Zavřené soukromé jesle - jsem naštvaná a nešťastná

78
4.4.21 13:17

Zavrene soukrome jesle / nastvana a nestastna

Zdravim,

Mam dotaz na ty, kteri maji deti v soukromych detskych skupinach. Platite dale skolkovne? I kdyby jen pomernou cast.

Ja uz jsem z toho strasne nastvana…
pred nami je za par dni dalsi a jiz treti platba na mesic kveten a dcera tam od brezna samozrejme nechodi diky te skvele uzavere..

Odhlasovat ji nechci a ani nemuzu jelikoz by jsme nejspis nedostali misto zpet a i tak je tam 2mesicni vypovedni lhuta.

Take si rikam jk velky dopad to muze mit na takhle male deti, aby to nebylo jak na zacatku a nezacaly to vnimat uz jinak, neverim ze by si uplne odvykly ale i tak ten rezim je jiny doma to je jsny.

Resite tuto situaci nejak? Kompenzace nedostaneme, skolkovne dopustit nejde ale me vic nez penize trapi ze do tech jeslicek proste nechodi.

Psala jsem dotaz na ministerstvo nejak na ditazy a odepsali mi, ze toto resi s ministerstvem zdravotnicti. Tento dotaz jsem poslala i na dalsi dva emaily vcetne primo Malacove at uz se k tomu laskave nekdo vyjadri.
Jak toto vnimate vy?
Dekuji za odpovedi. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13625
4.4.21 13:25

Dite absence jeslicek nepoškodí nijak. Maximálně pokud nechodilo rado si bude muset zvyknout znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6159
4.4.21 13:29

Osobni zkusenost s prazskou soukromou cesko-anglickou skolkou, skolne 12 tis mesicne plus jidlo.
Za brezen zaplaceno v unoru, s uzaverou pani ridici poslala email, ze zavadi dvakrat tydne online hodinu.
Kvalita online hodiny silena, absolutne zadny anglicky program.
K refundacim se radeji nevyjadrila, a to ani na muj primy dotaz. V dubnu poslala dalsi email, kde pozadala o skolkovne na duben a podekovala za podporu.
Sdelila, ze si mame pozadat o OCR jako castecnou refundaci, a ze ona ma nejaky narok na kompenzace a az ho dostane, tak se to v dalsich mesicich promitne do skolkovneho.
Takze ode me za duben nedostala ani korunu a o brezen se s ni klidne budu hadat pres pravni kancelar, smlouva nic takoveho neobsahuje, ona neplni podminky smlouvy, ja nehodlam plnit financni podminky.
V okoli od pratel vim, ze jejich soukrome skolky to maji vyrazne jinak a lepe, to jen nase pani ridici je nenazrana a ma pocit, ze si to vsichni nechaji libit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
4.4.21 13:38

@Elen8 no vidite ti. Dcera jesle miluje, chodi od 13 nesicu a plakala prvni den chvilku druhy den uz mensi chvilku a treti den nic. Miluje deti i t tety tam ake je tam otazka nove prichozich. Pred uzaverou tam nastoupili tri deti nove ktere plakaly od pondeli do patku prakticky od rana do odpoledne.. pak byly tyden nemocne a pak prisla uzavera. Takze ty deti si nezvYkly a ani nemohly.. Z to zad eotevrou bude to narez… + tam bylo spousty deti ktere si zvykaly a byly treba ve druhem tydnu adaptace a pujde to znova… rekla bych ze je to i dost velka psychicka naloz na ty deti ktere jsou zvkle, maji to tam rady a nevedi co se deje a hlvne proc se to deje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
4.4.21 13:39

Víš co, jestli je ministr školství schopný vypustit z pusy, že s rodiči nejmenších dětí se nepočítá (ani v x-té vlně rozvolňování), tak já to nějak přežiju, i když půl roku sama doma se skoro pětiletou velmi sociální holčičkou bude masakr, ale až budou chtít někdy cokoli oni po mně, do školy nebo tak, tak jim řeknu, ať se mnou nepočítají taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
4.4.21 13:42

@Jogrr tak to je sileny.. my tedy platime mene ale jsou to penize ktere jaou do luftu a nic za to nemam. Je to detska skupina od 1-3 roky takze ani online hodiny neprichazi v uvahu..

Pro me jesle jsou dulezite. 1. Studuju a nemohu plnit zkousky, 2. Nemam absolutne zadne hlidani, babicky, tety, vsichni 250km daleko 3. Manzel v praci vcetne soboty 4. Sem tehotna a uz treti kontrolu u dr si musi manzel vzit volno a nejenze rijdeme o prachy co vydela, je zivnostnik v rakousku ale i o ty co prijdeme kdyz platime ty jesle.. fakt nas to strasne stve.

Rozhodla jsem se ze to budu bombardovat tak dlouho dokud mi nekdo neodpovi jak to bude popripade zda ten nas skvely stat nechysta kompenzivat nejak i rodice co to platit musi… zas dalsi nedomyslena blbost. Mimochodem nase jesle nebyly zavrene cely rok..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 14:03

Měla jsem tu v únoru anonymní diskuzi. Tam se na mě slitly, že podezírám ředitelku, jak si masti kapsu a že jak mají výdaje a asi devadesát pět procent poslušně při karanténě nebo uzávěře caluje a že takové maminky jako jsem já fakt „milujou“ :P no posílám taky peníze a jsem zvědavá, co bude :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 14:06

Jo jinak jsem ještě čekala, protože školka nemá letní provoz, že když je tedy všechno tak na hlavu, že by třeba zajistili léto, ale to neee…poslali přihlášky na asi pět třídenních výletů a to ještě pro děti 5+

• Citovat
  • Nahlásit
1415
4.4.21 14:30

@mokkk ale za to prece nemuze skola :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
4.4.21 14:44

Já nemám dítě v jeslích, ale v soukromé školce. Také platíme normálně školné. Jestli ale brzy neotevřou, tak nevím, co budu dělat. Je tam výpovědní lhůta a školku budu potřebovat ještě příští rok - syn má VD a místní státní školky pro něj nejsou vhodné.
Naštěstí má docházku 3 dny v týdnu, takže by zaplacené peníze mohl nějak vychodit formou náhrad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 19:45

Dcera chodí do soukromé česko-anglické MŠ v Újezdě nad Lesy. Školné je tedy celkem vyšší, 16 tis. za celodenní, strava je tedy už v tom. Od uzavření platíme 30 %, každý den jsou on-line hodiny (4× AJ a jednou tvoření), lekce trvá 30 minut a je pro skupinku tří dětí. Jsem musím říct spokojená, snaží se, podle smlouvy by mohli chtít klidně plnou cenu… nicméně jsem přesvědčená, že dobrá soukromá MŠ si takový přístup nemůže dovolit :nevim: už jen z toho důvodu, že se každá zvěst o byť jen náznaku neserióznosti strašně rychle roznese…

• Citovat
  • Nahlásit
3187
5.4.21 21:17

Mám tříletého syna v soukrome školce. Za březen a duben jsem zaplatila plné školné, teď snad budou posílat fakturu jen na 30%. Ja ho ale teď na konci dubna odhlasim, ale je tam výpovědní lhůta dva měsíce. Je mi hrozne lito ze tam nemůže chodit, moc se mu tam líbilo. Ale vypadá to ze se proste detske skupiny asi do konce roku už neotevrou. Pro ministra zdravotnictví a školství nemám žádná slušná slova.. je jim absolutně jedno co je s detma a jak si to rodiče zařídí. Jsem na malého sama, jediná babička 200 km daleko. A byla jsem šťastná ze se malému ve školce líbí, i za cenu toho ze dávám značnou část výplaty na skolkovne. Malý se ve školce trosku začal socializovat, trvalo mu dlouho než si zvykl, a ja měla radost ze plynule přejde příští rok do státní. No, tak teď tam půl roku nebude chodit a pak bude muset jít rovnou do státní, protože na soukromou už mít nebudu. Fakt nemám slov. Je mi z te vlády na zvracení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5952
6.4.21 09:38

@Stirbrat Já to vnímám tak, že batoleti je lépe s mámou než v jeslich.. Co se peněz týká, je to na houby, že musíte platit něco co nevyužijete, aspon část vám vrátí z daní ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
6.4.21 10:06

@Alušáček a ja to tak nevnimam. Ja fakt nejsem zastancem toho byt doma do tri let s ditetem. Toto je prezitek snad jen uz ceske republiky. :)
K tomu je spousty duvodu a spousty studii.

Co se penez tyce.. nam neni lito penez nam je lito ze ty jeslicky jsou zavrene..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
6.4.21 10:25

V soukrome skolce mam uz pouze mladsi dite a skolkovne nyni neplatime. Loni, kdyz byli skolky zavrene, tak jsme take nic neplatili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat