Impetigo u dospělého

110
12.11.14 14:07

Impetigo u dospělého

Ahoj holky, jdu si pro radu…muj syn 1,5roku měl před cca 14 dny Impetigo…a nejspíš to od něj chytil manžel…ale do nosu…nejdřív to měl z venku..léčil to stejně jako u malého heřmánek a framykoin co předepsala malému doktorka, ale ten jsme už dodělali a teď to manželovi vlezlo nejspíš do nosu…říká že tam má strup a je to nepříjemné…myslíte, že pouze heřmánek to spraví? nebo nemáte s tím nějaké zkušenosti a nejde na to něco koupit jen v lékárně? Jako každý chlap s tím nechce k dr…není to prý nic strašného…a navíc k jakému dr. by měl jít? ke kožnímu? na ORL?? moc děkuji za odpovědi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60104
12.11.14 14:10

@Pepčinka u nás na to musely být atb.. takže bych zavolal praktickému dr a pořešila to takhle :think: mmchdm, ono to nic není, ale strašně rychle se to šíří, navíc on může zpětně nakazit zase kluka, Tebe atd.. stačí hrozně málo.. a bez těch atb se to rádo vrací - mému 3× :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6644
12.11.14 14:15

Taky jsem vždy dostala antibiotickou mast (Bactroban). Impetigo je bakteriální infekce (streptokoky), takže jen heřmánek na to asi stačit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60104
12.11.14 14:16

@IvaB u nás atb klacid a do toho framykoin na mazání :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22512
12.11.14 14:24

My jsme měli Fucidin na mazání. :nevim: šla bych k praktikovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12071
12.11.14 14:25

@Pepčinka presne tak, budte opatrni rychle se to siri - my na to meli atb mast Fucidin, ale bude asi jen na predpis. manzela bych poslal na kozni. preji at se toho rychle zbavite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6644
12.11.14 14:29

@martina.se
Asi jak který doktor. Já už to teda dloooouho neměla, ale vždy stačil jen ten Bactroban.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60104
12.11.14 14:30

@IvaB spíš asi jak moc je to rozlezlé :think: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6644
12.11.14 14:33

@martina.se
Já vždycky jen v obličeji. Moc mi to s těmi strupy slušelo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
12.11.14 14:37

Tak fungicin jsem si kupovala bez predpisu…on má strup cca 0,5 cm…budu ho muset asi donutit, aby mu dlai nejakou masticku…dekuji…ono pokazde zabira asi neco jineho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
12.11.14 15:15

Já používala pres den domácí konopnou mast, a večer a rano Framykoin, nevím co pomohlo ale za 5dnu jsem mela nos bez strupu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
12.11.14 15:47

Já jsem s tím jednou byla dokonce 14 dnů hospitalizovaná (hrozně se to rozlézalo, nazabírala žádná antibiotika ani masti). Nakonec pomohla až náhodně nasazená antihistaminika - konkrétně Claritine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60104
12.11.14 19:34
@IvaB píše:
@martina.se
Já vždycky jen v obličeji. Moc mi to s těmi strupy slušelo :lol:

můj měl oslizlý celý obličej, no neskutečné 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.16 21:06

Ahon holky, pracuji ve skolce, minuly tyden se nam tam objevilo neco jako impetigo - maminka si nemuze vzpomenout co ji doktorka presne rekla :zed: a ja jsem na zadech objevila pres vikend tri bolaky ( jako bedary- rozskrabala jsem si to a udelal se mi na tom strup) dnes jsem nasla dalsi cerveny flek na boku ( na dotek to desne boli) a jeden rudy vridek na pazi ( vypada to jako by to bylo nalite hnisem) myslite si, ze se impetigo muze udelat takhle po jednom bolaku na ruznych mistech? Doktorku i kozni mam 150 km daleko, kdyz s tim zajdu na pohotovost vezmou me? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
3415
16.10.16 21:13

Impetigo je presne bolacek s hnisem vevnitr, ktery pak praskne a vytvori se strup - dokud je strup je to porad infekcni - a vzhledem k tomu, ze se Ti vytvorili dalsi mohlo by to byt.
U nas i petigo bylo taky ve skolce a deti ho meli jen na rukou -a to jen 3 bolacky - nemusi to byt jen vyslovene na obliceji.
Je na to specialni antibioticka masticka - pokud doba mas zkus namazat prozatim framikoinem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama