení před známkamia hlavně demokratický partnerský přístup. Každopádně jsem mohla porovnat třídní klima v té škole, kde těch žáků bylo do deseti a třídy kde jich bylo do třiceti, rozdíl byl obrovský a myslím si, že to bylo především v počtu žáků…

Zrovna to slovní hodnocení mi připadá úplně na nic. Co si z toho to dítě vezme „dneska ti to celkem šlo, ale mohlo by to být lepší“ :nevim: Moje zkušenost (zatím 2 děti na zš) je, že se těší na jedničky (v první třídě) :) a později, když dostanou něco horšího, mají aspoň zpětnou vazbu a ví přesně, kde se mají zlepšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19683
6.4.21 23:15
@leya3243 píše:
@Janli ne, nepotřebuje žádný speciální přístup, je to jen o mém názoru na systém školství…

Jo, aha. Tak se zkus zeptat na názor svýho dítěte, ty do té školy totiž chodit nebudeš. Mám tohle v rodině. Maminka taky měla tak vyhraněný názor na školství, že její dítě dojíždí hodinu denně na základní školu, která ovšem naplňuje potřebu maminky, nikoliv dítěte a dítě je odtržený od kamarádů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
6.4.21 23:15

@ruzovasrnka ta druhá škola má výborné klima, učitelský sbor komunikujeme, děti mají mezi sebou pěkný vztah, je jich ve třídě do deseti a velmi jde vidět, jak pracují, jak musí dávat pozor, jak se nemůžou v tak malém počtu jakoby skrýt oproti tomu když na naší škole, když děti čtou tak než se všichni prostridaji po jedné větě, je konec hodiny. Viděla jsem ve třídě tři asistentky a celá hodina rozhozená. Tam paní učitelka měla dítě adhd bez asistenta a měla na něj prostor. Riziko šikany daleko nižší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
6.4.21 23:18

@leya3243 a tvoje dítě chce chodit kam? Moje děti věděly přesně, že chtějí tam, kam půjde parta z mš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
6.4.21 23:19

@ruzovasrnka známky podle mě nejsou fér, rodiče dětem obstarávají úlevy z poraden a ty pak mají lepší známku. Dětem, které měly stejné chyby a každý jinou známku. Porovnávají se. Nesouhlasím, že dvojka řekne víc, než text dnes ti to šlo pěkně, ještě dopiluj interpunkci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4126
6.4.21 23:20

Já osobně bych nevytrhávala dítě z dětského kolektivu, aby se jí ten školní kolektiv za pár let zase rozpadl. Určitě ne kvůli svému názoru na školství.
Já osobně tohle znám z dětství a celý život se se mnou táhne velmi nepříjemný pocit „že nikam nepatřím“. Svým dětem bych dopřála jejich kamarády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
6.4.21 23:21

@Janli nemám vyhraněný názor, tohle je problém českého školství, to že potřebuje reformu a že inkluze byla chyba se všeobecně ví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat